gra
www.pexels.com

Gra „Capital” zabiera nas do stolicy. W tej zabawie wszyscy uczestnicy mogą poczuć się jak architekci czy urbaniści. Planowanie i budowanie miasta to główna oś planszówki. A gdyby tak zbudować jedną, cudowną i najlepszą dzielnicę? Można przelać wszystkie swoje marzenia oraz uwagi o mieście. Kto ma pomysł na Wa-wę?

Gra „Capital” – opis i zasady

Planszówka pozwala zaangażowanym wejść w skórę architekta, urbanisty, planisty czy wizjonera i wykreować zgodnie ze swoim planem kolejną dzielnicę Warszawy. Może zdecydować o charakterze tego miejsca, czy wolimy osiedla mieszkaniowe, a może centrum biznesowe, finansowe, kulturalne czy przyrodnicze. Graczy czeka wiele trudnych oraz ciekawych decyzji, bo przecież nie można mieć wszystkie, niektóre budynki czy inwestycje są bardziej opłacalne, a inne to wymysł aktywistów. Do tego trzeba pomyśleć o transporcie oraz infrastrukturze, ponieważ pewne elementy są niezbędne do życia, mogą odstraszać lub przyciągać ludzi. Jeden jest cel dla wszystkich, ich dzielnica ma być lepsza od pozostałych grających. Interesującym konceptem jest zabawa tocząca się podczas 6 różnych epok. Dzięki temu przechodzą przez kolejne wieki i kreują stolice zgodnie z tym, w jakim czasie się znajdują.

Zobacz: Gra „Splendor”

Kiedy już wszystko stoi, to czas zbierać z tego zyski. Wówczas okazuje się, co było trafne, a co zaś postawiono bez celu oraz bez korzyści. Aby wygrać trzeba podczas całej rozgrywki zebrać jak najwięcej dochodu oraz punkty zwycięstwa.

Gra „Capital”- dla kogo

W zabawie mogą brać udział gracze od 10-ego roku życia. Zamysł budowania dzielnicy na przestrzeni wieków to idealny pomysł na grę familijną. Rodzinna zabawy przy tym może spowodować, że wszyscy spędzą miło czas, ale też nauczą się inwestowania lub zobaczą, jak to było dawniej. Przyjemny produkt wpisujący się w myśl o bezstresowym i relaksacyjnym wieczorze w ulubionym towarzystwie. Z pewnością chwile odpoczynku z rodzinką czy przyjaciółmi szybko miną podczas zabawy. Niespełnieni architekci czy miłośnicy miasta lub budowania dostrzegą w niej ciekawą opcję na wykonanie ambicji.  Warto pomyśleć o tej grze jak o prezencie. Jest przyjemna i uniwersalna, z tego powodu podarowanie jej jakiejkolwiek osobie powyżej 10 roku życia będzie miłą niespodzianką.

gra "Capital"
www.pexels.com

Gra „Capital” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z planszówką od producenta zawiera:

  • plansza

  • instrukcja

  • 36 żetonów monet

  • 3 karty pomocy

  • 4 figurki syrenek

  • 105 żetonów miasta

Gra „Capital” – opinie i czy warto

Planszówka zachęca interesującym pomysł, co jest wielkim plusem tego produktu. Bez problemu będą mogli grać zaawansowani i wytrawni znawcy przedmiotu, ale też początkujący lub weekendowi. Szybko rozstawia się elementy i objaśnia zasady jeszcze szybciej. Dobrą stroną gry jest jej wygląd. Wizualnie prezentuje się bardzo ciekawie i estetycznie. Przykuwają oko żywe kolory, co zapewne zachęci młodszych graczy. Budowanie to świetna koncept na planszówkę, ponieważ kreatywne tworzenie czy zabawa w architekta ciekawi i młodszych, i starszych uczestników. Można dać upust swoim wyobrażeniom o mieście oraz poczuć się jak prawdziwy wizjoner, tworząc miasto. Pokonywanie kolejnych wieków to istotny element zabawy, ale też wprowadzający dynamiki i życie podczas rozgrywki. Dzięki temu coś ciągle się dzieje i gracze nie zapadają w letarg.

Zobacz: Gry planszowe ekonomiczne

Mówiąc dalej o plusach warto pamiętać o jej uniwersalności. Taka planszówka nadaje się na chwile z rodziną, obojętnie w jakim wieku są członkowie. Spotkania z przyjaciółmi, imprezy urodzinowe, wypady za miasto. Sprawdzi się niemal zawsze, obojętnie kim są uczestnicy zabawy. Podobnie jest z podarowaniem jej komuś w prezencie. Nie jest w żadnym stopniu kontrowersyjna lub z elementami, które są nie do zaakceptowania dla jakiś osób. W tym kontekście można powiedzieć, że jest neutralna. Nawet jako chwilowa rozrywka dostarczy wiele wspomnień, jednak gracze po rozegraniu partyjki długo o niej nie zapomną i będą chcieli ponownie zasiąść do planszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here