gra
www.pexels.com

Gra „7 cudów świata” jest jedną z najpopularniejszych planszówek na świecie. Doczekała się ciekawych edycji, które rozbudowują ten świat i pozwalają graczom na budowanie, tworzenie, kreowanie, odkrywanie nowych, interesujących, różnorodnych elementów uniwersum. Na które warto zwrócić uwagę? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, tutaj kilka propozycji z serii „7 cudów świata”. Masz swój typ?

Gra „7 cudów świata” – podstawa

Zanim zaczniemy poszukiwać interesujących i niezwykłych dodatków, które rozszerzą rozgrywkę, trzeba zaopatrzyć się w podstawową wersję. To od niej czas rozpocząć budowanie cudownych cywilizacji, które będą po wiekach podziwiane. Produkt pozwala uczestnikom zabawy na wcielenie się w twórców cywilizacji, którzy rozwijają antyczne miasta, stawiają na handel, szukają nowych źródeł dochodu, wydobywają surowce i chcą prześcignąć inne, konkurencyjne jednostki. Nie można zapominać o silnym wojsku. Postaw wspaniałe, okazałe perły architektury. Strategiczna, dynamiczna i wymagająca planszówka, która pozwala na posmakowanie starożytności. Dzięki wielości dróg zwycięstwa i mnogości elementów czy zasad, gra jest wciągająca i nie pozwala odejść.

Zobacz: Gry planszowe dla fanów sportu

 • 7 cudów świata: Miasta

  Dodatek do głównej gry, który jeszcze mocniej rozbudowuje świat, wprowadza nowe elementy miasta i tym samym rozgrywka nabiera nowego wymiaru. Nowością są karty czarne oraz możliwość grania drużynowo, przez co dołączają kolejne osoby. Jednak pozostajemy w świecie nakreślonym przez podstawową edycję. Gra „7 cudów świata” jest zaproszeniem do antycznej zabawy, z tego powodu strategia i plan działania muszą pasować do owych czasów.

 • 7 cudów świata: Armada

  Również dodatek do podstawowej gry, który wprowadza elementy floty do rozgrywki. Silna armada oznacza władzę i potęgę cywilizacji, więc każdy z graczy chce ją mieć i to silniejszą od pozostałych. Interakcje stają się szersze, przez to trzeba jeszcze mocniej planować, uważać na większą liczbę graczy oraz panować nad swoją armadą. Pojawiają się wyspy, bitwy morskie, możliwość transportowania drogą nielądową, a to wszystko finalnie daje bogacenie się wygranych.

  gra "7 cudów świata"
  www.pexels.com
 • 7 cudów świata: Liderzy

  Jeden z bardziej interesujących dodatków, gdyż tym razem to nie statki, ale ludzie. Wprowadzane są osoby, które można kojarzyć z historii, zaś grze dodają więcej kolorytu i oczywiście ciekawe opcje zwycięstwa. Wielkie postaci, które są motorem znaczących zmian, gdyż każda z nich ma inną siłę, więc trzeba dobrze wybrać, którą jesteśmy, pamiętając, że inni też wybierają.

 • 7 cudów świata: Babel

  Ten dodatek składa się z dwóch części, można z nich korzystać wspólnie lub osobno, lecz zawsze będzie to ciekawa rozgrywka. Dzięki niej gra „7 cudów świata” zyskuje możliwość zbudowania tytułowej Wieży Babel. Jej obecność w cywilizacji niesie ogrom korzyści dla handlu czy wojny. Z tego powodu wszyscy gracze powinni uważać na tego, kto ją ma. Drugi dodatek zaś daje możliwość dopracowania projektu Wieża Babel i zadbać o jej otoczenie, wzmocnienie, znaczenie. Pozwala również zbudować monumentalne budowle, które pokażą siłę.

 • 7 cudów świata: Pojedynek

  Tym razem dostajemy już nie dodatek do głównej gry, ale gra bazującą na świecie zbudowanym przez poprzednią planszówkę. Zabawa dedykowana dwóm osobom toczącym tytułowy pojedynek. Chociaż ma elementy znane fanom od dawna, to wprowadza wiele interesujących rozwiązań, np. mamy tylko 3 drogi zwycięstwa. Wszystko dostosowane do toczenia pojedynku. Dynamiczna i pasjonująca zabawa, gdzie nadal naszym celem jest budowa okazałej cywilizacji. Pojawiły się nowe opcje dobierania kart, które jednocześnie pomagają nam, ale też mogą pomóc przeciwnikowi. Zabawa toczy się we dwie osoby, z tego powodu napięcie jest wyższe, ruchy bardziej dynamiczne i można lepiej zaplanować strategię.

 • Zobacz: Gra „Mafia: Vendetta”
 • 7 cudów świata: Pojedynek – Panteon

  Dodatek do powyższej wersji edycji. Gra „7 cudów świata” wprowadza graczy w bardzo ciekawy świat, a tutaj dodaje jeszcze więcej smaczków dla koneserów tej serii produktów. Pojawiają się bogowie, co znaczy walka o ich względy i przychylność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here