gra „Century: Cuda Wschodu”
www.pexels.com

Gra „Century: Cuda Wschodu” jest grą pełną ciekawych i egzotycznych doznań. Już samo pudełko sugeruje, ze zabierze graczy w odległe rejony świata. Angażuje wielu uczestników, ale jej siłą jest pasjonująca historia do odegrania. I tak ja wiele strategicznych produktów, także ten wymaga, aby nasze ruchy miały cel, były przemyślane oraz dostarczały innym graczom powodów do zastanowienia. Czas odkryć Cuda Wschodu.

Zobacz: Gry dla jednego gracza

Gra „Century: Cuda Wschodu” – zasady

Zabawa stanowi kontynuację „Korzennego Szlaku”, więc jeśli ją znacie, to czas na drugi etap, a jeżeli to nowość, to być może poza tą wersją zainteresuje was poprzednik. Rozgrywka polega na podróżowaniu po świecie, odkrywaniu dalekich lądów, nawiązywaniu relacji handlowych i wzbogacaniu się dzięki temu, co uda się zdobyć. Trzeba opanować jak najwięcej terenu, aby być silnym i coraz bardziej majętnym. Możemy odkrywać jeszcze nieodkryte ludy, być jednocześnie kapitanem swojej załogi i handlowcem. A gdzie cuda? Wszędzie tam, gdzie zdołasz dotrzeć. Wschód jest magiczny, a dzięki tej propozycji można jeszcze uczestniczyć w pogłębianiu wiedzy o wspaniałych krainach. Poruszając się po planszy widzimy naszych przeciwników, ale również możliwości, których jeszcze nikt nie zajął.

Gra „Century: Cuda Wschodu” ma wiele elementów, ale również proste i zrozumiałe zasady. Chociaż poznawanie nieznanego, to duża część zabawy i piękna wizja, trzeba pamiętać, że przecież musimy zarabiać. Zysk i dominacja to dwa słowa kluczowe. Ekonomiczna zabawa i chęć panowania nad morzami pozwoli wszystkim oderwać się od szarugi za oknem.

Gra „Century: Cuda Wschodu” – zawartość pudełka

W oryginalnym pudełku gra zawiera:

 • 4 drewniane statki

 • 36 kart bogactwa

 • 27 kafli Punktów Zwycięstwa

 • 43 karty kupieckie

 • 24 kafle rynku

 • 105 drewniane kostki

 • 4 kafle mórz

 • 4 miski na przyprawy

 • 20 metalowych żetonów

 • 4 kafle portu

 • 4 plansze gracza

 • 20 kafli bonusowych

 • 80 drewnianych faktorii

 • 4 miski na przyprawy

 • 10 początkowych kart

 • 105 drewnianych kostek

  gra „Century: Cuda wschodu”
  www.pexels.com

Gra „Century: Cuda Wschodu” – dla kogo

Producent informuje, że w planszówkę można grać już od 8-ego roku życia. Jest ona zdecydowanie polecana dzieciom, ponieważ pokazuje świat w innej, ciekawej formie. Chociaż można sądzić, ze to jedynie zabawa, bazuje na aspektach historycznych, kiedy to poszukiwano drogi na Daleki Wschód, zaś handel z tamtymi rejonami był na początku swojego rozwoju

Gra  zadowoli wiele osób, bo jest zwyczajnie ciekawa i potrafi tak pochłonąć, że czas umyka niepostrzeżenie. Świetna opcja na rodzinne spędzenie czasu, z pewnością wiele rodziców z dziećmi będą mogły przy niej nie tylko miło spędzić czas, ale też porozmawiać o geografii czy historii cywilizacji. Dorośli pokochają ją za interesujący koncept, ponieważ handel idealnie nadaje się jako główny rdzeń gier planszowych.

Zobacz: Gry tylko dla dorosłych

Gra „Century: Cuda wschodu” – opinie i dlaczego warto

Produkt jest wręcz idealny dla każdej grupy zainteresowanych planszówkami. Zaczynając od dzieci, czyli wspaniale wpasują się w przyjęcia urodzinowe czy jako prezent na wiele okazji. Co więcej, dzięki niej można na chwilę wyłączyć ekrany, zaś wszelkie ruchy i taktyka skupią uwagę najmłodszych. Rodzice mogą z przyjemnością włączyć się do gry. A kiedy dzieci pójdą spać, wraz ze swoimi znajomymi zasiąść ponownie do planszy i pograć jeszcze trochę, choć już na innym, bardziej wymagającym poziomie.

Gra „Century: Cuda Wschodu” zachęca do odkrywania lądów, tak też gracze mogą poznawać inne strony swoich rywali. Grupy przyjaciół, znajomi, a może dorosłe już rodzeństwo? Nikt nie powinien nudzić się podczas tej zabawy. Jest to wielki plus, ponieważ jeśli planszówka jest zbyt prosta i marzy się już o końcu, to cała radość ucieka. Tutaj pomysł na grę, konieczne do wykonania ruchy, ale przede wszystkim rywalizacja, pobudzają wszystkich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here