gry dla małego dziecka
www.pexels.com

Gry dla małego dziecka powinny spełniać kilka ważnych punktów, dzięki którym stają się atrakcyjne dla najmłodszych graczy. Jeśli nie jest ciekawa wizualnie, to już na starcie notuje straty. Oprócz wyglądu, powinna być wciągająca i mocno angażująca uwagę dziecka. W innym wypadku, mali uczestnicy szybko się nudzą i zapominają o zabawie.

Co robi miś?

Przyjemna zabawa z puzzlami, gdzie zadaniem dziecka jest ułożenie spójnej historyki. Obrazki na kawałkach przedstawiają różne czynności wykonywane przez misie. Trzeba nie tylko odpowiednio połączyć elementy układanki, lecz również zgadnąć, co miś robi, dzięki czemu możliwe jest ułożenie opowieści. Przyjemna zabawka, która nauczy zauważać, które czynności są ze sobą powiązane i tworzą kompletny obrazek.

Zobacz: Gry planszowe dla fanów sportu

Kapitan nauka – Loteryjka – Zwierzęta 2+

Gry dla małego dziecka często zachwycają grafikami i obrazkami. Ta właśnie jest urzekająca, dzięki uroczym zwierzaczkom. W planszówce otrzymujemy planszę do gry oraz żetony. Zadaniem uczestników jest odpowiednie położenie żetonów zgodnie z tym, co na nim widzą. Bardzo ciekawy produkt, który pomaga dzieciom poznać zwierzęta oraz ich drobne szczegóły czy występowanie. Wspomaga spostrzegawczość, łączy zabawę ruchową z umysłową.

Pucio: Gdzie to położyć?

Kolejna propozycja, która samym wyglądem zachęca dzieci (może i dorosłych), aby zwrócić na nią uwagę. Seria tych gier pozwala dzieciom przywiązać się z tytułowym Puciem i odkrywać kolejne, fascynujące fragmenty życia. Gracz ma do dyspozycji 6 plansz, zaś każda z nich ukazuje inne pomieszczenie w domu. Do tego pudełko zawiera 36 żetonów, gdzie do każdej planszy pasuje 6. Zadaniem małego uczestnika jest odpowiednie przyporządkowanie żetonów do pomieszczenia, ale tylko te 6, które nie pasują do innego. Tak jak w tym przypadku, gry dla małego dziecka rozwijają wiele ważnych umiejętności malucha.

gry dla małego dziecka
www.pexels.com

Moja pierwsza gra – W ogrodzie

Propozycja bardziej stawiająca na rozwój umiejętności chwytania oraz refleks. Na drzewach wiszą owoce, a poluje na nie kruk. Mali gracze muszą zebrać elementy z drzewa, zanim zrobi to ptak. Bardzo ładnie wykonana zabawka, zaś wszystkie części są dostosowane do wieku tak, aby były wygodne do chwytania. Rozwija wiele różnych aspektów: rozpoznawanie kolorów czy owoców, rzucanie kostką, chwytanie małych części paluszkami.

Kapitan nauka -Loteryjka – Na wsi

Tym razem planszówka zabiera graczy na wieś i zaprasza do zabawy pośród zwierząt. Plansze pokazują różne miejsca jak pole, jeziorko czy ogród. Zaś zadaniem dziecka jest przyporządkowanie odpowiednich żetonów do planszy. Krążki ukazują elementy z plansz, więc jest to klasyczna rozgrywa znajdź i przyporządkuj. Rozwija koordynację ruchu i wzroku, spostrzegawczość oraz pomaga zapamiętać nazwy zwierząt czy elementów krajobrazu. Ta gra dla małego dziecka jest przepięknie wykonana, a do tego jej rozmiary dostosowane dla maluchów.

Zobacz: Gra „7 cudów świata” ciekawe edycje

Pory roku

Dzięki tej planszówce dzieci dowiedzą się nowych rzeczy o porach roku lub utrwalą, to co już wiedzą. Plansze przedstawiają obrazki ukazujące widok, jaki można dostrzec podczas wiosny, lata, jesieni czy zimy. Na żetonach są obrazki odpowiadające jednej porze roku. Trzeba odpowiednio przyporządkować krążki do plansz. Świetna zabawka, podczas której można trenować skojarzenia czy spostrzegawczość, a do tego lepiej zapoznać się z tymi okresami w roku. Kolorowe i proste wykonanie zachęca małych graczy do nauki o porach roku.

Wspomagajki 1,2,3! Pamiętam: Pory roku

Ta zabawka jest zbudowana na klasycznym memory, gdzie karty ukazują różne obrazki związane z porami roku. Dzięki tej propozycji najmłodsi gracze mogą trenować nie tylko wiedzę o zmieniających się etapach roku, ale także pamięć. Duże i piękne karty wykonano tak, aby były komfortowe dla najmłodszych, jednocześnie zachęcały do uczestnictwa. Rysunki na kartach mają kojarzyć się z konkretną porą, przez co trenowane jest nie tylko słownictwo, ale też skojarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here