Wytrzymałe rury do przewodów. O zaletach z wyboru rur PCV

0
1098

Rury elektroinstalacyjne to rozbudowana rodzina produktów, w której znajdziesz rozwiązania o różnym stopniu przydatności oraz ochrony. W trakcie wybierania rur elektroinstalacyjnych warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym zostaną one umieszczone. Poniżej skupiamy się na ofercie rur dedykowanych do zamontowania we wnętrzach mieszkalnych oraz przemysłowych. Podpowiadamy – jakie są najczęściej wybierane rozmiary rur elektroinstalacyjnych, jakie modele i rozmiary znajdziesz na sklepowych półkach oraz dlaczego warto sięgać właśnie po produkty wykonane z PCV. 

Rury elektroinstalacyjne – najważniejsze parametry i kryteria wyboru 

PCV to chętnie wykorzystywany w produkcji różnego typu urządzeń materiał. W przypadku rur elektroinstalacyjnych – jego rozmaite właściwości okazują się niezwykle korzystne. PCV ma właściwości termoplastyczne, co pozwala na jego swobodne formowanie w trakcie produkcji. W warunkach pokojowych PCV odznacza się wysokim poziomem odporności fizycznej i wytrzymałości mechanicznej. Jest także odporny na szkodliwy wpływ wilgoci, która mogłaby uszkodzić strukturę rur wykonanych z innych materiałów. Ponadto, PCV jest odporny na działanie chemikaliów, rozpuszczalników, detergentów oraz innych płynów, które stosuje się w każdym domu. 

PCV jest także odporny na wysokie i niskie temperatury, a także nagłe skoki pomiędzy nimi. Może z łatwością przetrwać w środowisku o temperaturze -5 stopni, lub nawet +60. Niezależnie, czy za oknem panuje zima, czy lato, znajdujące się w domu rury elektroinstalacyjne pozostaną całkowicie bezpieczne.

Rura PCV może mieć różną średnicę. Najczęściej wybierane są rozmiary 16, 20, 22, 25, 32 oraz 40 mm. Znajdziesz także rury o średnicy mniejszej lub większej, lecz są to produkty zdecydowanie rzadziej wybierane. 

Wybierając rury elektroinstalacyjne PCV, warto sięgnąć po modele stosunkowo sztywne, o gładkiej powierzchni. Dobrym wyborem będą także rury o kielichowatym kształcie, który ułatwia ich łączenie. Dzięki temu możesz złożyć z sobą kilka osobnych rur, tworząc bezpieczne i wytrzymałe połączenie. 

Pozostałe ważne sprawy w trakcie zakupu rur PCV 

Przyglądając się ofercie dostępnych rur, warto także zwrócić uwagę na grubość ich ścianek. Polecamy sięgać po modele o grubości 1,3 mm. Rury takie są odporne na odkształcenia oraz uderzenia. Można przechowywać w nich kable telefoniczne, przewody od internetu, a także inne okablowania wykorzystywane w domowych i biurowych instalacjach. 

W trakcie wyboru rur elektroinstalacyjnych warto także zaopatrzyć się w specjalne elementy łączące. Za ich pomocą będziesz mógł łączyć ze sobą różne rury. Dostępne elementy złączne tworzą rozbudowaną grupę, w której znajdziesz niemal wszystkie możliwe rozwiązania. Dzięki temu masz możliwość stworzenia takiej sieci osłon na przewody, która będzie doskonale dopasowana do rozmiaru i kształtu pomieszczeń, a także do przebiegających przez nie przewodów. 

Oprócz nich dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w uchwyty stabilizujące, które pomogą ci utrzymać rury w pozycji nieruchomej. Uchwyty są dostępne w różnych wariantach – znajdziesz zarówno produkty dedykowane do rur o określonej średnicy, jak i uchwyty o zastosowaniu uniwersalnym, których zacisk można regulować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here