gra
www.pexels.com

Gra „Splendor” czyli wreszcie coś dla wielbicielek i wielbicieli drogocennych kamieni. Wszystko piękne, ale zanim się pozachwycamy ich szlachetnością, trzeba je zdobyć, wygrać rozgrywkę oraz zostać majętnym, a do tego szanowanym kupcem. Zachęcające? Dobrze, bo sama gra jeszcze bardziej wciąga, niż może się wydawać.

Gra „Splendor” – opis gry

Producent zaznaczył, że produkt przeznaczony dla osób 10+, a co więcej, można w nią grać już od dwóch osób. Czym tym razem zostaniemy zaskoczeni? Gra już nazwą pokazuje, że chcemy być bogaci i do tego cieszyć się prestiżem, ale zanim nadejdzie chwila chwały, trzeba zarobić jak najwięcej. Gracze stają się kupcami na planszy, a tam muszą handlować i inwestować tak, aby stać się właścicielami kopalni drogocennych kamieni, środków transportu czy placówek do upłynniania towarów. Przez całą rozgrywkę musimy zbierać żetony oraz karty, co pozwala na kolejne kroki i pomnażanie swojego bogactwa.

Zobacz: Gra „Kupcy i korsarze”

Podczas swojego ruchu w turze możemy nabyć żetony, zarezerwować kartę albo kupić lub zbudować kartę przy pomocy żetonów. Karty to nie lada gratka, ponieważ one mogą zadecydować o tym, kto finalnie wygra. Rezerwacja karty kosztuje rundę, ale być może finalnie przyniesie to największy zysk. Dostarczają prestiżu, a także zniżki na kolejne karty, więc taka inwestycja wydaje się całkiem opłacalna. Żeton złota to pożądany element, gdyż może stać się dowolnym klejnotem, dlatego gracze tak mocno o niego walczą. 15 punktów prestiżu oznacza zwycięstwo. Budowanie swojej potęgi jest w tym wypadku pasjonujące, wciągające, ale także proste.

Przy tej pozycji trzeba pamiętać, jak istotna jest strategia. Kombinowanie i wyprzedzanie ruchami konkurencji może przynieść sukces, ale warto pamiętać, że inni dookoła myślą podobnie. Bardzo dużo działania, zbieranie żetonów pochłania myśli oraz dostarcza wiele frajdy.

gra "Splendor"
www.pexels.com

Gra „Splendor”- zawartość pudełka

Gra w oryginalnym pudełku od producenta zawiera:

 • 90 kart rozwoju

  • 40 poziomu 1,

  • 30 poziomu 2,

  • 20 poziomu 3,

 • instrukcja

 • 40 żetonów:

  • 7 szmaragdów, 7 szafirów, 7 diamentów, 7 onyksów, 7 rubinów,

  • 5 złotych monet,

 • 10 kafli szlachty

Gra „Splendor”- dla kogo

Zabawę można rozpocząć już z dziesięciolatkiem, gdyż taki próg wyznaczył producent. Jednak wydaje się, że zasady są zrozumiałe już dla dzieci nieco młodszych, zdecydowanie poradzą sobie pod okiem opiekuna. Ta gra z pewnością spodoba się młodym graczom, ponieważ klejnoty fascynują już od wczesnych lat, zaś tutaj można poznać trud, jaki trzeba włożyć, aby je zdobyć. Nie ma nic za darmo, trzeba ryzykować, inwestować i być lepszym od konkurencji, jest to super lekcja handlu. Gra „Splendor” z pewnością spodoba się osobom w każdym wieku, jest uniwersalna i przy wielu okazjach przyniesie zabawę uczestnikom. Idealna na rozrywkę podczas wieczornej czy weekendowej nudy, a także przy wolnym wieczorze ze znajomymi. Relaksująca, a jednocześnie pozwala miło spędzić czas.

Zobacz: Gry na prezent na Komunię

Gra „Splendor” – opinie i dlaczego warto

Produkt z pewnością można polecić wszystkim, którzy uwielbiają grać w planszówki. Nie potrzebują specjalnej okazji lub długich chwil nudy. Wytrawni gracze i początkujący, okazjonalni uczestnicy odnajdą się z powodzeniem. Proste zasady powodują, ze gra jest dostępna i dla dziesięciolatka, ale również całej rzeszy osób starszych. Idea zbierania żetonów oraz budowania własnego prestiżu świetnie działa i zachęca graczy do jeszcze większego zaangażowania. Kto by nie chciał mieć drogocennych kamieni? Choć to tylko wyobraźnia, to jednak dzięki temu jest jeszcze przyjemniej. Jak zachęcić kogoś do gry planszówkami? Ta opcja jest idealna. Do tego bardzo atrakcyjne wykonanie. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ jest bardzo wciągająca Bardzo pobudza rywalizację, z tego powodu niektóre rozgrywki mogą być naprawdę fascynujące, a do tego rewanże będą nieodłącznym elementem „Splendoru”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here