Gry planszowe rodzinne
www.pexels.com

Gry planszowe rodzinne pokazują, jak ciekawe i zabawne są takie produkty kierowane do osób, chcących spędzić czas z dziećmi. Rodzice, dziadkowie i maluchy chętnie sięgają po planszówki, które świetnie wyglądają oraz zajmują czas. Aby wszyscy dobrze się bawili gry muszą mieć to coś, co wciąga graczy.

Fabryka czekolady

Produkt, który z pewnością zaciekawi dzieciaki, ponieważ dotyczy słodyczy. Co więcej, kierowany jest do osób 8+, a do tego rozgrywa toczy się między dwoma osobami. Idealnie, jeśli pod opieką znajduje się jeden młodszy gracz lub by rodzeństwo mogło samo rozegrać partyjkę bez udziału dorosłych. Gry planszowe rodzinne łączą pokolenia, lecz również braci i siostry. W tym przypadku zadaniem uczestników jest odpowiednie zdejmowanie tabliczek z taśmy produkcyjnej. Słodycze mają różne dodatki, zaś gracze w jednej rundzie mogą zdjąć najwyżej 5, tak, by kolekcjonować czekolady odpowiedniego rodzaju. Jednak trzeba uważać, ponieważ można zdobyć punkty ujemne. Proste zasady i przyjazny koncept zachęcą do chwilowej zabawy z łakociami.

Zobacz: Gra „Rockeman”

Dzieci kontra rodzice: Dobre maniery

Planszówki to sposób, by wprowadzić nieco rywalizacji między domowników. Ten produkt zachęca, aby gracze podzielili się na dzieci oraz rodziców i w tych grupach walczyli o prymat. Gry planszowe rodzinne quizowe czy testowe świetnie pokażą, kto ma większą wiedzę. W tym przypadku do zweryfikowania są maniery. Być może niektóre zasady zachowania nie są znane, więc można się wiele nauczyć. Na kartach znajdują się pytania odnośnie dobrych manier, na które należy odpowiedzieć. Do zabawy mogą podejść już siedmiolatki, lecz z pewnością młodsze dzieci w drużynie ze starszym rodzeństwem też wiele z tego wyniosą. Szybka planszówka i z prostymi regułami dostarczy wiele radosnych chwil podczas wakacji czy weekendu.

Gry planszowe rodzinne
www.pexels.com

Było sobie życia

Produkt bazujący na znanym dawniej programie edukacyjnym telewizyjnym dla dzieci. Do samej gry mogą zasiąść osoby 7+. Super wykonana, estetyczna i zachowana w stylistyce ciekawej dla najmłodszych. Planszówka wprowadza graczy do świata ludzkiego ciała. Zadaniem uczestników jest odpowiadaniem na pytania o zdrowie czy organizm i zbieranie żetonów, gdy zrobią to dobrze. Trzeba wystrzegać się wirusów, które szkodzą, czekać na karty Pech lub Szansę. Wykonywanie zadań, na jakie trafiają gracze powoduje, że mogą iść dalej przez kolejne punkty na planszy i zagłębiać się w świat zdrowia. Wprowadza element rywalizacji, ponieważ dzieciaki konkurują o żetony, punkty oraz chcą popisać się lepszą wiedzą lub wykonaniem przykazanej czynności. Edukacyjne gry planszowe rodzinne pozwolą na pogłębienie wiedzy, naukę i rozmowy na tematy ludzkiego organizmu.

Bankrut

Świetnie wykonana planszówka przeznaczona dla dzieci 8+. Uczestnicy mają szansę poczuć się jak prawdziwy handlowcy, aby zyskać jak najwięcej podczas targów. Jednocześnie odbywa się akcja, gdzie wszyscy gracze wymieniają się kartami, przekrzykują i starają się zrobić jak najlepszy interes. Jak to podczas targowego życia, można się wzbogacić, lecz trzeba uważać, aby pewne zakupy nie pociągnęły za sobą bankructwa. Trzeba zebrać jak najwięcej kart tego samego rodzaju, ponieważ przynoszą punkty i mogą poprowadzić do zwycięstwa. Propozycja dla rodzin, które chcą żywej i energicznej zabawy, aby wszyscy członkowie się zintegrowali, wzmocnili relacje oraz nawiązali lepsze kontakty. Zabawa jest świetna, ponieważ idea jednoczesnych targów powoduje radosny gwar nad planszą.

Zobacz: Gra „Wystawa światowa 1893”

Zaginiony klucz

Ta planszówka przeznaczona jest dla dzieci 10+. Celem zabawy jest odnalezienie tytułowego, zaginionego klucza. Kooperacyjna rozgrywka wymaga myślenia, dedukcji oraz szybkich skojarzeń. Tylko wówczas, gdy te elementy oraz współpraca zadziałają, będzie można odkryć zgubę. Można liczyć na wskazówki, lecz jeśli przypadkiem usuniecie kartę z kluczem, wówczas kończy się przegraną. Eksploracja kolejnych kartoników w połączeniu ze wspólną pracą pozwoli dojść prawdy. Gra pomaga zbudować relacje oraz wypracować współpracę pomiędzy uczestnikami. Niezbędna jest komunikacja oraz zwracanie uwagi na szczegóły. Czy razem uda się odnaleźć zaginiony przedmiot?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here