gry planszowe na weekend
www.pexels.com

Gry planszowe na weekend są propozycjami, które podczas dwóch-trzech wolnych dni pomogą oddać się pasjonującej zabawie. Są sposobem na nudę czy złą pogodę, a może pod jednym integrację nieznanych sobie osób czy zaciekawienie maruderów. Weekend świetnie nadaje się na spotkania, podczas których wyjęcie gry rozluźni atmosferę i pozwoli wszystkim uczestnikom być częścią rozgrywki.

Pokój 25: Apogeum

Propozycja dla osób, które lubią bawić się w świecie nierealnym i fantasy. Planszówka z masą elementów, a do tego wizualnie estetyczna. Dzięki temu jest zachęcająca również dla tych, którzy nie są fanami takich produktów. Rozgrywka polega na współpracy i obmyśleniu planu, jak wydostać się z sieci pokoi, których jest aż 25. Lecz tylko jeden to wyjście, zaś reszta jedynie zmyłki lub niebezpieczne pułapki. Kooperacja z resztą uczestników pozwoli wszystkim uwolnić się z niekończących się pomieszczeń. Jest to kolejna edycja znanej serii „Pokój 25”. Uczestniczyć może 8 osób, które są 10+, z tego powodu sprawdzi się świetnie nawet, jeśli w domu są dzieci. Gry planszowe na weekend wprowadzą uczestników na inny poziom zabawy, ponieważ mimo iż jest rozrywką wymagającą obmyślania planów, jednak właśnie z tego powodu warto chwilę się nad nią zastanowić.

Zobacz: Gra „Bloodborne”

Anty-Monopoly

Czy zamiast „Monopoly” warto usiąść przy „Anty-Monopoly”? Jasne, ponieważ odwrotność konceptu zabawy jest także niebywale interesująca, szczególnie w rzeczywistości, w której żyjemy. Tym razem naszym zainteresowaniem nie jest tylko posiadanie monopolu i niepodzielnie być właścicielem niezliczonych włości. Tutaj nie ma walki o bycie jednym i silnym, lecz chodzi o współistnienie monopolistów z małymi oraz średnimi graczami. Czyli innymi słowy, rynek pełen złożonych elementów. Można być wielkim posiadaczem lub kimś, kto woli mały biznes. Dalej zaś musimy planować ruchy, mądrze inwestować, nie dać się wypchnąć pozostałym rywalom, kupować, sprzedawać i robić wszystko, by utrzymać się na powierzchni. Jednocześnie celem jest doprowadzenie do upadłości monopolistów, wówczas reszta przedsiębiorców wygrywa. Dzięki temu, że można dowolnie wybierać strony, za każdym razem gra jest wciągająca, więc posiadając inne gry planszowe na weekend, raczej po nie nie sięgniesz.

gry planszowe na weekend
www.pexels.com

Watergate

Propozycja skierowana do grupy 12+, więc świetna na weekend, gdzie nie będzie już tych najmłodszych dzieci, zaś z chęcią przysiądą do niej nieco starsi nastolatkowie. Co więcej, jest dedykowana do grania we dwie osoby. Sama nazwa produktu wiele sugeruje, bo przenosimy się do czasów, kiedy to polityką amerykańską wstrząsnął skandal. Karciana rozgrywka, podczas której jedna osoba reprezentuje oskarżonego prezydenta, a druga wciela się w wydawcę.

Między stronami zaczyna się rywalizacja. Odmienne cele powodują, że każda gra będzie inna, fascynująca i powodowała chęć postawienia na swoim. Ten pierwszy musi robić wszystko, aby jego przełożony dotrwał do końca kadencji, skandal nie wpłynął na niego i nie skończył politycznej kariery. Zaś strona wydawnictwa robi co może, aby zebrać dowody, które pogrążą prezydenta i powiązać z nim informatorów. Kto wygra? Karty dyktują zadania, ale to gracze muszą dokonać strategicznych decyzji. Pełne napięcia i zmyślnego planowania gry planszowe na weekend spowodują, że brudne sprawki rządzących nie są już bezpieczne.

Zobacz: Gry z horroru, straszne planszówki

Century: Nowy Świat

Kolejna z serii gier „Century”, tym razem zabiera uczestników do Nowego Świata. Czas przenieść akcję za ocean, do Ameryki Północnej, bo tam nowe lądy czekają, aż zdobędą go Ci, którzy są gotowi do działania. Podobnie jak w innych edycjach, zadaniem graczy jest rozwój i zasiedlanie tego kontynentu. Trzeba zadbać, aby przybyli ludzie mieli prace, jedzenie i wszystko, co potrzebne do życia. Poszukiwanie surowców i idealnych miejsc do życia pozwoli na wielki rozwój tej części świata. Do tego handel, który ma stworzyć silnego gracza na globalnej planszy. Czy tym razem wszystko pójdzie dobrze, pionierzy zdobędą kontynent, wszyscy się wzbogacą i stworzą silne osady? Dynamiczna zabawa, wiele różnych decyzji do podjęcia, zaś każda powoduje, że uczestnicy idą inną droga, więc planszówka nigdy się nie znudzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here