gra
www.pexels.com

Gra „Mafia: Vendetta” to pasjonująca rozgrywka i walka wrogich obozów. Tak w skrócie można opisać tę planszówkę. Mafia pragnie krwi, ale na szczęście są ludzie, którzy sprzeciwiają się takim organizacjom, a kto ostatecznie wygra? Dzięki chwilom z tym wydawnictwem można poczuć się niczym boss lub udawać dzielnego obrońcę niewinny.

Gra „Mafia: Vendetta” – zawartość pudełka

Oryginale opakowanie gra „Mafia: Vendetta” zawiera:

  • broszurka z instrukcją obsługi

  • karta sekwencji nocnej

  • kartka z zestawieniem postaci

  • 30 kart postaci

  • 20 kart narratora

Gra „Mafia: Vendetta” – opis gry

Gra „Mafia: Vendetta” skupia się na dwóch rywalizujących grupach graczy. Jedni losowo stają się członkami organizacji mafijnej, drudzy zaś pozostają cywilami. Co trzeba zrobić? Oczywiście wyeliminować przeciwników. Kiedy przestępcy chcą zlikwidować niewinnych, oni mają plan załatwienia mafii. Smaku grze dodaje fakt, że nigdy nie wiadomo kto jest kim, do której grupy należy i jaka jest jego rola w całej zabawie. W nocy odbywa się zabójstwo mafijne, zaś za dnia należy przeprowadzić dochodzenie, złapać podejrzanego i skazać. Choć wydaje się to proste, to przecież przy braku wiedzy o członkach mafii nigdy nie wiadomo, czy skazany nie jest niewinnym cywilem.

Zobacz: Gry planszowe dla fanów sportu

gra "Mafia: Vendetta"
www.pexels.com

Czy skazany na śmierć jest z grupy przestępczej, a może właśnie zmylił trop, aby nie zostać złapanym i osądzonym? W ten sposób gra pochłania wszystkich uczestników, jest aż jedenaście różnych ról niewinnych osób oraz pięć mafijnych postaci. Możne pojawić się Yakuza. Ten produkt oferuje także dwa tryby alternatywne w grze. Zapowiada się fantastycznie, a do tego odpowiedni klimat i wspaniałe wykonanie.

Gra „Mafia: Vendetta” – dla kogo

Gra, zgodnie z informacjami producenta, przeznaczona jest dla osób 14+, co więcej najlepiej grać w nią w większej grupie. Może ona liczyć nawet 17 członków. Im więcej, tym lepsza zabawa. Z tego powodu świetnie nadaje się na wszelkie imprezy, spotkania, wakacje czy wyjazdy integracyjne. Z racji, że wiek docelowy nie jest niski, dlatego lepiej unikać grania w nią z młodszymi osobami. Mafia to jednak nie sprawa dla dzieci, a w dorosłym gronie można pozwolić sobie na inne, bardziej sprytne i parszywe zagrywki. Gra „Mafia: Vendetta” zabiera graczy w świat przestępców i opozycji, stąd świetnie nadaje się na prezent dla uwielbiających kino sensacyjne, akcji czy zmyślne, pokerowe fortele. Wakacje w większej grupie przyjaciół? Koniecznie zabierzcie ją ze sobą.

Warto pomyśleć o tej grze jako prezent, zaś okazji jest wiele i można podarować ją niemal każdemu, kto skończył już 14 lat.

Zobacz: Gra planszowa dla dwóch osób

Gra „Mafia: Vendetta” – opinie i czy warto

Gra jest idealną propozycją dla graczy, którzy nie są już wczesnymi nastolatkami. Im bardziej zaawansowany wiek, tym robi się coraz bardziej pasjonująco. Gra oferuje zabawę dla dorosłych przy różnych okazjach. Nie jest to infantylna rozgrywka dla całej rodziny. Jednak są to plusy, ponieważ nie jest nudno.

Za dużą zaletę tej gry można uznać możliwość zabawy z większa liczbą osób, jest wystarczająco dużo postaci i z powodzeniem sprawdzi się na imprezach. Dobre, solidne wykonanie także przemawia za tym produktem. Ładne grafiki, jasne zasady i możliwość modelowania liczbą graczy stawia planszówkę w bardzo dobrym świetle. Jednak sam zamysł gry jest jej największym plusem. Źli kontra dobrzy, to motyw znany od dawna, a ta opowieść wciąga i pasjonuje dzięki zachowaniu tajemnicy oraz poszukiwaniu rozwiązania morderstwa. To, co wytrwali gracze i koneserzy lubią najbardziej. Warto zwrócić uwagę, że gra jest kolejną edycją tej serii planszówek, więc zachowuje ciągłość z różnymi poprzednikami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here