gry dla fanów fantastyki
www.pexels.com

Gry dla fanów fantastyki są tworzone z motywem baśniowym, horroru, ogólnie zahaczając o tematy pełne magii czy nietypowych umiejętności. Poza książkami czy filmami, sporym segmentem planszówek są właśnie takie propozycje. Jednak nie tylko wielbiciele takiej stylistyki mogą zasiąść do zabawy, gdzie uczestniczy przychodzą do fantastycznego świata.

Res Arcana

Gra dla osób 12+. Rozgrywka polega na rywalizacji z innymi uczestnikami o to, kto będzie najlepiej władał magią. Każdy staje się magiem, ma do wykonania cel, ale aby go osiągnąć, trzeba udoskonalać czarodziejskie umiejętności. W bardzo klimatycznej aurze, wszyscy gracze chcą nie tylko być najlepszymi, lecz przede wszystkim pokonać innych. Karciana zabawa powoduje, że trzeba odpowiednio używać kart, aby współgrały, a finalnie wznosiły gracza na coraz wyższy poziom magicznej wiedzy. Podczas gry pojawiają eliksiry, artefakty, potwory, które to są synonimem magii. Gry dla fanów fantastyki zachęcają do użycia wyobraźni, podobnie ta, również przynosi więcej przyjemności, kiedy otworzymy umysły.

Zobacz: Gry kryminalne

Drako: Smok i Krasnoludy

Chcesz być Smokiem czy Krasnoludem? Zabawa przeznaczona dla dwóch osób, gdzie jedna przyjmuje władanie nad Smokiem, a druga może dysponować drużyną Krasnoludów. Oczywiście są wrogami i ich celem jest zwycięstwo nad potworem. Podczas zabawy dowiadujemy się o magicznych umiejętnościach postaci, ale trzeba uważać, aby zmieścić się w czasie, jeśli nam się uda, to wówczas wygrywamy grę. Praca zespołowa Krasnoludów oraz odpowiednie używanie ich zdolności są kluczem do sukcesu w zabawie. Gry dla fanów fantastyki proponują walkę dobra ze złem, tu mamy dwa obozy nietuzinkowych stworzeń. Oczywiście Smok nie chce ulec i też ma swoje sposoby, aby przetrwać. Komu się uda, a kto polegnie? Kolejna pięknie wykonana gra, gdzie za każdym ruchem czuć baśniowość.

gry dla fanów fantastyki
www.pexels.com

Baśniowy bór

Wspaniała planszówka, która z pewnością pobudzi sentymentalne wspomnienia, bo kto z nas nie pamięta historii o trzech świnkach. Tutaj one wraz z przyjaciółmi budują budynki, ale jednocześnie muszą uważać na niebezpieczeństwa z Baśniowego Boru. Zadaniem graczy jest zbudowanie jak najlepszych domów i do tego zrobić to przed innymi. Liczy się nie tylko wyścig, ponieważ trzeba też zebrać surowce oraz tak wszystko zaplanować, aby zmylić rywali. Świetna rozrywka na chwile odpoczynku i relaksu, ale jednocześnie niebywale wciągająca. Co więcej, podczas budowania może wydarzyć się parę rzeczy, które są w stanie pokrzyżować strategie. Wszystko to dzieje się w otoczeniu pięknych grafik i z zachowanie prostych zasad.

Karak

Propozycja, która z pewnością spodoba się fanom labiryntów. Zadaniem uczestników jest poruszanie się po plątaninie korytarzy w poszukiwaniu skarbu. Każdy ma pewne przewagi i korzystając z nich musi być lepszym poszukiwacz niż inni. Oprócz tego, że sama skrzynia jest pod kluczem, to na każdym kroku można napotkać przerażające stworzenia. Więc do pokonania nie są jedynie inni uczestnicy, ale stwory i zamek w skrzyni. Droga po fortunę to odkrywanie zaklęć, przedmiotów dodających sił w walce z straszydłami. W tym labiryncie naprawdę wiele się dzieje. Gry dla fanów fantastyki niekiedy są bardzo mroczne i straszne, jednak ta propozycja nadaje się też do zabawy z dziećmi.

Zobacz: Gra „Dracula”

Elekt

Ta planszówka to naprawdę mroczne i tajemnicze fantasy. Uczestnicy stają się postaciami dążącymi do uzyskania tronu oraz władzy. Chętnych jest kilku, a rządzić może jeden. Strategiczna zabawa, w której trzeba dużo planować, blefować i być sprytniejszym od innych. W połączeniu z mroczną stylistyką jest bardzo tajemniczo i ponuro, ale robi to świetny klimat. Podczas rozgrywki można posługiwać się magicznymi, niebezpiecznymi potworami po to, aby wygrać upragniony tron. Trzeba walczyć o symbole, zaś ich przewaga powoduje, że gracz może wykonać coś, co osłabi przeciwnika. Potem zaś może przeważyć, kto zgarnie tytuł w konkretnej strefie. To one decydują ostatecznie o posiadaczu włądzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here