Jakie gry planszowe dla dzieci

Dni są coraz krótsze, a i tak pogoda nie sprzyja zabawom w plenerze. To świetna okazja, by pobyć ze swoimi pociechami, ale tak naprawdę. Niech poczują, że rodzice nie tylko troszczą się o przytulny dach nad głową. Wspólne spędzony czas buduje więzi, których dzieci nie zapomną nigdy. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa beztroskiego śmiechu ojca i czułego spojrzenia mamy? Któż z nas za tym nie tęskni? A skoro tak, dlaczegóż nie mielibyśmy stworzyć takich wspomnień u naszych malców? Gry planszowe to idealna po temu okazja.

Gra planszowa dla trzylatka

Niby buzia w podkówkę, lecz w oczkach już pojawiają się radosne błyski, kiedy tata odkłada gazetę, a mama kończy przygotowywać łóżeczko dla malca. Zanim jednak przyjdzie sen, warto rozprawić się ze stworkami czającymi się pod łóżkiem.

Gra karciana Potwory do Szafy to świetna okazja, by pokazać, kto tu naprawdę rządzi. Tym bardziej że w pobliżu czuwają bohaterscy rodzice. A stworki? Do szafy i pozamiatane!

Gry planszowe dla czterolatków

Jak ten czas leci?! Cztery świeczki na torcie, to poważna sprawa! Takiej obywatelce i obywatelowi nie zaimponuje byle co.

Dziewczynka chętnie pomorze Kopciuszkowi wybrać się na bal, pełen muzyki, świateł i cudownych strojów, nieprawdaż?

Gra planszowa Kopciuszek zapowiada wielkie emocje! Książę wydaje uroczysty bal, którym żyje całe królestwo. Tatuś też mógłby założyć odświętny krawat, w końcu nie co dzień zdarza się taka okazja.

Dlaczego dzięcioł stuka w drzewo? Po co pies macha ogonkiem? Czy dziadek warczy przez sen, bo jest zły? Znacie to? Setki pytań, never ending story, chciałoby się powiedzieć. Aczkolwiek i na to jest metoda, niech się maluszek pomęczy z odpowiedziami w grze Pytaki. Drodzy rodzice, oto macie swoje pięć minut! Aż dziw, że wcześniej na to nie wpadliście, prawda? Dystryktzero.pl znajdzie sposób na każdego ciekawskiego.

Gry planszowe dla pięciolatków

No, bez przesady! Robale w kuchni?! A jeden to nawet się rusza, co prawda, kiedy się włoży baterię, ale zawsze! Uwaga, nie chodzi o to, by karalucha kapciem potraktować. Trzeba z głową, do pułapki bestię zagonić. Taka sytuacja…

A może coś z krainy baśni? Gra planszowa Opowiadanki idealnie wyciszy malca. Przygody Wilfried i Marie nie tylko wciągają swoją fabułą. Uczestnicy gry decydują o tym, które zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Za każdym razem kto inny wcieli się w postać odważnego rycerza. Spróbujcie chwycić za miecz, będąc wiewiórką, jest nad czy pogłówkować.

Gry planszowe dla sześciolatka

Jak się ma sześć lat, trzeba wziąć życie za bary. Gry planszowe dla dzieci, to nie tylko tkliwe opowieści. Czasem trzeba założyć lśniącą zbroję i pospieszyć księżniczce na ratunek. Gra planszowa Obłędny rycerz przenosi nas na interaktywną planszę, gdzie rycerz musi wykonać szereg niebezpiecznych misji. Nasz bohater uruchamiany jest za pomocą dźwigni, przez co rozgrywka zyskuje na atrakcyjności. A księżniczka? Zagrajcie, to się przekonacie.

No dobrze, lecz co z dziewczynkami, które nie mają ochoty dźwigać ciężkiego żelastwa? Dziewczynki lubią puszyste kotki, prawda? Gra karciana Kotobirynt nie tylko pozwoli przytulić puchate stworzonko, lecz także umożliwi wskazanie mu drogi do kochających opiekunów. Nic tak nie poprawia samopoczucia, jak happy end na koniec jesiennego wieczoru.

Gry planszowe dla siedmiolatków

Nie samą szkołą człowiek żyje, żeby utrwalić nabytą wiedzę, mały móżdżek musi nieco odsapnąć. Kto nie pamięta Simsów, ręka do góry. Gra planszowa Domek to taki odpowiednik tamtej gry, z tą różnicą, że dziecku towarzyszą ukochani rodzice i rodzeństwo. Każdy ma za zadanie wymyślić i urządzić swój wymarzony domek. Kto wie, może mamie uda się wreszcie zasugerować tacie konieczność zmiany wystroju wnętrz?

No, chyba że się jest siedmioletnim mężczyzną. Wtedy ma się na głowie poważniejsze sprawy. Na przykład trzeba rozwikłać zagadki Hogwartu, a jak pamiętamy z książek o Harry Potterze, Harry, Ron, Hermiona, profesor Dumbledore, Hagrid i sowa Harry’ego, Hedwiga będą musieli sprostać wielu niebezpieczeństwom. Tu wymagane jest współdziałanie, dlatego Labirynt -Harry Potter i jemu podobne przedstawiamy, jako gry planszowe dla całej rodziny.

Gry planszowe dla ośmiolatków

Zamiast śpiewać „nic się nie stało” trzeba samemu wziąć się za zarządzanie drużyną. Gra planszowa Goool! Mistrzostwa (Gol) pozwoli każdemu posmakować wielkiego piłkarskiego świata. Dwóch graczy zmierzy się w bezpośrednim boju, jest szansa wziąć rewanż na tacie za te wszystkie utyskiwania na chwilowo słabsze stopnie i dwie uwagi w dzienniczku. Tata w ogóle nie rozumie, że w klasie większość interesujących rzeczy dzieje się z tyłu klasy, a nie z przodu.

A w ogóle, to najlepiej wybrać się do upalnej dżungli. Zajęcie godne wiercipięt i nieco spokojniejszych. W grze karcianej Tropico liczy się bowiem spostrzegawczość i pamięć. Im dalej w las, tym więcej drzew… nie, zwierząt. Zapamiętacie wszystkie? To nie takie proste, jakby się wydawało.

Gry planszowe dla wszystkich

Czasami faktycznie zmęczenie bierze górę, lecz spójrzmy prawdzie w oczy, właściwie to spójrzmy w oczy naszych pociech. Czyż to nie wspaniałe, że to my zostaliśmy wybrani na towarzyszy ich zabaw i chwil szczęścia? To wspaniała okazja, by utrwalić w nich przekonanie, że nie ma jak u mamy i nie ma jak u taty. Kiedyś opowiedzą o tym swoim maluszkom, a wy drodzy rodzice będziecie prawdziwymi bohaterami tych opowieści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here