gra
www.pexels.com

Gra „Cyklady” jest potężnie rozbudowaną planszówką, zachęcającą do zasmakowania w antycznym świecie Grecji. Kraina bogata w mitologiczne stwory, wielkie i silne armie, okazała budowle, pradawnych bogów i rytuałów. Propozycja kompletnie pochłaniająca, samo rozstawienie elementów jest wielkim dziełem.

Gra „Cyklady” – opis i zasady

Planszówka jest szansą na zbudowanie własnej potęgi. Przenosi graczy do starożytnej Grecji, gdzie trzeba robić wszystko, by być silniejszym od pozostałych. Uczestnicy skupiają się na tworzeniu armii i floty, rozwijaniu miast, wznoszeniu antycznych budynków, a także modlitwach do mitologicznych bogów czy używaniu istot rodem z fantastyki. Jest to czas rozwoju tego zakątka Europy i zadaniem graczy jest wzmacnianie wszystkich dziedzin, by przejść do historii jako najlepsi władcy. Gra „Cyklady” jest świetnym wehikułem czasu.

Wielość elementów, z których składa się planszówka sugeruje, że to będzie strategiczna rozgrywka o siłę. Jednocześnie niezwykle pasjonująca dzięki pomysłowi na ruchy oraz tematykę. Ważną kwestią podczas gry, decydującą o ulepszaniu konkretnych elementów państwa, są bogowie oraz łaska. Ich zgoda jest kluczowa, jeśli chcemy rozwijać daną sferę, zaś każdy z nich odpowiada za inną. Więc trzeba postarać się, aby wszyscy byli nam przychylni. Licytacja powoduje, że jest rywalizacja o te względy, bo przecież każdy uczestnik liczy na to samo. Mimo mnogości planszy oraz części, to gra jest prosta w zasadach, pozwalając zdobywać, budować lub rozwijać filozofię.

Zobacz: Najciekawsze edycje „Monopoly”

Gra „Cyklady” – dla kogo

Planszówka kierowana jest dla graczy 14+. Jej koncept z pewnością spodoba się zaawansowanym koneserom takich produktów. To, jak potężnie rozbudowano elementy, z których składa się produkt, robi wrażenie niemal na każdym. Mimo tego, początkujący gracze też znajdą dla siebie ciekawą zabawę, bez konieczności łamania mózgu na zasadach. Jako prezent będzie idealna. Jest czymś wielkim, więc obdarowany zachwyci się rozmiarem. Fani historii czy przenoszenia się w czasie będą mogli spędzić przy niej cudowny czas, a wielbiciele strategicznych poczynań na planszy, znajdą tutaj wszystko to, co kocha się w takich rozgrywkach. Warto jednak mieć na uwadze granice wiekową, gdyż młodsze osoby, mogą się od niej odbić, zrazić lub zwyczajnie nie poradzić.

gra "Cyklady"
www.pexels.com

Gra „Cyklady” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z grą od producenta zawiera:

 • figurki: krakena, minotaura, Medusy, Polifema, Chirona

 • 2 specjalne kości

 • 3-częściowa plansza

 • 1 zasłonka gracza

 • 1 instrukcja

 • 8 figurek floty

 • 8 figurek hoplitów

 • 4 duże kafle bogów

 • 17 kart kapłanów

 • 18 kart mitologicznych stworzeń

 • żetony budynków: 10 fortec, 10 portów, 10 świątyń, 10 uniwersytetów, 10 metropolii

 • 16 znaczników prosperity

 • 5 zestawów w innych kolorach

 • 2 żetony ofiar

 • 3 żetony terytorium

 • 98 żetonów złota

 • 17 kart filozofów

Gra „Cyklady” – opinie i dlaczego warto

W tym przypadku warto zastanowić się, z kim będziemy grali. Im bardziej zróżnicowani są nasi rywale, tym bardziej ciekawa zabawa. Jednak zawsze warto postawić na tę planszówkę, bo jest bardzo dobrze zrobiona. Wystawienie wszystkich elementów z pudełka, poukładanie wraz z planszą i przygotowanie do gry trochę czasu zajmuje, ale robi wielkie wrażenie. Sam widok zachęca do rozgrywki i zapowiada pasjonująca, strategiczną zabawę.

Zobacz: Harry Potter i magiczny quiz

Poza samym widokiem rozgrywka dostarcza wiele interesujących przeżyć. Jest wciągająca, zabiera uczestników na długi czas do świata mitologii i starożytnych działań wojennych. Zamysł, by tak dużą rolę dać bogom powoduje, że rozgrywka za każdym razem jest tak samo ciekawa. Jeśli ktoś lubi spędzać w ten sposób czas i nie jest to tylko weekendowa przygoda, z pewnością będzie zachwycony. Podarowanie mu tego produktu w prezencie to świetna myśl.

Proste zasady zachęcają wszystkich, podobnie jak estetyka wykonania. Wszelkie ruchy dzieją się dynamicznie i co chwila zachodzą zmiany na planszy. Budowanie strategii w tym przypadku jest ważne, a jednocześnie daje wiele frajdy. Można ją polecać, po zwyczajnie gra się w nią wspaniale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here