gry dla początkujących
www.pexels.com

Gry dla początkujących są propozycjami planszówek, które jednocześnie zainteresują nowych graczy, ale też dostarczają dobrej rozrywki. Chociaż coraz więcej osób interesuje się takimi produktami, to wciąż warto zachęcać kolejne grupy, by sięgnęły po takie gry. A od czego powinni zacząć początkujący?

Escape Room: Ucieczka z Alcatraz

Swego czasu jedno z najbardziej znanych i ciężkich więzień w USA, więc z pewnością zachęci laików do rozgrywki. Planszówka to zagadka i łamigłówka, gdzie gracze za zadanie mają uciec z tego miejsca. Na uczestników czekają wyzwania oraz trudności konieczne do pokonania. Czy uda się wszystko rozwiązać, a finalnie odzyskać wolność? Uwięzieni muszą współdziałać i trzymać się planu, bo czekają różne przeszkody, lecz również trzeba pamiętać o czasie, a on płynie bardzo szybko. Wiedza i umiejętności wszystkich zaangażowanych to kapitał do wykorzystania podczas ucieczki. Gry dla początkujących w takim wydaniu zachęcają do wejścia w wir rozwikłania zagadki.

Puerto Rico

Akcja zabawy toczy się daleko od Europy, gdzie odważni emigranci budują świat. Gracze wybierają swoje postaci, aby dzięki ich umiejętnościom wykonywać swoją pracę. Jako różnorodni bohaterowie macie odmienne cele oraz plany. Swoje decyzje i działania trzeba dobrze przemyśleć, aby pomóc sobie, zaszkodzić innym, a nie odwrotnie. Z każdą akcją sytuacja na planszy się zmienia, z tego powodu nasza strategia na wygranie też musi ewoluować. Na wyspie potrzeba burmistrza, plantatora, budowniczego czy kupców, wszyscy chcą zwycięstwa. Przez całą rozgrywkę gracz ma szanse poznać każdą z tych postaci, za co dostaje punkty. Bardzo ciekawa zabawa pełna rywalizacji oraz z interesującym konceptem. Ma wiele elementów, co pokazuje, że nie tylko dostarczy wiele dobrej zabawy, ale też wkręci nawet największych laików w wyścig po zwycięstwo.

Zobacz: Gry planszowe na randkę

Herbatka dla dwojga

Ta planszówka prezentuje się idealnie. Utrzymana w duchu popołudniowej herbatki z filiżankami, serwetkami i ciasteczkami. Gry dla początkujących pełne sprytnych posunięć i przyciągających pionków to strzał w dziesiątkę. Zadaniem uczestników jest wygrana przez zgromadzenie jak najwięcej punktów zwycięstwa. Korzystając ze swoich kart postaci, ich wartości i akcji, trzeba dobierać kolejne, wzmacniając swoją talię. Wszystkie elementy planszówki mają pomóc graczom, aby wykiwać przeciwnika. Kto najlepiej będzie umiał wykorzystać karty i rozegrać herbatkę w taki sposób, by jego efekty okazały się najbardziej skuteczne? Ciekawa opcja, szczególnie dla fanów „Alicji w Krainie Czarów”. Zaś początkujący mogą spokojnie poznać zasady, a także szybko przystąpić go rozgrywki.

gry dla początkujących
www.pexels.com

Pan tu nie stał

Gdyby tak na chwilę przenieść się do przeszłości… Ten produkt jest możliwą opcją, aby poczuć klimat z poprzedniego ustroju. Kultowa planszówka symulująca stanie w kolejce za różnymi dobrami. Wszyscy gracze muszą wywalczyć sobie to, co zostało dostarczone do sklepów, ale towaru jest mało, zaś chętnych wielu. Wszyscy mają pionki, które są członkami rodziny i należy odpowiednio, strategicznie porozdzielać osoby do różnych punktów. Jest to ważne, gdyż nie wiadomo, który sklep będzie miał towar, gdzie warto pójść i stać w kolejce. Strategia rozsyłania pionków po rzeczy jest kluczowa, lecz jest możliwość, że zostaniemy wypchnięci. Ten produkt z pewnością zachwyci osoby początkujące, szybko wciągną się w rywalizację, zaś stylistyka to jeszcze bardziej zachęcający element.

Zobacz: Gra „Wsiąść do pociągu: Europa”

Wszystkie Państwa Świata

Kto szczyci się najlepszą wiedzą o świecie? Ta planszówka to zweryfikuje. Podczas zabawy uczestnicy muszą zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wielu krajów. Państwa, flagi, stolice i inne szczegółowe kwestia, które każdy obieżyświat musi wiedzieć. Na planszy uczestnicy zaznaczają swoje poprawne odpowiedzi, wygrana wymaga, by na każdym kontynencie mieć swoje znaczniki. Jeden gracz jest lektorem czytającym pytania, a inni wchodzą w rywalizację. Gry dla początkujących, które są zbudowane na prostych zasadach i bazują na formule quizu na pewno wzbudzą emocje oraz pobudzą ambicję. Zabawa w zdobywanie punktów za informacje sprawdzi się w chwilach, gdy gracze szczycą się szeroką wiedzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here