Gra „Bloodborne”
www.pexels.com

Gra „Bloodborne” jest propozycją dla ludzi o mocnych nerwach. Naprawdę warto zatrzymać się przy tej planszówce, ponieważ dostarcza potężnej porcji strachu i klimatycznych zagrywek. Produkt ukazuje historię, w którą włącza uczestników, a potem ciężko się z niej wyrwać. Poszukiwać wrażeń? To jest ta gra.

Gra „Bloodborne” – opis i zasady

Planszówka pozwala graczom wcielić się w łowców potworów. Każdy gra „Bloodborne” na siebie, gdyż schodząc do mrocznej krainy, wyjść może jeden wygrany, ten, który zbierze najwięcej krwi. Jak to zrobić? Można walczyć, by przemocą zdobyć ten płyn. Inną opcją jest sabotowanie pozostałych graczy i przeszkadzanie w ich planach. Jest jeszcze możliwość snu tropiciela, czyli zbieranie sił, aby uderzyć w zaplanowanym starciu.

Zobacz: Gra planszowa „Ego”

Jednak zanim to wszystko, należy mocno zaplanować swoje działania, strategię, taktykę i postawić najbardziej rozsądne czy zyskowne posunięcia. Łowcy przybywają do pewnego bardzo mrocznego miejsca, gdzie grasują potworne stworzenia, zaś wszyscy uczestnicy muszą zdobyć ich krew, co oznacza pacyfikację. Klątwa, dziwne przyciąganie, z powodu czego ciężko oprzeć się wejściu w mroczne rewiry. Ich krew to szansa na wyrwanie się z tego dziedzictwa, zdjąć przeklęte piętno, stąd pojawiają się chętni, aby stanąć do boju o wolność.

Gra „Bloodborne” – zawartość pudełka

Planszówka w oryginalnym pudełku od producenta zawiera:

  • 5 plansz tropicieli

  • 3 unikalne kości przeciwników

  • 5 liczników żyć

  • 75 żetonów tętnień krwi

  • 87 kart

  • 16 tekturowych żetonów

    Gra „Bloodborne”
    www.pexels.com

Gra „Bloodborne” – dla kogo

Planszówka kierowana jest do graczy 14+ i w tym przypadku warto trzymać się tej granicy. Ta gra nie jest dobra dla wszystkich. Bardzo mroczna, klimatyczna i skupiająca się na pokonywaniu potworów, więc nie wszyscy mogą z chęcią zasiąść do zabawy. Jednak dla ceniących rozgrywki w mrocznym stylu, który zahacza o horror, idealnie się nadaje. Wszystkie elementy zabawy współgrają ze sobą i mogą bardzo mocno działać na wyobraźnię lub przerażać. Warto zwrócić uwagę na tę grę jeśli uczestnicy chcą wyruszyć w podróż i zatopić się w innym świecie. Bardzo ciekawa opcja na prezent dla zaawansowanych oraz początkujących osób, jeśli tylko są gotowi na ten koncept. Świetna na wieczory ze znajomymi, z ukochaną osobą czy nudny weekend i wiele innych okazji, gdy wszyscy liczą na mocne wrażenia.

Gra „Bloodborne” – opinie i dlaczego warto

Warto zacząć od największego plusa tego produktu, czyli klimat podczas zabawy. W tej kategorii to strzał w dziesiątkę. Cała opowieść w połączeniu z grafikami i planszami oraz mechaniką gry powoduje, że uczestnik wchodzi totalnie w historię pisaną przez twórców. Ciężko wyrwać się z tego świata, ponieważ wszystkie elementy zostały dopracowane, dzięki czemu idealnie ze sobą współgrają i się uzupełniają. Fantastycznie przeżywa się rozgrywkę dzięki panującej aurze, a jeśli odrobinę uruchomimy wyobraźnie, to doświadczenia są jeszcze mocniejsze.

Zobacz: Gra „Ishtar: ogrody Babilonu”

Inną ważną cechą są zasady, które szybko można poznać i przyswoić. Gracze zaawansowani oraz początkujący poradzą sobie z rozgrywką bez problemu, więc można podarować przy dowolnej okazji lub zaprosić do zabawy niemal każdego. Planszówka zachęca pod wieloma względami, zaczynają od estetycznych, a kończąc na rywalizacji. To dzięki niej dzieje się wiele podczas zabawy. Wyścig po krew, która daje zwycięstwo jest zażarta, a do tego można psuć szyki innym. Trzeba uważać na ruchy rywali.

Strategia i plan działania na walkę jest istotną częścią rozgrywki. Podejmowanie decyzji ustawia grę i powoduje, że będzie konieczne późniejsze ponoszenie konsekwencji działań. Przy różnych możliwych drogach, którymi mogą iść uczestnicy, warto dobrze się zastanowić, którą najlepiej wybrać. Chcący mrocznego klimatu powinni zainteresować się tą propozycją. Bardzo ciekawa gra na Halloween czy inne wieczorne spotkania, bo właśnie ciemna noc, przygaszone światła i cisza za oknami jeszcze mocniej podbijają klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here