www.pexels.com

Gra „Harry Potter i magiczny quiz”, to gratka dla wielbicieli serii o młodym czarodzieju. Mimo, że książki oraz filmy już dawno miały swoje premiery, to kolejne rzesze odkrywają historię na nowo. Planszówka poświęcona tej opowieści pozwoli na zabawę z Harrym i jego przyjaciółmi.

Jesteś prawdziwym i oddanym fanem serii Harry Potter? Czas to sprawdzić. Gra „Harry Potter i magiczny quiz” zweryfikuje, na ile jesteś czarodziejem, a na ile mugolem. Być może pozwoli Ci jeszcze głębiej wejść do świata czarodziejów lub pokaże, jak wielkie masz braki w wiedzy. Obojętnie co się stanie, z pewnością rozgrywka dostarczy wielu informacji oraz rozrywki dla wszystkich uczestników.

Zasady Gry „Harry Potter i magiczny quiz”

Gra polega na odpowiadaniu na zadawane pytania przez urządzenie zawarte w oryginalnym pudełku. Poruszanych kwestii jest aż 1000. Gracze wybierają sobie dom, którego będą reprezentantami, z tego powodu osób grających powinno być od dwóch do czterech. Zawarte w opakowaniu urządzenie nie tylko czyta pytania, ale także objaśnia proste zasady i będzie przeprowadzać przez cały świat czarodziejów. Zabawa sprawdzi wiedzę dotyczącą serii, jednak należy zachować czujność.

Zobacz: Gry na prezent na osiemnastkę

Tak jak dobre wskazania dają 10 pkt, tak złe oznaczają utratę 20 pkt. Aby zdobyć Puchar Domów należy zgromadzić najwięcej punktów. Zanim gra „Harry Potter i magiczny quiz” się rozpocznie można także wybrać poziom trudności. Odpowiedzi należy udzielać na zasadzie prawda/fałsz. Forma quizu pozwala na rozgrywkę w niemal każdych warunkach, urządzenie jest poręczne i małe, dlatego warto zabrać je ze sobą np. na wakacje czy weekendowy wypad.

Co jest w pudełku

W pudełku znajdziemy niezbędne elementy do rozgrywki. Zawartość to broszurka z instrukcją oraz urządzenie na baterie, niezbędne, ponieważ to wokół niego toczy się quiz. Jak widać gra „Harry Potter i magiczny quiz” nie jest szczególnie skomplikowana i aby rozpocząć magiczną zabawę niewiele potrzeba.

"Harry Potter i magiczny quiz"
www.pexels.com

Gra „Harry Potter i magiczny quiz” – dla kogo

Planszówka jest gratką dla fanów serii „Harry Potter”. Z pewnością będą zadowoleni z powrotu do świata czarodziejów. Jednocześnie swoją wiedzę mogą sprawdzić nie tylko oni, ale także wszyscy Ci, którzy sądzą, że świetnie znają całą historię. Gra „Harry Potter i magiczny quiz” ma proste zasady z tego powodu grać mogą już nieco starsze dzieci, powyżej 8-ego r. ż. Chociaż można bawić się we dwie osoby, jednak świetnie sprawdzi się w nieco większym gronie. Zarówno dorośli fani oraz nieco młodsi gracze spędzą przy niej miło czas, ponieważ zabawa nie zależy od umiejętności czy wieku, a od wiedzy na temat Harry’ego Pottera.

Zobacz: Najciekawsze gry „Monopoly”

Gra „Harry Potter i magiczny quiz” – opinie i dlaczego warto

Quiz jest świetną rozrywką zarówno na długie wieczory, jak na chwile nudy, które trzeba zagospodarować. Jej specyfika powoduje, że mogą grać i starsze dzieci, dorośli, a także wszyscy razem. Dzięki temu nikt nie będzie czuł się wyobcowany, jeśli gra „Harry Potter i magiczny quiz” zostanie zaproponowana podczas rodzinnego wyjazdu czy przyjęciu z krewnymi. Nie trzeba wspominać, że ten produkt jest gratką dla fanów serii, którzy nie tylko kochają magiczny świat, lecz również uważają się za znawców wszystkiego, co pochodzi z tej serii. Tym samym warto sprawdzić swoją wiedzę. Zbieranie punktów dla czarodziejskich Domów z Hogwartu wspomaga rywalizację. Pikanterii dodają punkty dodatnie oraz ujemne, przez co lepiej dwa razy pomyśleć nad odpowiedzią. Quiz ma proste zasady i opiera się na tym, co od dawna proponują tego typu gry.

Jeśli w otoczeniu są fani sagi o chłopcu ze schowka na miotły, to warto pomyśleć nad sprezentowaniem tej gry. Jednak jeśli ktoś jest naprawdę wielkim fanem i zna opowieść na wylot, to z pewnością pytania nie sprawią mu wielkich trudności. Dzieci za to mogą ciekawie i wesoło spędzić czas na imprezie urodzinowej. Nie wymaga wielkiego wysiłku, więc wpasowuje się w leniwe chwile, kiedy chce się coś porobić, ale niezbyt zajmującego. Gra „Harry Potter i magiczny quiz” może być świetną odskocznia, lecz przejście przez pytania raz powoduje, że następnym razem zabawa nie będzie już tak fascynująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here