gry planszowe w prezencie
www.pexels.com

Gry planszowe w prezencie, to zawsze dobry wybór. Jedną z sytuacji, kiedy można podarować planszówkę, jest Pierwsza komunia. Chociaż tradycyjne zegarki i rowery nie są już największymi marzeniami, planszówka może być idealnym symbolicznym gestem, kiedy chcemy wyrazić swoją sympatię oraz dać coś, co będzie miało realne zastosowanie. Jakie gry warto brać po uwagę?

Twister

Nieśmiertelna i już kultowa pozycja, którą zna zapewne każdy fan planszówek. Gry planszowe w prezencie to świetny pomysł, ale dać „Twistera” to jest idealny strzał. W dzisiejszych czasach może stanowić alternatywę do gier video podczas przyjęć czy spotkań w przyjaciółmi. Zadaniem uczestników jest gimnastyka, a dokładniej mówiąc wykonywanie wskazanych przez zegar pozycji na macie z zaznaczonymi polami oraz kolorami. Wydaje się proste z pozoru, jednak figury bywają skomplikowane, a do tego wytrzymanie w nich nawet kilka minut nie jest proste. Odrobina ruchu połączona z rozrywką, w której udział może brać kilka osób. Może posłużyć lata i taki prezent na komunię będzie wspominany z sentymentem.

Zobacz: Gry planszowe ekonomiczne

Cortex

Kolejna propozycja, która wymaga gimnastyki, jednak w tym przypadku dotyczy ona ćwiczeń umysłowych. Dla młodego człowieka jako prezent pasuje wspaniale. Jest to forma przyjemnej edukacji, gdzie trenowana jest pamięć, myślenie logiczne, koncentracja czy refleks. I chociaż wydawać się może, że nauka oznacza wiele godzin nad książkami, ta planszówka oferuje to poprzez rozrywkę, z tego powodu gry planszowe na prezent sprawdzają się idealnie u dzieci. Familijna rozgrywka może przemienić się w ostrą rywalizację, gdzie trzeba sprostać różnym wyzwaniom gimnastykującym nasz mózg. Za każdą dobrą odpowiedź dostajemy element układanki, który prowadzi do zwycięstwa.

gry planszowe w prezencie
www.pexels.com

Wsiąść do pociągu: Europa

Kolejna gra z serii, która zabiera nas w podróż po Europie. Planując sprezentowanie komuś gry planszowe w prezencie, warto pomyśleć, co dobrego może wnieść, a jednocześnie pamiętać o zainteresowaniach konkretnej osoby. Dzięki tej planszówce można poznać nie tylko dalekie rejony, ale również obudzić ciekawość świata. Gra familijna, która pokazuje zakamarki naszego kontynentu oraz cofa się w czasie. Proste zasady zabawy powodują, ze pozostawienie dzieciaków z nią sam na sam nie jest problemem. Wówczas mogą bawić się w podróże kolejowe, a do tego budować dworce czy pokonywać trudne fragmenty górskie. Celami są miasta, zaś gracze muszą połączyć je liniami kolejowymi.

Tajemniczy ogród

Wspaniale wykonana gra karciana nawiązująca nazwą do popularnej i poczytnej książki. Z tego powodu, świetnie nadaje się na prezent dla dzieci, które jeszcze chodzą do szkoły. Jest tak uniwersalna, że można grać będąc rywalami lub współpracując przy tworzeniu wyjątkowych ogrodów. Obojętnie, który tryb zostanie wybrany, to zaangażuje całą rodzinę. Zabawa polega na odpowiedniej wymianie kart z innymi graczami, z tego powodu trzeba dobrze przemyśleć, komu i jaką kartę damy. Produkt zawiera wiele niezwykłych elementów, które tworzą nastrój, zaś ich dokładne wykonanie powoduje, że jeszcze bardziej przyciąga uwagę. Gry planszowe w prezencie powinny zachwycać także pod względem wizualnym, stąd warto rozważyć „Tajemniczy ogród”.

Zobacz: Gry planszowe rodzinne na nudę

Papua z wyspy na wyspę

Bardzo ciekawa propozycja, zabierająca uczestników w daleką podróż na środek oceanu. Gra polega na zbudowaniu mostu pomiędzy wyspami, które są na planszy gracza. Tym samym przy użyciu elementów konstrukcyjnych muszą tworzyć budowle umożliwiające połączenie. Jak to zrobić? Wszystko, co podpowiada wyobraźnia, ruchów jest wiele, wystarczy próbować, zmieniać, wymieniać, mieszać. Ważne, by wyspy nie pozostały bez przepraw. Gra jest łamigłówką, świetną gimnastyką dla mózgu i treningiem spostrzegawczości. Wygrywa ten, kto pierwszy poradzi sobie ze swoją planszą oraz zbuduje mosty, aby wszystkie wyspy były nimi połączone. W zabawie można wybrać poziom trudności, jednocześnie należy uważać na wulkaniczne zagrożenie. Czas zaangażować całą rodzinę w wyprawę na ocean. Gry planszowe w prezencie świetnie sprawdzają się, kiedy mogą zintegrować całą rodzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here