Gra „Zew przygody”
www.pexels.com

Gra „Zew przygody” zabiera graczy do świata fantastyki. Mało skomplikowana, a jednocześnie bardzo wciągająca zabawa, gdzie uczestnicy muszą wykonywać zadania i podejmować decyzje. Jaką droga pójdziesz? Jakie przeznaczenie czeka na samym końcu?

Gra „Zew przygody” – opis i zasady

Gra „Zew przygody” zabiera uczestników w prawdziwą przygodę, którą sami mogą stworzyć. Rozgrywka zaczyna się od zbudowania bohatera, dobierając kraty. Wskazują one pochodzenie, motywację i przeznaczenie. Wraz z różnymi ruchami na planszy, dzięki którym nasza postać coś zyskuje lub staje się o coś silniejsza, można dokładać do swojej opowieści kolejne części. Wówczas snuta przez nas opowieść staje się bogatsza i bardziej rozbudowana. Aby zdobyć punkty należy sprostać wyzwaniom, decyduje o tym rzut runami.

Nasza postać się zmienia z każdym ruchem, co oznacza, że może również zmaleć jej moralność po użyciu mrocznych run. Punkty przeznaczenia to moment, gdzie gracze mogą walczyć z wrogami, przeszkadzać pozostałym uczestnikom, korzystać z kart bohaterów oraz antybohaterów. Dzięki temu wszystkiemu, co dzieje się podczas partii, tworzymy opowieść o naszym bohaterze i to właśnie owe działania pozwalają na tworzenie historii, a finalnie na zwycięstwo. Gracze mogą poprowadzić postaci mrocznymi ścieżkami lub pozostać przy tym, co dzieje się w świetle.

Zobacz: Gra „Capital”

Gra „Zew przygody” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z gra od producenta zawiera:

  • 4 maty

  • 91 kart opowieści

  • instrukcja

  • 44 kart bohaterów i antybohaterów

  • 24 akrylowe runy

  • 40 żetonów doświadczenia

  • 11 zadań

  • 45 kart postaci

    Gra „Zew przygody”
    www.pexels.com

Gra „Zew przygody” – dla kogo

Producent kieruje produkt do osób 12+. Planszówka jest ukazywana jako możliwość do budowania swojej opowieści, poprzez decyzje o bohaterze i jego ruchach. Interesujący pomysł przyciągający wiele osób. Dzięki nieco mrocznej, tajemnej i fantastycznej stylistyce starsi nastolatkowie z pewnością będą zaciekawieni tą grą. Runy, czary, wrogowie to elementy wprowadzające uczestników do innego świata. Spodoba się wielbicielom fantasy, ale również chętnym na przeżycie prawdziwej przygody. Warto podarować ten produkt na prezent nastolatkom czy pasjonatom planszówek. Dobra odskocznia od codziennych trosk czy stresu dla dorosłych, którzy chcą spędzić czas z przyjaciółmi lub podczas chwil nudy na urlopie. Zainteresuje nawet początkujących graczy i pozwoli im na opowiedzenie własnej historii.

Gra „Zew przygody” – opinie i dlaczego warto

Planszówka jest propozycją, którą warto pochwalić za klimat i stylistkę. Trzyma się mocno w temacie fantastyki, jej wygląd i dopracowanie elementów są godne uwagi oraz pasują do tematu. Jest to silna zaleta, ponieważ dzięki temu zadowoleni będą fani fantasy, a jednocześnie może spodobać się osobom mało wkręconym w ten świat. Pozwala to również na wprowadzenie elementów magicznych, które zawsze dodają tajemniczości czy odrobinę mroku.

Podczas rozgrywki można wykonać wiele ruchów i akcji, dzięki czemu nie jest nudno. Co więcej, kolejne podejścia do tej zabawy są równie ciekawe, wiele się dzieje i uczestnicy nie czują, że już to kiedyś było. Możliwość wyboru dróg powoduje, że zawsze można eksperymentować przy podejmowaniu decyzji. Dynamiczna zabawa przyciąga uwagę, przez co gracze pragną jeszcze mocniej wejść w fabułę i opowiedzieć najlepszą z historii.

Zobacz: Gry dla fanów fantastyki

Gra jest po prostu dobra i solidna. Elementy, ruchy czy wykonanie są przemyślane, co jest odczuwalne podczas rozgrywki. Jest dobrą planszówką, której poszukują chętni do przeżycia przygody. Ma wszystkie te elementy, które lubią fani takich produktów, a jednocześnie nie odpycha początkujących. Ta propozycja nadaje się na chwile wytchnienia od zwykłego świata, wówczas uczestnicy przenoszą się w wyobraźni bardzo daleko. Koncept, dookoła którego buduje się tę planszówkę, czyli opowiadanie swojej historii swoim bohaterem, jest ciekawy oraz dzięki temu sprawdzi się podczas wielu sytuacji. Dla relaksu i odprężenia, bez konieczności budowania wielkie strategii, można sięgnąć po „Zew przygody”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here