Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”
www.pexels.com

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”, czyli propozycja dla miłośników ogrodów, roślin czy natury. Dzięki tej planszówce można zostać ogrodnikiem i stworzyć bajeczną oazę, pełną wspaniałych kwiatów czy krzewów. Zachęceni pięknym pudełkiem zaczynamy rozgrywkę, o przyjemną i mało stresującą kreację ogrodu.

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu” – opis gry

W tej rozgrywce zadaniem uczestników jest zbudowanie na pustyni majestatycznego, okazałego i zachwycającego ogrodu. Na pustej, pozbawionej życia przestrzeni pojawiały się małe źródełka wody, zaś gracze muszą dookoła nich wybudować najlepsze i największe miejsca pełne zieleni oraz roślin. Jednak nie jest to taka prosta sprawa, gdyż im dalej od wody, tym większe ryzyko, że nie będzie czym nawadniać. Z tego powodu konieczne jest odpowiednie zaplanowanie umiejscowienia fontann, których nie jest, aż tak wiele, by móc dysponować nimi bez namysłu.

Zobacz: Gry dla początkujących

Uczestnicy nie tylko projektują ogród, ale także muszą zaplanować układ, zebrać surowce, roślinność i cały czas dbać, aby wody nie zabrakło. Jednak w tym samym czasie rywale również mają podobny cel. Aby wygrać trzeba stworzyć najcudowniejszy ogród, ale też być elastycznym na zmieniającą się pogodę. Gracze mają także zasoby w postaci wiedzy doświadczonych ogrodników, którzy wskazują, jak utrzymać nasadzenia. Zbieraj punkty, zwiększaj przewagą na innymi i ostatecznie wywalcz tytuł Królewskiego Ogrodnika.

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”- dla kogo

Producent kieruje produkt do osób 14+ i wskazuje, że grać można w składzie 2, 3 i 4 graczy. A kto najlepiej będzie się bawił przy tej rozgrywce? „Ishtar: ogrody Babilonu” nadaje się idealnie na wspólne spędzanie czasu, kiedy za oknem jest zimno i ponuro, zaś wewnątrz ciepło, lecz nudnawo. Dlatego warto zabrać ją na weekend czy wakacje, każdy wyjazd to świetna sposobność, aby rozłożyć planszówkę. Jej koncept zachęca do kreatywnego myślenia i planowania, z tego powodu polecana jest jako prezent dla późniejszych nastolatków. Ale przede wszystkim może stać się prezentem pełnym radości dla wielbicieli kwiatów, ogrodów czy kontaktu z naturą. Motywem głównym są rośliny, zatem podczas zimy, gdy wszystko kryje się pod śniegiem, ta zabawa przywiedzie na myśl słoneczne dni w otoczeniu wspaniałej zieleni.

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”
www.pexels.com

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”- zawartość pudełka

Zawartość oryginalnego pudełka od producenta zawiera:

 • 1 notatnik

 • 6 plansz terenu

 • instrukcja

 • 1 arkusz przygotowania rozgrywki

 • 114 klejnotów

 • 16 asystentów

 • 1 plansza dywanu

 • 6 kafelków mis

 • 42 kafelki roślinności

 • 8 żetonów rabat

 • 26 kart drzew

 • 20 drzew

 • 4 plansze graczy

 • 1 Konewka

 • 6 fontann

Gra „Ishtar: ogrody Babilonu” – opinie i dlaczego warto

Sadzenie ogrodów, utrzymywanie roślin i zachwycanie się pięknem kwiatów nie jest dla wszystkich, czy podobnie ma się sprawa z planszówką o tej tematyce? Po części, bo niektórych nie zachwyci wizja budowania pięknej zieleni ani walka o ty, by ich plantacja okazała się najlepsza. Sama gra jest wciągająca, ponieważ jest rywalizacja. Tematyka niecodzienna, lecz właśnie w tym tkwi jej urok. Przez niepowtarzalność konceptu może zachęcić pewne grupy osób, które zwykle nie bawią się takimi produktami, do uczestnictwa. Co prawda nie ma tu wyścigu o fortunę, zdobycie władzy nad ludem czy chęci zdominowania reszty. Kluczem do zwycięstwa jest planowanie i wizja ogrodów. Z tego tytułu wiele osób może po nią sięgnąć, nie wspominając o magnesie w postaci wykonania oraz grafiki tej planszówki.

Zobacz: Gra planszowa dla dwóch osób

„Ishtar: ogrody Babilonu” sprawdzi się świetnie podczas zabawy z osobami 50+, ponieważ nie ma w tym szaleńczego wyścigu o kasę, za to można spokojnie realizować swój zamysł i to w ogrodzie. Prezent dla seniora w postaci tej zabawki to strzał w dziesiątkę. Można zaangażować rodzinę, ale także spotkania przy herbacie czy wieczorna nuda z pewnością będą przyjemniejsze podczas rozgrywki. Z racji, że nie jest bardzo stresująca i choć jest rywalizacja, to nie jest ona tak nachalna, przyda się podczas relaksu nad jeziorem lub dla wyciszenia nerwów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here