gry dla seniorów
www.pexels.com

Gry dla seniorów? Tak, to świetny pomysł, aby obdarować swoich dziadków, a może rodziców czy innych bliskich. Na rynku jest niezwykle dużo różnorodnych gier, ale które z nich podarować komuś w dojrzałym wieku? Kilka propozycji, które z pewnością dostarczą masę rozrywki i jednocześnie pozwolą ciekawie spędzić czas bliskim seniorom.

Dżem dobry

Gra „Dżem Dobry” jest planszówką towarzyską, która pozwala graczom na rozrywkę poprzez zabawę słowami. Polega na odgadnięciu kolejnych liter, tak aby finalnie móc powiedzieć hasło. Zabawa słowna, a do tego zespołowa i trudno wyczuć oddech rywalizacji. Dostarcza wspaniałych chwil, które można spędzić z rodziną lub przyjaciółmi. „Dżem dobry” idealnie nadaje się na odpoczynek, a do tego proste zasady nikogo nie powinny wprawić w kłopoty. Z pewnością seniorzy znajdą świetne zastosowanie dla tej planszówki.

Zobacz: Gra „Splendor”

Rój

Idealna propozycja, jeśli prezent ma być dla dziadków czy rodziców, którzy lubią wspólnie spędzać czas. Przeznaczona dla dwóch graczy idealnie sprawdzi się na randkę, kiedy z różnych powodów nie mogą wyjść zewnątrz. Gry dla seniorów nie muszą być mało dynamiczne czy jedynie karciane. Ta propozycja pozwoli im na małą rywalizację. Logiczna planszówka, niezwykle popularna w tej kategorii. Głównym zadaniem jest otoczenie królowej rywala swoimi pyłkami, które można dołożyć lub przesunąć. Pyłki są różnorodne i ich ruchy też nie są takie same. Warto zwrócić na nią uwagę, ponieważ mnogość kombinacji i konieczność strategii, stanowią trening intelektualny połączony z zabawą.

gry dla seniorów
www.pexels.com

Lombard. Życie pod zastaw

Jeśli potrzebujecie podarunku dla seniora, który jest wielbicielem programów TV, to zapewne ta gra mu się spodoba. Powstała na podstawie znanego serialu, który tym razem będzie dział się na planszy. Jak nazwa wskazuje, naszym zadaniem jest handel taki jak w lombardzie. Musimy kupować, sprzedawać, negocjować, robić interesy, szukać okazji, a jednocześnie nie nabyć bubla. Poszukując gry dla seniorów na prezent warto szukać właśnie takich planszówek, gdzie gracze mogą wcielać się w swoje ulubione postacie serialowe znane z telewizji.

Podaj dalej. Bez cenzury

Świetna propozycja dla seniorów, którzy lubią doświadczać i nie boją się odważnych wyznań. Gra przeznaczona jedynie dla dorosłych, więc uroczy wieczór z przyjaciółmi w podobnym wieku zapowiada się niezwykle interesująco. Zasady są proste, chodzi o przekazanie hasła jak w głuchym telefonie, lecz nie mówiąc, ale rysując. Wylosowane słowa trzeba przekazać dalej, jednak nie są zwyczajne. Interpretacja i skojarzenia mogą poprowadzić graczy w różne, ciekawe rewiry. Gry dla seniorów lekko pikantne? Ten prezent zdecydowanie stanie się punktem kulminacyjnym wieczoru.

Spadkobiercy

Bardzo ciekawa propozycja w tym zestawieniu. Do tego taka, która z pewnością pochłonie osoby zaangażowane w grę. Kto zgarnie spadek? Gracze wcielają się w różne postaci, a po wypadku starają się zadbać o swój udział w podziale majątku. Tajemnicą są tożsamości graczy i by było ciekawiej, rozgrywka opiera się o blef. Kłamstwo wisi w powietrzu. Jeśli chcesz na prezent gry dla seniorów, ale z humorem i pełną niespodzianek, to idealna planszówka. „Spadkobiercy” jest pełna intryg, a tym samym rozrywka jest świetna, każdy uczestnik bez problemu poradzi sobie z zasadami, więc im więcej w zabawie tym lepiej.

Zobacz: Gra „Capital”

Pan tu nie stał: cinkciarz

Jeśli szukasz prezentu dla seniorów, którzy czują sentyment do lat dawno minionych, to zastanów się nad tą planszówką. Być może dziadkowie czy rodzice lubą wspominać różne anegdotki, które miały miejsce 40 lat temu. Jeśli tak, to ten produkt dostarczy im masę zabawy. Dzięki niej przynosimy się w przeszłość i stajemy się cinkciarzami. Spekulujemy oraz handlujemy walutami, trzeba podejmować ryzyko i nie wpakować się w kłopoty. Nudny wieczór z przyjaciółmi czy weekendowa zabawa z wnukami, dzięki tej grze, będzie o wiele bardziej emocjonująca. Gry dla seniorów na prezent przynoszą radość nie tylko im, ale wszystkim, którzy będą chcieli usiąść z nimi do planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here