gry planszowe z motywem
www.pexels.com

Gry planszowe z motywem „Gry o Tron” to prawdziwa gratka dla pasjonatów serii książek czy filmów. Jedne można przeczytać, drugie obejrzeć, a gra pozwala na kontynuowanie całej opowieści wielokrotnie. Dzięki temu nasi ulubieni bohaterowi wciąż żyją, są obok, a fani mają szanse spędzić z nimi kilka chwil na dobrej zabawie. Jakie gry z tym motywem warto mieć i w co zagrać?

Gra o Tron. Edycja druga

Oparta na serii gra strategiczna pozwala przenieść się do fantastycznego świata, gdzie są wojny, spiski i knucie rodów. Ulepszona oraz urozmaicona wersja łączy w sobie wszystko co najlepsze w grze, gdzie trzeba podchodzić do świata taktycznie. Oczywiście celem wszystkich zaangażowanych jest władza, siła rodu i Żelazny Tron. Rozgrywka polega na wybraniu jednego z największych rodów w serii i takie prowadzenie wojny czy sojuszów, aby utrzymać się na powierzchni. Finalnie trzeba wygrać wszystko. 10 tur, podczas których gracze muszą rozciągnąć terytorium pod swoim panowaniem. Może wydarzyć się wiele, trzeba wydać rozkazy, potem czas na zdarzenia oraz akcje. I to, co najbardziej ciekawe, może wydarzyć się Starcie Królów. A całej zabawie towarzyszą znane elementy z fabuły, jak ataki Dzikich czy zbieranie wojska na bitwę. Jeśli szukasz naprawdę taktycznej zabawy, gry planszowe z motywem „Gry o Tron” są godna zainteresowania.

Zobacz: Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie”

Gra o Tron: Matka smoków

Produkt, który z pewnością ucieszy wszystkich fanów serii. Jest pięknie wykonana, zachwycają grafiki na kartach czy plansze. Jednak sama gra również dostarcza wielu emocji, bo przecież do głosu dochodzi Matka Smoków, a to oznacza wiele różnych akcji. Warto pamiętać, że jest to dodatek do wyżej wymienionej gry, więc jeśli już w podarunku była tamta, ta idealnie ją uzupełni. Matka Smoków i jej podopieczni wkraczają do rozgrywki i mogą wiele namieszać. Aby zdobyć władzę i tron trzeba umiejętnie wykorzystać smoki, które są niezwykle istotne w walce. Do tego wyrusza po swój udział ród Arrynów. Smoki wraz z grą stają się silniejsze, walczą, ale jak każdego, można ich wyeliminować. Z tego powodu łatwiej się ich pozbyć, gdy są jeszcze słabe, lecz czy inne rody są na tyle silne? Ten dodatek wprowadza również wasali, którzy mogą zasilić któregoś gracza.

gry planszowe z motywem "Gry o Tron"
www.pexels.com

Gra o Tron: Żelazny Tron

Gry planszowe z motywem „Gry o Tron” nie mogą obyć się bez produktu z najważniejszym elementem całej serii, centralnym i największym fotelem królewskim. Gra oznaczona przez producenta jako przeznaczona dla osób wyłącznie dorosłych, więc to już wskazuje, że będzie się działo. Podczas rozgrywki odbywają się rundy, a w każdej do walki podchodzą dwa rody, reszta zaś jedynie obserwuje i w trakcie starcia popierają jedną ze stron. Rundy z pojedynkami to szansa na zrealizowanie zmyślnej strategii, zmianę taktyki, poszukiwanie sprzymierzeńców, osłabienie wroga, wszystko to, co kochamy w całej tej historii. Gracz może wybrać sobie, z kim chce stanąć do pojedynku. A nad tym wszystkim wisi kłamstwo, ponieważ gracze mogą negocjować i tworzyć plany, lecz nie wiadomo, czy są to szczere słowa. Ta zabawa pozwala wczuć się w jeden z rodów i być częścią Westeros na poważnie. Wszystkie czyny mają zdobyć Żelazny Tron i mieć po swojej stronie 5 żetonów wpływów.

Zobacz: Gry na prezent na osiemnastkę 

Monopoly: Gra o Tron

Monopoly odpowiada na marzenia fanów serii i wypuszcza edycje kolekcjonerską związaną właśnie z historią Westeros. Już nie raz zachwycała fanów planszówek ciekawymi lokalizacjami, powodując, że najwięksi miłośnicy zbierają wszystkie wydania, jakie ukażą się na rynku. Ta zaś jest gratką dla nich i pasjonatów „Gry o Tron”. Tym razem plansza jest zachowana w stylistyce fantastycznej, zaś pola dostosowano do tego, co prezentuje serial oraz książka. Można na niej zobaczyć wiele znanych lokalizacji: Czarny Zamek, Królewska Przystań, Winterfell, dom Lannisterów lub Arrynów. Oczywiście nie mogło zabraknąć dalekich destynacji, czyli miejsc zza morza. Także pionki przybrały ową spotkać i są maleńkimi cudeńkami, dopracowanymi w detalach. Zaś karty zawierają odpowiednio dobrane fragmenty książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here