gry dla początkujących
www.pexels.com

Gry dla początkujących powinny zachęcić osoby mało zainteresowane planszówkami do poszukiwania odpowiednich propozycji dla siebie. Proste zasady, piękny wygląd i wciągający koncept, to trzy ważne elementy. Które wydawnictwa są ciekawe i warto podarować je, by laicy gier planszowych załapali bakcyla?

Pionierzy

Wciągająca planszówka, gdzie gracze stają się pionierami docierającymi do niezamieszkałych części kontynentu amerykańskiego. Układają karty oznaczające konkretne tereny i wykonują zadania. Należy odpowiednio szafować kartami, ponieważ można osłabić siebie, ale też wzmocnić przeciwnika. Podczas rozgrywki zbiera się punkty, dzięki którym można wygrać. Dynamiczna, ale jednocześnie z prostymi zasadami, mechanika oraz losowość pozwalają na wielokrotne podejmowanie rozgrywki. Świetna zabawa w kreowanie krain Dzikiego Zachodu. Ładnie wykonane karty nadają klimat i dopracowane są w szczegółach, co powoduje, że można wczuć się w pionierskie życie. Gry dla początkujących zachęcają do zabawy z dala od ekranów, ta dodatkowo zaprasza do przeżycia dalekiej przygody.

Zobacz: Gra planszowa „Ego”

Nieustraszeni: Normandia

Przenosimy się w czasy drugiej wojny światowej. Do końca pożogi jeszcze daleko, więc trzeba postarać się, aby kolejne akcje alianckie odbyły się z powodzeniem. W tym produkcie wykorzystano prawdziwe sytuacje i miejsca, gdzie w trakcie wojennych lat odbywały się działania wojskowe. Gracze mają karty, dzięki czemu mogą wykonywać kolejne ruchy. Zadaniami uczestników jest kierowanie wojskami. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach: jednocześnie atakować, ale nie narażać swoich sił na zaskoczenie, wzmacniać swoje wojska, rozporządzać na polu bitewnym, przeprowadzać wielkie akcje, które przejdą do historii. Jednak każda strata to utrata karty, więc wszystko należy wykonywać starannie i z odpowiednim planem. Choć to zabawa, to pobudza ambicję oraz wywiera ogromne pragnienie zwycięstwa. Szukając gry dla początkujących, propozycje z realną historią w tle stanowią dobry punkt do zastanowienia.

gry dla początkujących
www.pexels.com

Gejsze

Produkt kierowany do osób 10+, więc poszukując gry dla początkujących w młodszym wieku, zainteresuj się tą. Od pierwszego spojrzenia zachęca wyglądem, karty są wykonanie pięknie i z zachowaniem stylistyki, która kojarzy się z Japonią, więc sam widok jest już zachętą do grania. Zadaniem uczestników jest zbieranie podarunków dla gejsz. Każda jest inna i oczekuje odmiennych upominków, z tego powodu trzeba zebrać 4 prezenty, aby zadowolić odpowiednie, zdobyć od nich punkty, a finalnie wygrać. 4 podarki i tylko 4 działania, których nie można powtórzyć.

Wielka pętla

Początkujący gracze warto zaciekawić poprzez sport. Tak jak uprawiają go z realnym życiu, tak podczas zabawy mogą również poczuć klimat rywalizacji, ćwiczeń i wyścigu. Ta planszówka jest propozycją szczególnie dla fanów kolarstwa. Uczestnicy mają swoją drużynę, która startuje w zawodach i trzeba odpowiednio nimi sterować, aby zwyciężyli. Do dyspozycji jest dwójka kolarzy. Należy przemyśleć taktykę i odpowiednio zagrywać karty, tym samym poruszając pionki do przodu. Ta rozgrywka przyniesie masę dobrej zabawy i wprowadzi nowych fascynatów gier do świata pionków, kart i plansz. Takie gry dla początkujących to dobry pomysł.

Zobacz: Gra „Narcos”

Amerykańskie koleje

Ta planszówka jest odpowiedzią na pragnienia miłośników kolei i dawnych maszyn. W tej grze uczestnicy wcielają się w inwestorów, którzy chcą ulokować swoje środki właśnie w tym biznesie. Chociaż ten segment przemysłu dopiero się rozwija, w przyszłości może okazać się żyłą złota. Dzięki sieci kolejowej odległe rejony USA mogą być w kontakcie, zaś podróż będzie mniej męcząca. Gracze budują sieć, łącza miasta i wybrzeża. Wszystkim zależy, by to oni byli najpotężniejszymi budowniczymi, posiadającymi najlepsze oraz najbardziej dochodowe trasy. Wyścig o pasażerów i atrakcyjne destynacje trwa. Podczas rozgrywki można poczuć się magnatem kolejowym, inwestorem, jednocześnie stać się zwycięzcą podczas wyścigu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here