gra
www.pexels.com

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” zabiera uczestników w wyprawę po egzotycznych zakątkach świata, dalekich oceanach i wyśmienitej zabawie. Kto nie marzył, aby wybrać się w odkrywczą ekspedycję, odkryć nieznane lądy oraz poczuć, czym jest życie w dżungli? Ta planszówka pozwoli na chwilę przenieść się tam, gdzie czeka wiele do zrobienia dla każdego Robinsona.

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” – zasady gry

Na czym polega gra? Ciężko to opisać w jednym zdaniu, ponieważ dzieje się tak wiele i niebywałych przygód jest co niemiara. Czterej członkowie załogi lądują na przeklętej wyspie i muszę przetrwać. Co trzeba zrobić? Zaczynając od wezwania pomocy dzięki wielkiemu stosowi, przez zdobywanie pokarmów, polowaniu, budowaniu szałasu i domostwa. Trzeba się przygotować na złą pogodę czy ataki wrogów. Konieczne jest wytworzenie broni, a może pułapek czy budowli nie do zdobycia. Do tego jeszcze pewna dama potrzebująca ratunku, uwięziona na skale. Nie można zapominać, że to przeklęte miejsce, więc konieczne jest pozbycie się złych duchów. A skoro to taka wyspa, to z pewnością jest też cenny skarb, który czeka na odnalezienie. Przetrwanie w tym miejscu oznacza całą masę zadań, bo inaczej czeka śmierć.

Zobacz: Gra planszowa dla dwóch osób – TOP5

Proponowanych jest kilka scenariuszy gry, a każdy z nich równie ciekawy i wymagający spełniania się w roli rozbitka. Konieczny jest plan, aby każdy miał co robić, współpraca w takiej sytuacji ratuje wszystkich. Pomóż innym, aby szanse na przetrwanie wzrosły. Ważna zasada: idealna współpraca między graczami przyniesie najlepsze rezultaty.

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” – zawartość pudełka

Gra w oryginalnym pudełku zawiera:

  • karty Przedmiotów

  • talia Bestii

  • karty Przygód

  • karty Wydarzeń

  • drewniane kości

  • plastikowe kości

  • karty Tajemnic

  • specjalne kości

  • różne scenariusze

gra "Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie"
www.pexels.com

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” – dla kogo

Producent informuje, że gra przeznaczona jest dla osób powyżej 10-ego r. ż.. Tym samym jest wiele okazji, gdzie można pograć. Oczywiście spotkania rodzinne czy weekendy z dzieciakami idealnie się nadają. Odkrywanie tajemnic, życie na dalekiej wyspie, masa przygód i wcielanie się w postaci jest spełnieniem marzeń wielu młodych osób. Kto, czytając książkę o Robinsonie Crusoe, nie chciał być z nim i zobaczyć, co oznacza życie w dziczy? Dzięki tej grze wszyscy, dorośli wraz z dziećmi, mogą przeżyć taka wyprawę.

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” jest wymagająca, jednak dzięki temu bardziej emocjonująca. Wciąga i nie pozwala odejść, a jeśli już kogoś wypuści z rąk, wówczas pozostaje w pamięci. Uczy współpracy, dyskusji i dokonywania odpowiednich wyborów. Przetrwanie zależy od drużyny, więc zgrana paczka przyjaciół teoretycznie powinna poradzić sobie najlepiej. Ale czy tak będzie? Świetna opcja na prezent dla niemal każdego. Jako podarek dla kogoś, kto wiecznie siedzi przed różnymi ekranami, będzie powodem, dla którego oderwie się od nich i przejdzie do świata bardziej analogowego. Nudne wieczory i wakacyjne wypady z tą grą staną się jeszcze bardziej niezapomniane.

Gra „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie” – opinie i dlaczego warto

Jednym z bardziej rzucających się w oczy powodów, dla których warto sięgnąć po ten produkt, jest wykonanie oraz dbałość o detale wizualne. Gra jest pięknie zrobiona, można podziwiać grafiki na kartach i małe elementy, również dopracowane w szczegółach. Wszystko utrzymane w stylistyce pirackiej, co dodaje uroku. Z powodu oprawy wizualnej nadaje się na prezent.

Zobacz: Gra planszowa „Kolejka”

Innym powodem jest jej zmyślność, wielość scenariuszy oraz wcale nie taka prosta droga do sukcesu. Jest wciągająca, a to najlepsza rekomendacja dla gry, która ma stanowić rozrywkę i zachęcać graczy do kontynuowania zabawy. Nie jest planszówką, gdzie każdy odpręża się w swoim fotelu i wszystko toczy się samo. Tutaj taktyka oraz umiejętność wczucia się w skórę rozbitka jest niezwykle istotna. Przygody są wspaniałe, można dokonać wiele, lecz zawsze w drużynie. Wygranie z wyspą wcale nie jest proste, ale daje mnóstwo satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here