gry kryminalne
www.pexels.com

Gry kryminalne wiążą się z morderstwami, zbrodniami i śledztwami. Fani historii z dreszczykiem poza książkami czy filmami, mogą również poświęcić czas, aby samemu wcielić się w przestępcę lub detektywa. Zestawienie zawiera kilka propozycji, które zainteresują poszukujących planszówek, które zahaczają o tematykę kryminalną.

Narcos

Tym razem gracze mają szansę wejść w świat narkotykowego biznesu. Kiedy jeden staje się bossem mafii, reszta to przywódcy frakcji, którzy chcą co zlikwidować. Do tego, po piętach szefa depczą służby państwowe oraz inne organizacje, których interesem jest zlikwidowanie tego potężnego przestępcy. Kto wygra? Tak jak osoby z frakcji robią różnorodne podstępy, by obalić gangstera, on odpłaca się podobnymi czynami. Dochodzi do szantaży, zastraszania, porywań, kłamstw, a nawet morderstw. Wszystko to w stylistyce meksykańskiej prowincji. Narkotykowe przedsiębiorstwo potrzebuje silnego gracza, który nie cofnie się przed niczym, potrafi przewidywać i reagować na niespodziewane sytuacje. Kto będzie górą i czy przestępcze imperium straci króla? Dzięki wielkim emocjom i podstępom gry kryminalne przyciągają rzesze graczy, bo wreszcie można wejść w ten ciemny i trudny świat bez większych konsekwencji.

Zobacz: Gra „Dracula”

Tajemnicze Domostwo

Zabawa nieco lżejszego kalibru, więc próg wiekowy to tylko 8 lat. Uczestnicy wchodzą na teren dziwnej posiadłości, aby zabawić się w śledczych. Jednak dom nie jest typowy, jest nawiedzony i straszy, dlatego lepiej nie zapraszać osób o słabych nerwach. Jeden gracz przybiera role ducha, który nawiedza domostwo i stara się przekazać kilka informacji o morderstwie sprzed lat. Dzięki jego działalności reszta uczestników, którzy mają rozwiązać zagadkę, musi poznać fakty, osoby, miejsca czy przedmioty, aż finalnie dojść do prawy o zbrodni. Karty skojarzeń mają podpowiedzieć, ale nic nie powiedzą wprost o przeszłości. Gra towarzyszka, gdzie gracze mają skojarzeniami dojść do rozwiązania. Czy dojdą do prawdy i duch wreszcie poczuje spokój? Prosta i przyjemna gra karciana.

gry kryminalne
www.pexels.com

Mr. Jack

Ciekawa planszówka dla dwóch osób skierowana do uczestników 9+. W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć wątku Kuby Rozpruwacza, bez niego gry kryminalne zdają się jakieś niekompletne. Jedna osoba przyjmuje rolę sławnego mordercy, a druga staje się śledczym. Gdy pierwszy dokonuje zbrodni, potem zaś ma plan uciec i nie zostać złapanym, drugi robi wszystko, by go złapać i wreszcie poznać tożsamość tego człowieka. Zabójca ukrywa się pod postacią jednego z pionków na planszy, nie wiadomo, który to on i chce zostać nierozpoznany w mroku, aż będzie ponownie mógł spokojnie zniknąć w zakamarkach Londynu. Czy detektywi nabiorą się na kostium i zostaną ponownie oszukani? Jest tylko jedna szansa, aby ująć sprawcę. Podczas rozgrywki uczestnicy mogą ruszać pionkami tak, aby zwieść przeciwnika. Ta planszówka idealnie nadaje się dla chętnych spędzić wieczór we dwoje. Szukając gry kryminalnej z prawdziwą opowieścią w tle, ta jest idealna.

Zobacz: Gra „Zaginiona wyspa Anark”

Spadkobiercy

Ciekawa, imprezowa gra dla osób 14+. Kiedy jeden z członków rodziny umiera, reszta zbiera się, by opłakiwać zmarłego? Pozostaje jeszcze kwestia spadku, zaś chętnych na przecięcie majątku jest kilku, ale czy mówią prawdę o relacjach z denatem? Teraz zaczyna się najbardziej interesująca zabawa z pozostałymi graczami. Żeby zdobyć pieniądze, należy udowodnić znajomość nieboszczyka, pokazać relację i wiedzę na jego temat. Inni skupiają się, by wytknąć kłamstwo odpowiadającemu. Kto jest kim, a kto udaje? Gracze dostają role, lecz poprzez fałsz i sprytne sztuczki nie ukazują swojej prawdziwej tożsamości. Im dłużej kłamiemy bez przyłapania tym lepiej, ponieważ to prowadzi do zwycięstwa, inną opcją jest eliminowanie rywali wytykając im nieprawdę. W trakcie rozgrywki można zdobyć pieniądze, prestiż lub dowody, które ułatwiają pokonanie reszty. Bardzo ładnie wykonany produkt ze wspaniałymi grafikami postaci, które wpasowują się w klimat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here