gry planszowe dla fanów sportu
www.pexels.com

Gry planszowe dla fanów sportu są świetną opcją dla tych, którzy nie tylko trenują, lecz także wiernie kibicują. Czasami warto oderwać się i od telewizora i od maty czy piłki. Wówczas można sięgnąć po planszówki, które też dotyczą sportu. Kiedy pada, brak sił lub bliscy domagają się wspólnego czasu, to idealnie pasuje właśnie taka zabawa. Sport na planszy oderwie myśli od przegranych zawodów czy nieudanego startu. W co warto zagrać?

Goool! Mistrzostwa

Gry planszowe dla fanów sportu nie mogą obyć się bez propozycji związanej z piłką nożną. W tej rozgrywce gracze mogą poczuć się niczym prawdziwi menadżerowie znanych drużyn i poprowadzić swoją ekipę po najwyższe wygrane. Aby wygrać potrzebujesz nie tylko wiedzy, jak działa futbol, ale także zmysłu strategicznego. Taktyka, jaką ułożysz w tej grze, może przynieść sukces lub porażkę. Zadaniem graczy jest tak poprowadzić grę i zaplanować strategię, by zwyciężyć. Opakowanie zawiera planszę oraz pionki wraz z koniecznymi dla piłki elementami. Jest także instrukcja, która objaśnia zasady i tłumaczy, jakie zagrywki warto przeprowadzić. Gra przeznaczona dla dwóch graczy, gdzie najmłodszy może mieć 8 lat. Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by za strategię drużyn odpowiadał sztab ludzi, a nie jeden człowiek. Wieczór przy takiej grze jest pasjonujący, co relacja na żywo z meczu ulubionej drużyny.

Zobacz: Gry planszowe z motywem „Gry o Tron”

FoxGames Wielka Pętla

Długie i wyczerpujące wyścigi są niezwykle popularne, nawet wśród amatorów. W zimne dni czy deszczowe wieczory, fani rowerów nie zawsze chcą wychodzić z domu. W tym wypadku to super okazja, by zagrać w planszówkę dotyczącą właśnie tego sportu. Podczas gry nie tylko kolarze dają z siebie wszystko. Kibice wyczekują niecierpliwie spektakularnych zdarzeń, a sztaby planują strategię. Wszystko po to, aby było widowisko i finalnie wygrać. Gracze dysponują swoimi drużynami kolarskimi, muszą tak wszystko rozplanować, aby jak najlepiej wykorzystać swoje pionki. Dobierane karty decydują o tym, kto i gdzie się przesuwa. W zestawie znajdują się plansze, karty, figurki, trasa. Gra ta pozwala na zaangażowanie wielu osób, a jednocześnie rywalizację pełną świetnej zabawy.

gry planszowe dla fanów sportu
www.pexels.com

Roll & Wall: Wspinaczka

Wspinaczka? Gry planszowe dla fanów sportu to okazja, aby zapoznać się z tymi dyscyplinami, którymi zwykle niewiele osób się interesuje. Produkt składa się z wielu elementów: moduły ścian, plecaki graczy, pionki graczy, kostki sześciościenne, ekwipunek, znaczniki flag, kafle flag, znaczniki haków, plansza, wieża, instrukcja. Kiedy to wszystko już gotowe, czas podjąć wyzwanie. Gra polega na jak najszybszym wejściu na szczyt, kiedy dookoła inni współzawodnicy w szaleńczym tempie chcą wyprzedzić naszego gracza. Co więcej, nie tylko trzeba wejść, ale również zbierać po drodze fanty. Dynamiczna, aktywna, emocjonująca i pełna zwrotów akcji planszówka, gdzie nie ma nudy, za to jest rywalizacja o zwycięstwo. Gracz może wybrać jedną z trzech tras, a do tego ma wiele elementów ekwipunku, który ma pomóc w osiągnięciu celu.

Zobacz: Gra „Great Western Trail”

RALLYMAN GT

Jeśli jednak najlepsze sporty to te z silnikami i szybkimi rajdami, to kolejna gra powinna zadowolić takich amatorów. Wspaniała i pasjonująca gra wyścigowa, która może zaangażować nawet 6 osób. Cel jest prosty, trzeba jak najszybciej dotrzeć do mety i wygrać wyścig, nie jest to proste, bo inne osoby mają taki sam cel, a na trasie czeka wiele niespodzianek. Prosta zasada gry, czyli rzucamy kostką i ruszamy przed siebie. Tutaj nie ma miejsca na wygodne siedzenie w fotelu, wymagana jest strategia, ryzyko, szukanie najlepszych rozwiązań. Pamiętaj, że to nie tyko rzucanie kostką, tak jak na prawdziwym wyścigu, tutaj również są trudne fragmenty, ciężkie zakręty, wypadki, straty czasowe, przeszkadzający inni kierowcy. I co więcej, pojawiają się znaki ostrzegawcze, które potrafią namieszać w stawce. Wyścig to ciężka przeprawa, ale za to na finale czeka cudowne uczucie zwycięstwa. Gry planszowe dla fanów sportu dostarczają wiele emocji, podobnie jak prawdziwe zawody, a dodatkowo można świetnie spędzić czas z bliskimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here