Przewodnik po grach logicznych planszowych dla miłośników myślenia i planowania

Strategiczne planszówki? Czy istnieją takie gry? Oczywiście, że tak i co więcej, święcą prawdziwe triumfy popularności wśród wszystkich tych, którzy oczekują prawdziwego wyzwania na swoich stołach. Sprawdźmy, co warto zaproponować osobom zainteresowanym strategicznymi grami planszowymi.

Czym są strategiczne gry planszowe? 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym cechują się logiczne gry planszowe skupione na elemencie strategii. To rodzaj produktów przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy, którzy chcą nie tylko świetnie się bawić, ale przede wszystkim wykazać się umiejętnością planowania i strategii, czy to w obliczu ruchu przeciwników lub innych losowych zdarzeń generowanych w grze.

Strategie planszowe bardzo często posiadają niezwykle zawiłe i rozbudowane zasady a nasz bohater wraz z czasem rozgrywki może zyskiwać na sile i zdobywać dodatkowe umiejętności. Planszowe gry logiczno-strategiczne mało kiedy bazują na losowości. To, co liczy się najbardziej to umiejętności i doświadczenia gracza.

Najpopularniejsze logiczne gry strategiczne 

Które gry strategiczne są obecnie najpopularniejsze? Zacznijmy od Catan. Doskonała przygoda, w której zaczynamy przygodę jako osadnicy, odkrywający nowy ląd. Od teraz czeka nas wiele wyzwań, związanych ze wznoszeniem nowych osad, budowaniem dróg, handlem, a w końcu także walką o miejsce na wyspie. Doskonała strategia dla graczy, którzy oczekują prawdziwej rywalizacji. 

Takich gier jest naprawdę wiele. Wystarczy wymienić Everdell, Cywilizacja, Agricola czy Puerto Rico. Jest w co grać – zarówno samemu, jak i z grupą przyjaciół.

Planszówki dla jednego gracza? 

To właśnie wśród planszowych gier strategicznych najłatwiej będzie nam wyłowić takie pozycje, które doskonale nadają się do gry w pojedynkę. Dotychczas planszówki kojarzyły nam się jedynie z zabawą w większym gronie. Strategie planszowe jednak często zezwalają na podjęcie samotnej przygody i przeciwstawienia się tym wyzwaniom, które zaprojektowali dla nas twórcy. Nic tylko kupować i próbować się w nowych, ekscytujących przygodach. 

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here