gry dla jednego gracza
www.pexels.com

Gry dla jednego gracza? To nie pomyłka, ale świetne propozycje planszówek, które idealne dla grających w pojedynkę. Chociaż takie produkty są kojarzone ze spędzaniem czasu w towarzystwie, to niekiedy chce się pobawić samemu lub jest to wynik sytuacji życiowej. Na szczęście producenci wiedzą, że istnieje taka nisza i odpowiadają na zapotrzebowanie, tworząc takie gry, aby można było korzystać bez nikogo więcej. W co warto pograć bez innych uczestników?

Horror w Arkham: Ostatnia godzina

Poszukując gry dla jednego gracza warto zwrócić uwagę na te wydawnictwa, które nie są kierowane do najmłodszych osób, ale nieco starszych. Wówczas jest większa szansa, że zabawa będzie pasjonująca, zaś familijne planszówki pozostawić na chwile z młodszym pokoleniem. Ta gra jest idealną opcją dla poszukiwaczy rozrywki jedynie we własnym towarzystwie. Kooperacyjna rozgrywka, gdzie może uczestniczyć jedna osoba, choć będzie to trudniejsze, niż w przypadku większej grupy. Jednak jej klimat, grafiki i charakter uzupełniają wszelkie braki, ponieważ wchodzi w świat mroku i dziwnych rytuałów. Miejscem zabawy jest kampus uniwersytetu, ale pełen sekretów, dziwnych stowarzyszeń i artefaktów. Grasują niebezpieczne stworzenia, zaś gracz musi odprawić rytuał, który naprawi wszelkie wyrządzone zło. Znajdź składniki i rozwiąż zagadki.

Zobacz: Gry planszowe tylko dla dorosłych

Solenia

Pięknie wykonana gra składająca się z wielu elementów, co zapowiada, że będzie się działo. Próg wiekowy to 10 lat, więc świetna propozycja na prezent dla dorastającego nastolatka. Producent zaznacza tutaj, że rozgrywkę można toczyć również w pojedynkę. Pasjonująca zabawa, gdzie stajemy się mieszkańcem dziwnej planety. Jedna półkula ma tylko noc, druga zaś dzień. Obie posiadają dobra, ale brak im innych, które ma ta druga część planety. Podczas gry trzeba umiejętnie podróżować między miastami i zaspokajać potrzeby. Wyspy produkujące zasoby są niezwykle istotne, bo przecież skądś trzeba brać materiały do wymiany. Kolejne ruchy powodują, że jedni wygrywają w podążaniu do bycia najlepszym w dostarczaniu dóbr oraz co jakiś czas dochodzi do zmiany półkuli. Duża losowość ruchów powoduje, że nie będzie nudno, a do tego można zagrać w nią ponownie, tyle, że już w jakimś towarzystwie.

K2

Ta planszówka zabiera nas w wyprawę w naprawdę wysokie góry. Marzenia o Himalajach? Dzięki temu produktowi można poczuć się niczym prawdziwy wspinacz. Jeśli szukasz gry dla jednego gracza, ale w nieco młodszym wieku, ta propozycja powinna być idealna, nie tylko umożliwia grę samemu, lecz próg wiekowy to 8 lat. Zabawa polega na kierowaniu swoim zespołem wspinaczy. Kto wejdzie pierwszy, a kto odpadnie po drodze? Podczas zabawy trzeba być ostrożnym i uważać na to, co może spotkać nas w prawdziwych górach. To nie tylko lawiny czy skały, ale również aklimatyzacja. Musimy mieć idealną strategię, wybrać najlepszą trasę, uważać na pogodę i dbać o ekwipunek. Wyścig na szczyt ruszył.

gry dla jednego gracza
www.pexels.com

Kroniki Zbrodnia: 1400

Propozycja niebywale wciągająca, ale też zatrzymująca klimatem i tematyką. Próg wiekowy to 14 lat, więc zachęca także starszych graczy. Jesteśmy w 1400 roku, a naszym zadaniem jest rozwiązanie zagadek. Wizje, sny i inne objawienia pomogą Ci znaleźć sprawcę. Po drodze musisz przesłuchać świadków, zbierać dowody, szukać śladów, aż finalnie połączyć kroki i dać odpowiedź na nurtującą zagadkę. Twoje zdolności są znane, więc wiele osób przychodzi z prośbą o pomoc. Ta zabawa to niemal klasyczne śledztwo, ale przeniesione do innej epoki. Zawsze jest jedno pytanie: kto zabił. Karty Wizji pozwolą Ci zobaczyć przeszłość, przyszłość. Mogą pokazać wiele istotnych informacji, o ile umiesz to dostrzec. Do pomocy masz rodzinę, która też wspomaga wiadomościami. Wiele szczegółów, które tworzą produkt ma za zadanie podpowiedzieć, jednak by zrozumieć wskazówki trzeba posługiwać się analitycznym myśleniem. Świetna zabawa, niebywale pasjonująca. Nie pozwala odejść bez rozwiązania. Gry dla jednego gracza nie są nudną opcją dla samotników, zabierają uczestnika do innego świata wizji i zagadek.

Zobacz: Gry „7 cudów świata” ciekawe edycje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here