gra
www.pexels.com

Gra „Abyss” pokazuje, jak duże wrażenie może zrobić wykonanie oraz grafika planszówki. Chociaż wygląd nie jest najistotniejszą kwestią, to przyciąga uwagę, a to oznacza, że jest większa szansa na zainteresowanie graczy. Podwodny świat jest bardziej mroczny i brutalniejszy, niż ten na lądzie. Tam także toczą się walki o to,  kto będzie władcą.

Gra „Abyss” – opis gry

Planszówka zaprasza uczestników do świata morskich głębin, gdzie toczy się walka o władzę. Ponieważ wszystko dzieje się pod wodą, to niezbędnym elementem jest straszliwy potwór. Podobnie jak na lądzie, także tam, trzeba planować i zwodzić, aby zdobyć tron, a tym samym móc rządzić. Gra polega na zdobywaniu sprzymierzeńców, tak aby dzięki ich sile zdobyć Lordów oraz ich głosy i możliwości, jakie posiadają.

Graczom zależy, aby opanować jak największy teren, a to właśnie ci Lordowie są kluczem, by zajmować pola, zanim zrobią to inni rywale. Jednak nie jest to proste, gdyż ich głosy kosztują i potrzeba do tego odpowiednich kart. Warto się o nich postarać, ponieważ posiadają wiele mocy bardzo użytecznych podczas walki o władzę z innymi uczestnikami. Zdolności te można wykorzystać w grze, lecz jeśli raz użyjesz ich na danym terenie, owa moc znika.

Zobacz: Gry z motywem horroru

Strategia? To słowo klucz. Gra „Abyss” wymaga nie lada logiki i rozsądnej taktyki. Planowanie, kogo, co i gdzie przypisać jest istotne, jeśli chcemy zwyciężyć. Wszystko tutaj jest idealnie wykonane, ale także pasuje i tworzy spójną całość. Zarówno mechanika, jak i grafiki czy pomysł na umiejscowienie rozgrywki powoduje, że planszówka jest kolejnym produktem, który godny jest uwagi każdego gracza.

Gra „Abyss” – dla kogo

Produkt przeznaczony dla osób 14+ i to jest dość rozsądny próg na tę planszówkę, ponieważ aby poznać wartość i smak zabawy, trzeba dobrze pomyśleć nad strategią. Chociaż młodsze osoby z pewnością dadzą rade, jeśli będą wspierani kimś starszym. Z pewnością nastolatków zachęci wykonanie graficzne, gdyż jest świetnie zrobiona, szczegółowo i zadbano o każdy detal. Świetnie nadaje się na prezent dla nieco starszych dzieci, ale też dla dorosłych. Wciąga każdego, kto do niej zasiądzie. Wieczory czy spotkania, wakacje lub chwile nudy stanowią idealne okazje, aby poczuć smak przygody w głębinach. Odkrywcy i poszukiwacze interesujących planszówek powinni być z niej bardzo zadowoleni.

gra "Abyss"
www.pexels.com

Gra „Abyss” – zawartość pudełka

W oryginalnym pudełku z planszówką od producenta znajduje się:

  • 35 kart Lordów

  • żetony klucza

  • 71 kart Eksploracji

  • plansza do gry

  • broszurka z instrukcją

  • 20 żetonów Potworów

  • przezroczyste, plastikowe kubeczki w kształcie muszli

  • znacznik Zagrożenia

  • perły

  • 20 Miejsc

Gra „Abyss” – opinie i dlaczego warto

Jak bardzo warto zainteresować się tą planszówką? Bardzo i to z wielu powodów. Gra jest świetnie pomyślana i łączy w sobie dużo elementów, które lubią gracze właśnie 14+. Można konkurować, szukać sprzymierzeńców, zajmować tereny i walczyć o władzę. Koncept na zabawę toczącą się pod woda jest czymś innym, odświeżającym i ciekawym.

Zobacz: Gry na wieczór ze znajomymi

Wielką zaletą gry jest oprawa wizualna i elementy z pudełka, które świetnie razem pasują. Dzięki temu gracze mogą jeszcze bardziej się przenieść do świata morskich otchłani. Wyliczając dalej pozytywy, to warto pamiętać o tym, że ta gra jest bardzo wciągająca, a przez to dostarcza wiele zabawy, a przecież o to chodzi w takich produktach. Proste zasady, łatwa do opanowania mechanika powodują, że i początkujący, i zaawansowani znawcy gier planszowych będą z niej zadowoleni.

Dzięki temu, że wymaga dużo planowania, kombinowania i obmyślana sprytnych rozwiązań, jest szansą, aby poczuć się jak prawdziwy władca, który chce przejąć rządy. To, czego nie robi się normalnie, tutaj można spokojnie wykorzystać. I rywalizacja, która zawsze przyciąga. Zdecydowanie warto nie tylko zagrać, ale także wczuć się i zaangażowanie podejść do planowania taktyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here