gry planszowe plenerowe
www.pexels.com

Gry planszowe plenerowe to propozycje, które będą świetną zabawą podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Chociaż kojarzą się z rozrywką w domu pod dachem, na dywanie, w salonie, to jednak planszówki na plaży czy w parku z przyjaciółmi, to również sposób, na spędzenie wspólnie czasu. Które z nich idealnie nadają się na plenerowe rozgrywki?

Twister

Klasyczna pozycja, którą z pewnością znają wszyscy fani planszówek. Co więcej, to już kultowy produkt, dlatego każde pokolenie może miło spędzić przy niej czas. Nie tylko angażuje kilkoro graczy, ale także wymaga pewnej sprawności fizycznej, co również można uznać za pozytyw. Uczestnicy mają za zadanie postawić wyznaczone stopy lub dłonie na wylosowanych, przez konkretną osobę, polach. Co więcej, trzeba się utrzymać w danej pozie przez pewien czas, do momentu, gdy ponownie przyjdzie kolej na naszą rundę. W tej zabawie nie da się nie śmiać i co więcej, gracze pozostają ze sobą naprawdę bliskim kontakcie. Gry planszowe plenerowe w połączeniu z dobrą porcją ruchu, to świetny pomysł na ciepły weekend.

Zobacz: Najciekawsze gry wojenne

Tajniacy

Świetna propozycja dla rodzin z nieco starszymi dziećmi oraz grup przyjaciół. Dzięki tej zabawie mamy na szansę szpiegować, konspirować, konfabulować i wcielić się w rolę tajnych agentów. Sprawdzi się podczas gry na dworze i z łatwością można rozłożyć ją na kocu na trawie. Gracze wraz z drużynami muszą współpracować, tak aby potrafili skojarzyć oraz odgadnąć kryptonimy czy hasła. Jednak na przeszkodzie stoi druga drużyna. Chociaż wydaje się z początku proste, to hasła mogą znaczyć tak wiele lub nic. Kto okaże się najlepszym tajniakiem?

Dylematy

Ta gra również zaprasza zawodników, aby wejść do świata zabaw słownych. Jednak jeśli chcesz zabrać coś na familijny wyjazd, to niekonieczne ten produkt. Producent przeznaczył go dla osób 18+, więc stanowi opcję na wypad z przyjaciółmi i rozrywkę pod chmurką. Jak widać, gry planszowe plenerowe mogą mieć nie tylko lekki i beztroski klimat. Ta zabawa stawia graczy przed ważnymi i trudnymi dylematami. Niekiedy te zagwostki są naprawdę ciężkie, zaś uczestnicy muszą przewidzieć, jaką decyzję odnośnie dylematu podejmie gracz. On sam zaś przewiduje, co wybiorą inni zawodnicy. Dylematy są przeróżne, więc poza samą grą może rozpętać się mała dyskusja dookoła nich.

gry planszowe plenerowe
www.pexels.com

Jednym słowem

Świetna gra familijna, która rozwija słownictwo, trenuje refleks i dostarcza graczom świetnej zabawy. Polega na szybkich skojarzeniach słowny, tak aby współpraca między uczestnikami szła sprawie i dawała wyniki. Jednak, aby wylosowane słowo przedstawić, można użyć innego, jednego słowa. Czy to proste? Okaże, się po losowaniu, bo hasło haśle nierówne. Utrudnieniem jest to, że uczestnicy podpowiadający, nie wiedzą, co napiszą inni, więc zanim podamy skojarzenie, warto się chwilę zastanowić. Ma nie tylko pomóc zgadnąć hasło, lecz także nie powielać innych wskazań. Gry planszowe plenerowe najlepiej sprawdzają się, kiedy nie trzeba rozstawiać wielkie planszy i miliona elementów, a ta zabawa właśnie taka jest.

Kryminalne zagadki: Upiór w muzeum

Wspaniała zabawa, gdzie uczestnicy wcielają się w rolę detektywów. Podobno w muzeum grasuje upiór, ale czy na pewno. Oto zadanie w tej rozgrywce, czyli należy przeprowadzić śledztwo i odkryć tajemnicę tego miejsca. Ważna jest współpraca, ponieważ dziwne wydarzenia można rozwiązać, ale jedynie razem. Gra zabiera uczestników do świata, gdzie nie wszystko można objąć rozumem, ale nadaje to wspaniały klimat. Ta kryminalna historia pełna zagadek i łamigłówek jest opcją na zabawę w terenie, zaś wielbiciele historii dziwnej treści będą uradowani. Ta gra sprawdzi się świetnie na powietrzu, gdzie nie zawsze można liczyć na pogodę.

Zobacz: Gra „Wsiąść do pociągu: Europa”

Którą zabawę wybrać? Warto zastanowić się, z kim będziemy grać i jaki jest teren. Przy silnym wietrze niektóre elementy planszówki mogą fruwać lub się przewracać. Z drugiej strony rozłożenie na kocu planszy pomaga w utrzymaniu stabilności. Dobrze, kiedy wszyscy mają swobodny dostęp do części gry, a nie trzeba wiercić się i turlać po plaży. Jednak zawsze zabawa zależy nie tylko od produktu czy pogody, ale głównie od uczestników, więc postawcie na najciekawsze propozycje. W parku czy na podwórku zawsze wiele się dzieje, więc gry planszowe plenerowe w takim otoczeniu to czysta przyjemność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here