gry dla nastolatków
www.pexels.com

Gry dla nastolatków są świetną opcją, aby młodzi ludzie mogli w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Rynek w tym segmencie jest bogaty, tworzone produkty nie tylko wciągają swoim konceptem, ale także wykonaniem czy grafikami. Taka planszówka jest bardzo dobrym pomysłem na prezent przy wielu okazjach.

Epoka Kamienia

Planszówka, do której przystąpić mogą już dziesięcioletnie dzieci. Przenosi uczestników do epoki kamienia, a tam czeka na nich wiele wyzwań. Gracze muszą odnaleźć się w świecie, gdzie rolnictwo, handel i cywilizacja dopiero zaczynają się kształtować oraz umacniać. W grze uczestnicy stają się ludźmi, którzy muszą sprostać wymogom życia w tamtym okresie. Walczyć o przetrwanie, rozwijać w rolnictwie, być wojownikami czy łowcami. Wytwarzają surowce, zbierają pożywienie i budują swój świat. Pudełko składa się z wielu elementów, co oznacza, że rozgrywka może być bardzo pasjonująca i wciągająca. Kolejne ruchy graczy podczas trzech faz mają spowodować, że ich pionki będą silne i ich pozycja w tym świecie będzie lepsza od pozostałych. W kategorii gry dla nastolatków, ta propozycja jest bardzo interesująca.

Zobacz: Gry dla fanów fantastyki

Terra Mystica

Tym razem propozycją jest produkt kierowany do osób 12+, więc duża część nastolatków znajduje się w tym zakresie. To dobrze, ponieważ „Terra Mystica” jest bardzo ciekawą grą, idealna dla młodych ludzi. Wszystko toczy się w obcym uniwersum, gdzie gracze zarządzają jedną z 14-stu ras, które przewiduje planszówka. Zadaniem jest tak kierować tą grupą, aby rozwijała się i ulepszała sprawniej od konkurentów. Dodatkowych wrażeń dostarczają różne magiczne moce, które mogą sprawiać cuda, a tym samym uczestnicy dzięki temu mogą wyprzedzić innych. Gry dla nastolatków często sięgają bo fantastyczne, niezwykłe elementy znane z książek, a to oznacza, iż dodatkowo pracuje ich wyobraźnia. Gracze zajmują tereny do przekształcania, ale do zajęcia jest ich jeszcze trochę, więc trzeba rywalizować oraz walczyć, aby rywale nie przejęli ich przed nami.

gry dla nastolatków
www.pexels.com

Paranormalni detektywi

Gra dla osób 12+ zapraszająca graczy do świata paranormalnych wydarzeń, zjawisk i postaci. Jedna z pozycji, która świetnie sprawdzi się podczas posiadówki czy imprezy, ale także, jeśli przyjaciele danej osoby mają w planach zostać na noc. W takim towarzystwie można zaczynać zabawę. Planszówka jest połączeniem śledztwa detektywistycznego z udawaniem stworzenia paranormalnego. Gdy jeden z graczy jest duchem, reszta wciela się w role śledczych, muszących rozwiązać dziwną, czasami przerażającą, zagadkę. Zjawa wie dużo o tym, co się wydarzyło, zaś detektywi powinni wypytać go i dowiedzieć się więcej, dzięki zdolnościom medium. Ale podpowiedzi nie zawsze oznaczają słowa, bo przecież wiele można przekazać dzięki przedmiotom czy innym ruchom. Gry dla nastolatków muszą być tak wciągające, aby przykuć ich uwagę, a ta zabawa z pewnością będzie hitem wśród tej grupy wiekowej.

Zobacz: Gry planszowe plenerowe

Cooper Island

Dalekie rejony świata i nowo odkryte lądy. Tym gra zaprasza uczestników, którzy skończyli już dwanaście lat. Propozycja strategiczna, w której wcielamy się w role osadników na Wyspie Coopera, a tam naszym zadaniem jest budowa cywilizacji oraz zasiedlanie bezludnych terenów. Ruchy na planszy mają spowodować, że nasz teren się rozbuduje, rozwinie, a przez to jesteśmy w stanie zdobyć bardziej cenne surowce. Sam półwysep wyspy, na którym tworzymy osadę, jest różnorodny i podzielony na 4 rodzaje terenów, skąd można czerpać ważne dla siebie produkty, a tym samym rozwijać się i zdobywać punkty.

Innymi ważnymi elementami gry są budynki czy twierdza. Wszystkie akcje graczy mają za zadanie przynieść im punkty, ponieważ ten, który finalnie będzie miał ich najwięcej, wygra, a konkurencja jest tuż obok. Produkt jest świetnie wykonany, grafiki są ładne i zachęcają do zabawy. Sam koncept na planszówkę jest ciekawy i wciągający, bo zawsze rywalizacja powoduje, że bez wygranej nie chce się odejść. Świetna opcja na prezent dla jakiegoś młodego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here