gra „Res Arcana”
www.pexels.com

Gra „Res Arcana” czyli przenosiny do świata fantastyki. Odrobina magii to świetny pomysł na tego typu produkt, ponieważ wszystko co fantastyczne i owiane tajemnicą, fascynuje. Do tego tworzy klimat podczas rozgrywki. Jednak tym razem uczestnicy będą mieli okazję wcielić się w alchemików, dysponować potworami i mieszać potężne eliksiry.

Gra „Res Arcana” – opis i zasady gry

Zaczynając zabawę z tym produktem, uczestnicy przenoszą się do innego, fantastycznego świata, gdzie potężne moce pozwolą odnieść zwycięstwo. Zadaniem graczy jest odpowiednie zagrywanie swoich kart w takich konfiguracjach, aby dawały najpotężniejszy efekt. Jako wielcy magowie musimy doskonalić i rozwijać swoje umiejętności czarowania, a potem, dzięki temu, osiągnąć cel. Dobre rozporządzanie kartami powoduje, że gracze poszerzają swoją wiedzę i umiejętności magiczne, a tym samym zdążają do finalnego zwycięstwa. Gra „Res Arcana” toczy się w momencie, kiedy świat przechodzi transformację.

Zobacz: Gry w prezencie na Pierwszą Komunią

Dziwne rzeczy dzieją się z przyrodą, jednak nad tym wszystkim góruje magia. Już te informacje powodują, że gra ma swój mocno wyczuwalny klimat. Oczami wyobraźni widać alhemików siedzących w ciemnych piwnicach i pracujących nad tajemniczymi specyfikami. Jako, że wszyscy rywale szykują się do starcia, trzeba zadbać o to, by być z nich najsilniejszym. Zdobywać kolejne umiejętności, polepszać te, które już się posiada, szukać innych, cennych broni oraz wzywać dziwne istoty. Niesamowita rozgrywka między czarownikami to pasjonujący wyścig o władanie czarami, ale też dużo myślenia nad tym, jak jeszcze się ulepszyć oraz wykorzystać te karty, które się posiada.

Gra „Res Arcana” – dla kogo

Planszówka jest przeznaczona dla graczy 12+. Z racji świetnego wykonania i przepięknych grafik to pomysł na prezent i to dla niemal każdej grupy wiekowej. Z pewnością fani opowieści fantastycznych docenią grę nie tylko za pomysł, ale głównie za to, jak estetycznie wygląda, wpasowując się w klimat takich historii. Ciekawy sposób na spędzenie rodzinnego czasu, ponieważ dzięki atrakcyjności pomysłu będzie interesująca dla dzieci 12+, potem zaś mogą z powodzeniem zaproponować ją swoim przyjaciołom podczas wspólnej zabawy. Bardzo dobrze sprawdzi się w chwilach nudy, odpoczynku i chęci oderwania się od realnego świata.

gra „Res Arcana”
www.pexels.com

Gra „Res Arcana” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko od producenta zawiera:

 • 8 magicznych przedmiotów

 • 5 płytek enklaw mocy (dwustronnych)

 • instrukcja

 • 10 kart monumentów

 • 150 drewnianych znaczników esencji

 • 40 kart artefaktów

 • 12 żetonów esencji „5x”

 • 4 karty pomocy

 • 10 kart magów

 • znacznik pierwszego gracza

 • płytka podsumowania

Gra „Res Arcana” – opinie i dlaczego warto

Chociaż planszówkę z powodzeniem można zaproponować wielbicielom opowieści fantastycznych, to jej klimat powoduje, że ci niezaznajomieni ani z grami planszowymi, ani z fantasy, będą zachwyceni. Nie wyczuwa się snobizmu, więc laicy w tym temacie również będą mieli super zabawę. Wielką zaletą produktu jest wykonanie i warto zwrócić na to uwagę. Przyciąga wyglądem, a przez to działa na aurę podczas rozgrywki. Ogromny plus za to, jak przyłożono starań, by detale były zachwycające. Karty pokazują piękne grafiki, zaś wszystko utrzymane jest w spójnym stylu.

Zobacz: Gra „Azul”

Inną ważną kwestią jest możliwość wielokrotnego grania bez poczucia znużenia. Można często po nią sięgać i nadal świetnie się bawić oraz odkrywać na nowo. Dużo możliwych dróg i kombinacji, dlatego z pewnością będzie często wykorzystywana przy różnego rodzaju spotkaniach. Warto mieć tę grę na uwadze w momencie, kiedy chcemy oderwać młodsze pokolenie od ekranów. Jest tak atrakcyjna i ze świata interesującego dla nich, że pozwoli na wspólną zabawę. Do tego dzięki niezwykłemu klimatowi fantasy, tak zaciekawi, że nie będą chcieli odejść od planszy. Może być idealnym kompromisem dla wytrawnych graczy oraz laików, ponieważ łączy w sobie piękne wykonanie, ciekawy pomysł oraz losowość i możliwość planowania strategicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here