gry z horroru
www.pexels.com

Gry z horroru pozwalają graczom przenieść się do przerażającego świata morderczych istot i paranormalnych wydarzeń. Są interesującym segmentem planszówek, ponieważ wybierają je gracze, którzy lubią nieco mroczne zabawy lub chcą na chwilę wcielić się w apokaliptyczne istoty. Które z tych gier wato mieć? Propozycje te, to zestawienie tytułów oferujących rozgrywkę niczym z horroru.

Nemesis

Ta planszówka od pierwszej chwili przyciąga uwagę estetyką i wyglądem. Przepięknie wykonana, trzymająca się mrocznego i ciemnego motywu. Produkt przeznaczony dla osób 12+. Tym razem gracze powracają za Ziemię z kosmicznej misji. Po wybudzeniu się z hibernacji ma miejsce seria niewytłumaczalnych wydarzeń. Na statku znajdują się stworzenia, których nie powinno tam być, zaś dryfując po nieograniczonej, odległej przestrzeni trudno wrócić do domu. Zadaniem uczestników jest kooperacja, aby pokonać straszne istoty, zrobić wszystko, by móc powrócić do Ziemię. Jednak nie wszyscy chcą współpracować, można blefować, oszukiwać, dążyć do swoich celów. Pełno przygód i, jak to gry z horroru, masa przeraźliwych elementów.

Zobacz: Gra „Posiadłość szaleństwa”

Horro w Arkham: Ostatnia godzina

Ten tytuł przeznaczony jest przez producenta dla graczy 14+. W przypadku planszówek z tego segmentu, lepiej brać na poważnie te oznaczenia. Tym razem gracze muszą współpracować, aby udało się pokonać przeraźliwe stworzenia grasujące na kampusie uniwersyteckim. Pewien rytuał spowodował, że na ulicach zapanował horror. Aby móc wszystko naprawić należy zebrać elementy do odwracającego wszystko, magicznego czynu. Trzeba zbierać wskazówki, które podpowiedzą, jak pokonać potwory. Przeciwnikiem na planszy jest Przedwieczny, a wszyscy inni powinni razem działać, aby pokonać straszne bestie. Wciągająca zabawa z bardzo mrocznym motywem. Dla poszukiwaczy horrorowych rewirów i dziwnych rytuałów będzie wspaniała rozrywką.

Zombicide: Zielona Horda

Ta gra też przeznaczona jest dla osób 14+. Zombie to popularny motyw popkultury w produktach, które mają wywołać dreszczyk emocji. Szukając gry z horroru z pewnością warto zwrócić uwagę także na takie propozycje. Dookoła jest plaga mrocznych stworzeń, zaś uczestnicy w kooperacji muszą zrobić wszystko, aby ich pokonać. Niektórzy już nie żyją, ale są ocalali i trzeba zebrać ich umiejętności, by pomóc sobie w walce. Można eliminować potwory, ale wraz z tym pojawia się ich coraz więcej. Do dyspozycji graczy są różne rodzaje borni i dzięki temu możecie zniszczyć tę hordę, która niesie śmierć. Fani wszelkich produktów z zombie powinni być bardzo zadowoleni z tej zabawy.

gry z horroru
www.pexels.com

Znak Strasznych Bogów

Świetna gra dla osób 13+. Klimatyczna rozgrywka ma miejsce w muzeum, gdzie uczestnicy wcielają się w badaczy, którzy jako jedyni są na tyle odważni, aby wejść tam w nocy. Tam czeka Przedwieczny, który podróżuje między wymiarami. Trzeba pokonać go i wszelkie inne dziwne stworzenia. Masa przygód, wiele niebezpiecznych wydarzeń, ale też świetna zabawa. Uczestnicy muszą odnaleźć pewien symbol, który pomoże im na zawsze pozbyć się tej kreatury. Czy badacze będą współpracować? Czy odwaga i umiejętności wystarczą, aby wygrać oraz ocalić ludzkość? Wybicie północy w muzeum to znak, że groza jest blisko, gry z horroru przecież nie zawsze oznaczają wygraną dobra.

Zobacz: Gra „Listy z Whitechapel”

Wampir: Maskarada – Wendeta

Gra planszowa przeznaczona dla graczy 14+. Tron Chicago czeka na władcę, a jest kilka wampirów, które chcą go dla siebie. Zaczyna się niebezpieczna walka o to, kto będzie rządził. Uczestnicy robią wszystko, by to oni zwyciężyli. Jako wampiry walczą, blefują, kombinują, szukają popleczników oraz budują swoje strategie, by finalnie wygrać rozgrywkę. W mieście są klany wampirze, każdy z graczy jest członkiem jednego i zaczynają rywalizować o wpływy zarówno ludzi jak i innych, podobnych im stworzeń. To one i specjalne zdolności mogą przynieść upragniony tron. Gry z horroru mrożą krew w żyłach i zapraszają do świata przerażających potworów żądnych ludzkiego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here