gry na prezent na osiemnastkę
www.pexels.com

Gry na prezent na osiemnastkę mogą przyprawić o ból głowy, bo co można kupić ciekawego człowiekowi w tym wieku. Jest to opinia popularna, ale mylna, ponieważ oferta jest bogata. Rynek planszówek jest tak duży oraz różnorodny, że z pewnością każdy znajdzie kilka super propozycji, aby obdarować jakąś młodą osobę wkraczającą w dorosłość. Na co warto zwrócić uwagę?

Zobacz: Gra planszowa „Kolejka”

Wsiąść do pociągu USA

Chociaż przedział wiekowy tej gry jest bardzo szeroki i można zaliczyć ją do segmentu familijnych, jednak jej zamysł oraz wykonanie z pewnością ucieszą nawet dorosłego. Jest on nie tylko wysoko oceniana w różnych plebiscytach, ale o jej sile najlepiej świadczą opinie graczy, których pochłonęła ta rozgrywka. Zabawa polega na podróży przez USA pociągiem. W między czasie trzeba wykonywać zadania przydzielone na biletach. Jednocześnie zadaniem graczy jest budowanie trasy wagonikami na mapie Stanów Zjednoczonych, a tym samym eliminować ją, ponieważ inni gracze nie mogą już nią przejechać. Kto będzie pierwszy? Pamiętaj nie tylko o tym, by być pierwszym, ale istotna jest strategia dotarcia do celu.

Nowy wspaniały świat

Idealnie nadaje się jako podarunek i zasługuje na miejsce w zestawieniu: gry na prezent na osiemnastkę. Jest kierowana już nie do najmłodszych dzieci, ale do nieco starszych nastolatków. Polega na strategicznym i taktycznym panowaniu nad imperium. Należy zadbać o wszystkie, czego taki twór potrzebuje. Zaczynając od budowania wspaniałych budynków, przez pozyskiwanie surowców czy rozwój różnych gałęzi gospodarki. Jednak najbardziej fascynującym elementem tej gry jest cała otoczka. Inny, dziwny świat, grafiki na kartach dodające klimatu oraz myśl, że możemy zbudować coś innego, czego jeszcze nie było. Gra pozwala uczestnikom rozpocząć świat na nowo na własnych zasadach, więc jeśli ma być prezentem na te magiczne urodziny, idealnie się wpasowuje.

Dylematy

Skoro to osiemnastka, to znaczy, że można zaproponować coś, co jest tylko dla dorosłych. W tym wypadku, gra na prezent, to naprawdę odważne zagranie. Zabawa polega na tym, aby przewidzieć rozwiązanie oraz wskazania grupy graczy na dylemat znajdujący się na wybranej karcie. Co więcej, są tam dwa rozwiązania i można wskazywać jedynie spośród nich. Następnie wszyscy zaangażowani decydują, jeśli Twoje przewidywania się sprawdziły, wówczas zdobywasz punkt. Proste? Pewnie, jednak istotą są owe dylematy, które niekoniecznie dotyczą wyboru pieczywa na śniadanie. Gra zawiera 3 stopnie dylematów, każdy innej wagi, więc zaczynając od tych najlżejszych można skończyć na tych naprawdę trudnych. Nic dziwnego, że przeznaczona jest tylko dla osób 18+.

gry na prezent na osiemnastkę
www.pexels.com

Na skrzydłach

Gry na prezent na osiemnastkę mogą stanowić początek pięknej przygody edukacyjnej. Ta zaś rozwija wrażliwość na naturę. Zachwycająca nie tylko regułami, lecz przepięknym wykonaniem. Sensem rozgrywki jest zbudowanie i rozwijanie rezerwatu dla zwierząt. Gracze zdobywają kolejne okazy do swojego azylu. Czynności w grze pozwalają na zakup pożywienia czy złożenie jaja. Karty ptaków dają możliwość konkretnych akcji w rundach. Wykładając karty gracze rozwijają swoje rezerwaty, ale jednocześnie mają coraz mniej możliwych akcji. Na koniec zliczane są punkty, dlatego warto już od początku mieć strategię i rozważnie podejmować kolejne akcje w rundzie. Jednak przy starannym i wyjątkowym wykonaniu gry, warto pamiętać o jej znaczeniu edukacyjnym.

Zobacz: Alchemicy: opis gry o mieszaniu mikstur

Monopoly Vikings

Seria Monopoly zawładnęła światem. Gry na prezent na osiemnastkę nie mogą obejść się bez jakiejś wersji kultowej zabawy. Tym razem, ciekawą i wciągającą historię, opowie edycja o wikingach. Wejście do dawnego świata nordyckich wojowników zapewne zawróci w głowie jubilatom, a jednocześnie przyniesie masę dobrej rozrywki. Monopoly tradycyjnie pozwala na szeroką gamę czynności. Można budować statki, zdobywać królestwa, zaliczać bohaterów, do tego ważną rolę odgrywają dodatkowe karty i niespodziewani Bogowie, bo oni też mają tutaj coś do powiedzenia. Trzeba się bogacić i nie trafić do więzienia, a i przy okazji zrujnować innych graczy. Dokładnie tak jak w każdej edycji Monopoly, sprawa rozgrywa się o pieniądze, wpływy oraz zdominowanie jak największej ilości pól na planszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here