gry planszowe rodzinne
www.pexels.com

Gry planszowe rodzinne są propozycją dla tych, którzy chcą ciekawie i kreatywnie spędzić czas z całą rodziną. Takie rozrywki scalają krewnych, dzięki temu nie tylko świetnie się bawią, ale także wzmacniają relacje. Rynek w tym segmencie oferuje bardzo wiele, ale na co zwrócić uwagę i co jest godne polecenie? Te kilka planszówek powinny być idealną inspiracją, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż

W tej planszówce graczami mogą być już sześciolatki, więc jest idealną propozycją dla wielu rodzin, które już mają dzieciaki w tym wieku. A do tego chcą czegoś niebanalnego oraz jednocześnie skupiającego uwagę najmłodszych. Gry planszowe rodzinne powinny być ciekawe dla wszystkich uczestników, z tego powodu warto zerknąć na ten produkt. Zabawa polega na budowaniu trasy kolejowej na mapie Europy tak, aby zająć jak najwięcej z nich. Należy zrealizować cele na kartach i wygrać. Warto się śpieszyć oraz działać, gdyż raz wykorzystana trasa, nie może być ponownie użyta. Obrazki ukazują miasta, które trzeba odnaleźć, dotrzeć do nich i być w tym przed innymi. Świetna lekcja geografii, ale pełna rozrywki. Wszystkie zasady i cele są dostosowane do wieku dzieciaków, więc z pewnością dadzą radę. Co więcej, tutaj można liczyć na kolejne kontynuacje, ponieważ seria „Wsiąść do pociągu” oferuje jeszcze kilka innych, interesujących gier planszowych.

Zobacz: Gry dla małego dziecka

BrainBox Polska

Ta gra zaprasza do zabawy osoby, które mają już osiem lat, więc próg wieku też nie jest specjalnie wysoki, zaś młodszym zawsze mogą towarzyszyć rodzice. Edukacyjny produkt na zasadzie pytania i odpowiedzi. Pozwala na poznanie naszego kraju, faktów, informacji, ciekawostek i wszystkiego, co dotyczy Polski. Planszówka skonstruowana w ten sposób, aby poprzez zabawę dostarczać dzieciakom wiedzy, ćwiczyć ich pamięć, jednocześnie nie męcząc lub robiąc nudną wersję szkolnej kartkówki. Zabawa polega na odpowiadaniu na pytania odnośnie obrazka, któremu gracz przyglądał się przez chwilę. Jeden uczestnik losuje kartę, ogląda obrazek, a potem rzuca kościom, która wskazuje numer pytania. Inny zadaje pytania i weryfikuje prawdę. Dzieci lubią rywalizacje, więc tutaj wspaniale odnajdą się przy zbieraniu punktów za dobre odpowiedzi.

gry planszowe rodzinne
www.pexels.com

Fauna

Wspaniale wykonana gra planszowa za próg wiekowy stawia 10-ego rok życia. Dzięki temu zabawa staje się coraz bardziej wciągająca i pasjonująca. Warto zwrócić uwagę, jak pięknie wygląda, co niewątpliwie jest atrakcyjne dla dzieciaków i zachęca tym samym do zabawy. W pudełku znajdziemy karty z obrazkami zwierząt z różnych części świata. Zadaniem graczy jest zgadywanie wagi, wzrostu, długości, pochodzenia, miejsca występowania itp. tego, co widać na karcie. Znaczniki/pionki stawia się na planszy, tym samym zaznacza odpowiedzi. Czy warto kierować się swoją wiedzą, a może patrzeć na to, gdzie obstawiają inni? Bardzo wciągająca zabawa, w sam raz na zwalczenie wakacyjnej nudy. Takie gry planszowe rodzinne nie tylko edukują, ich forma sprawia, że dzieci nie czują, iż to jest również nauka.

Zobacz: Gra „Cyklady”

Wyprawa do El Dorado

Kolejna gra, gdzie dopuszcza się uczestników mających dziesięć lat. Kto nie chciał być odkrywcą, znaleźć skarb i przeżyć przygodę? Do tego zaprasza ta planszówka. Gry planszowe rodzinne tego typu budują w dzieciach ciekawość świata, ale też konsekwencję w działaniu i trenuje strategiczne myślenie. W tej propozycji chodzi o podróż do tytułowego, legendarnego miejsca. Co więcej, zabawa zaczyna się jeszcze daleko, gdzie trzeba zaplanować wyprawę i przemyśleć, co i jak robić. To wszystko jest elementem gry. Formy podróżowania, pomoc w dżungli, liczebność ekipy i jeszcze kilka innych istotnych spraw. Zaś na końcu czeka właśnie El Dorado. Pięknie wykonana gra, w którą dzieci z pewnością się wciągną, a jednocześnie pobudzi ich chęć rywalizacji. Przy tym nie ma nudy, jest tylko dobra zabawa. Ta planszówka zdecydowanie spodoba się osobom 10+, ale niejeden dorosły także mocno się w to wkręci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here