gra
www.pexels.com

Gra „Kupcy i korsarze” to wspaniała zabawa dziejąca się na nieznanych i tajemniczych wodach. Piracka przygoda? Zobacz, jak to jest być postrachem mórz. Wreszcie marzenie o dalekiej żegludze może się spełnić, wystarczy rozłożyć plansze, a ta jest piękna i zachwyci wszystkich, nawet obserwatorów rozgrywki.

Gra „Kupcy i korsarze” – opis i zasady

Rozgrywka, podczas której uczestnicy przyjmują role kupca lub pirata. Kiedy jeden poszerza swoje wpływy i handluje, drugi przemierza największe wody. Gracze walczą o to, aby wraz z rozwojem zabawy stać się coraz bardziej potężnym oraz poszerzać swoje posiadanie. Będąc na początku mało znaczącą osobą, z czasem można dorobić się wielkich statków czy okrętów. Ważna jest strategia, dzięki której marzenia o potędze mogą się spełnić. Ale poza nami o bycie postrachem walczą inni gracze. Kto będzie miał najlepsze i najbardziej efektywne ruchy na planszy? Podczas gry można wykonać wiele różnych działań, to od decyzji, co robić, zależy dalsze powodzenie oraz rozwój.

Kiedy kupcy chcą spokojnie handlować, na ich drodze mogą stanąć piraci z bardzo niecnymi zamiarami. Oni mają inne cele. Na wodach ścigają ich wojenne okręty różnych narodowości, ale czy są skuteczne. Jeśli zatopią i ograbią Twoje dobra, to już nie ma ratunku. Kupcy uciekają przed piratami, a ci przed armadami Hiszpanii czy Francji. Którą pozycję podczas rozgrywki najlepiej przyjąć? Czy warto uciekać lub gonić?

gra "Kupcy i korsarze"
www.pexels.com

Gra „Kupcy i korsarze” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z planszówką od producenta zawiera:

  • 26 plastikowych figurek statków

  • 4 skrzynie skarbów

  • 254 karty

  • instrukcja

  • 190 żetonów

  • plansza

Gra „Kupcy i korsarze”- dla kogo

Planszówka przeznaczona jest dla osób 13+. Ta pasjonująca zabawa w piratów i kupców pochłonie graczy w każdym wieku. Będzie pięknym prezentem dla dorastających nastolatków na urodziny, ukończenie szkoły czy zachęta do innego spędzenia czasu, niż patrzenie w ekrany. Wystarczy grupa przyjaciół i zabawa na popołudnie zapewniona. Także rodziny z dziećmi w odpowiednim wieku spędzą wspólnie miło czas. Tematyka tego produktu zachęca, by właśnie familijnie zasiąść i rywalizować między sobą. Ta gra idealnie pasuje również dla uczestników, którzy są już dawno dorośli. Posiadówy czy nudne weekendy z tą planszówką zamienią się w przyjemny czas, dostarczą miłych wspomnień, ale też pozwolą wcielić się w role, o których wiele osób marzyło w dzieciństwie.

Zobacz: Gra „Posiadłość szaleństwa”

Gra „Kupcy i korsarze” – opinie i dlaczego warto

Ta gra w pierwszej kolejności jest pięknie wykonana. Estetycznie zachęci niemal każdego, aby rozłożyć elementy i poczuć morski klimat. Utrzymana w spójnej estetyce oraz z dbałością o szczegóły wszystkich części. Sam widok zaprasza do gry nawet okazjonalnych graczy.

Proste zasady przyciągną graczy mało zaawansowanych, ale też szybko może wytłumaczyć reguły nowym uczestnikom, więc nikt nie przemęczy się wyjaśnianiem reguł. Wszystko zależy od tego, ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić na rozgrywkę. Z czasem dynamika będzie szła już bardzo sprawnie.

Ta zabawa dostarcza wielu emocji, ale co ważne, pobudza rywalizację. Uczestnicy walczą o wygraną i wszyscy chcą wygrać. Dzięki temu jest bardzo wciągająca i po odłożeniu na półkę u przegranych pozostaje niesmak. Można korzystać z niej wielokrotnie, a sama gra będzie równie porywająca.

Bardzo dużym plusem jest mechanika, podczas której wiele dzieje się na planszy. Nie tylko można wybrać, kim się jest, ale też są bardzo ciekawe ruchy do wykonania. Można handlować, kupować, do tego zawrzeć umowę z gubernatorem, szukać załogi na statek, kupować statki, szukać wyposażenia, wypytywać o ludzi, miejsca, towary, przebudowywać, zbierać broń, ścigać. Jest tego sporo, a dzięki temu uczestnicy wkręcają się w historię i zabawa toczy się dynamicznie.

Zobacz: Gra „Abyss”

Warto zapoznać się z tą propozycją, ponieważ dostarcza wiele zabawy we wspaniałym klimacie. Zaangażuje wiele osób, obojętnie na wiek czy staż w planszówkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here