Gra „Spartakus: krew i zdrada”
www.pexels.cim

Gra „Spartakus: krew i zdrada” zaprasza graczy do starożytnego świata, aby poznać życie gladiatorów walczących na arenach. Przemoc, spiski, walka i wiele innych fascynujących ruchów, dzięki którym zawodnicy mogą wygrać. Komu można zaufać w świecie spisków oraz żądzy pieniądza? Ta gra planszowa zdecydowanie zadowoli każdego fana gier taktycznych.

Gra „Spartakus: krew i zdrada” – opis gry

Gra „Spartakus: krew i zdrada” polega na wejściu do starożytnego świata walk gladiatorów. Nie tylko chodzi o same widowiska na arenie, ale całą otoczkę i wyścig z konkurentami. Do władania mamy szkołę wojowników, więc wszystko nie skupia się jedynie na jednym walczącym. Jednak konkurenci także chcą wygrywać, zarabiać i niszczyć pozostałych graczy. Strategia jest połową sukcesu, ponieważ, by wygrać trzeba mieć układy z inną szkołą, obmyślać taktykę, przekupywać czy oszukiwać.

Cały wachlarz parszywych ruchów, ale za to skutecznych. Gra skupia się na trzech fazach, w której do wykonania są inne ruchy i koniecznie trzeba podjąć decyzje z następstwami w kolejnych fazach. Wszystkie czynności wykonane podczas rozgrywki mają znaczenie przy finalnym starciu, zarówno to, w co wyposażą swoją szkołę, niewolników, broń, zbroję, ale też zawarte sojusze, sposoby na osłabienie innych, aż finalnie sama walka. Tak wiele istotnych decyzji, które mogą przynieść szkole gladiatorów chwałę.

Zobacz: Gra „Century: cuda wschodu”

Warto pamiętać, że przez to, iż dedykowana jest w zasadzie dorosłym odbiorcom, jest odpowiednio trudniejsza, niż te familijne. Jednak nie są to zasady niebywale zawiłe, a jedynie trzeba je poznać i zrozumieć. Z czasem jest już prosto, ale właśnie przez to, że nie jest to lekka sielanka, ta gra tak przyciąga i wciąga. Walka gladiatorów to finał całej gry, jednak mimo naszych starań, nigdy nie wiemy, czy dany układ to nie pułapka, zaś nasze układy były blefem.

Gra „Spartakus: krew i zdrada”
www.pexels.com

Gra „Spartakus: krew i zdrada” – dla kogo

Producent zaznacza, że gra skierowana jest dla osób 17+, więc nie można jej zaliczyć do familijnych czy rodzinnych. Jednak ta grupa wiekowa jest szerokim polem, jeśli chodzi o graczy dorosłych, a szczególnie fanów planszówek. Z racji, że wiele produktów z granicę wiekową uznaje nawet wczesnych nastolatków, taka dedykowana pełnoletnim jest miłą odmianą. Jednak warto pamiętać, że wynika to z przemocy, walki, intryg i charakteru.

Gra „Spartakus: krew i zdrada” zdecydowanie jest polecana tym, którzy lubią podczas zabawy stanąć w roli mistrza ceremonii i móc władać, decydować, zaś wszelkie ruchy traktować, jako środki do celu. Zdecydowanie warto podarować ją w prezencie na osiemnaste lub każde kolejne urodziny, prezent na ważną rocznicę, zabrać na majówkę z przyjaciółmi. Ciekawymi graczami mogą być dorośli w wieku 40+, gdyż ich perspektywa na wszelkie spiski czy rozlew krwi jest niezwykle interesująca. Stąd dorosłe dzieci i rodzice przy rozgrywce nie będą się nudzić.

Gra „Spartakus: krew i zdrada” – zawartość pudełka

Gra „Spartakus: krew i zdrada” w oryginalnym pudelku od producenta zawiera:

  • 4 figurki gladiatorów

  • 152 żetony

  • 62 karty targu

  • 104 karty intrygi

  • instrukcja

  • 4 karty rodów

  • 1 plansza areny i zakładów

  • 26 kości

Gra „Spartakus: krew i zdrada” – opinie i czy warto

Planszówka jest godna polecenia wszystkim, którzy są chętni na pasjonującą zabawę. Wytrawni gracze, którzy od lat siedzą w temacie takich produktów, powinni być zadowoleni. Jednak także okazjonalni lub początkujący znajdą tu fascynującą rozrywkę. Ta gra ma wielką siłę przyciągania i, co ważne, zaraźliwą, bo kto choć zobaczy, jak ciekawa może być uczestniczenie w tym świecie, z chęcią sam spróbuje.

Zobacz: Gry dla jednego gracza

Warto pochylić się nad tym produktem z tego powodu, że zabiera uczestników do innej rzeczywistości, zachęca do zdecydowanego działania i dzięki temu dorosłe osoby się nie nudzą. Chwilami można poczuć się jak bohaterowie „Gry o Tron”, gdyż podobnie jak tam, tutaj też wszyscy knują, chcą pieniędzy i chwały. Walki to pretekst do mieszania w działaniach i decyzjach pozostałych graczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here