gry na wieczór
www.pexels.com

Gry na wieczór ze znajomymi z pewnością są idealną propozycją na spędzenie wolnego czasu. Chociaż takie planszówki często kojarzą się z familijnymi chwilami, to przecież jest wiele produktów, gdzie z radością i pasją mogą zagrać także dorośli. Więc kiedy nie ma co robić, a w planach jest wspólne spędzenie czasy, warto spojrzeć na te listę.

Anty-Monopoly

Świetna alternatywa dla znanego i kultowego „Monopoly”. Kiedy w tym drugim chodzi o to, aby zdobyć monopol i móc czerpać z tego zyski, w wersji anty czas, aby na rynku byli też mniejsi gracze. Pojawia się różnorodność, zaś oba obozy mają za zadanie doprowadzić do bankructwa drugi. Wybierając stronę, drobni przedsiębiorcy lub monopolista, chcemy zarabiać, handlować i rozwijać swój biznes, jednocześnie działać na niekorzyść oponentów. Ta wersja jest zbliżona do rzeczywistości proponując uczestnikom to, czego nie ma pierwowzór. Możliwość postawienia się w roli mniejszego przedsiębiorstwa. Jednak niezmienne pozostaje to, że wszyscy walczą i rywalizują, należy inwestować, handlować i umacniać się na rynku. Gry na wieczór ze znajomymi to szansa, aby odnaleźć się w innych realiach.

Zobacz: Gra „Posiadłość szaleństwa”

Wenecja

Piękne otoczenie i magiczne miasto. Wenecja dawniej przyciągała kupców, handlarzy i chcących zarobić mieszczan. Dzięki tej planszówce gracze mają szansę poczuć, jak to było w przeszłości. Gondole to bardzo ważny element tego miejsca, podobnie jest w tej grze, ponieważ to dzięki nim można się dorobić. Przewożą towary, dzięki czemu potem można nimi handlować. Każdy uczestnik ma 2 gondole i jedną osobą, która może nimi pływać. Żeby być bardziej opłacalnym można szkolić pomocników. Należy uważać, ponieważ dookoła czekają rywale, którzy czerpią korzyści ze szkolenia przez obcych, mogą też niszczyć reputację. Gra zapewnia wiele atrakcji, jak aktywacja budynków, zbieranie towarów czy akcji, monet, a do tego czeka jeszcze inkwizycja, która może pozbawić któregoś gracza całego dorobku. Świetna zabawa, wciągająca, ale też wymagająca planowania. Strategia czasami nic nie da, jeśli inni się porozumieją i knują intrygi. Kto zostanie panem weneckich gondoli?

gry na wieczór
www.pexels.com

Wielki połów

Jeśli przyjaciele to wielbiciele wędkowania, to koniecznie zainteresują się tą propozycją. Tym razem będziemy walczyć z wielką rzeką i pływającymi w niej rybami. Jednak nasze narzędzia to jedynie wędka i muchy. Na planszy można wykonać kilka ruchów, np. zarzucić wędkę czy rozwijać swoją finezję. Cel jest jeden: złowić 7 ryb i wygrać. Jednak kolejne tury, ruchy i rzuty kością mogą pokrzyżować te plany. Graczy czekają ciężkie decyzje, stawiać na silniejsze akcje, a może zdobywać tury. Jednak gwarantowana jest dobra zabawa. Dzięki temu, że można wybierać, na co stawiamy, jest konieczne planowanie, a do tego kontrolowanie tego, co robią pozostali. Szukając gry na wieczór ze znajomymi zastanów się, czy wyprawa na ryby nie będzie tą zabawą, jaka porwie towarzystwo. Warto pamiętać, że rzeka nie jest uczestnikiem, ale za to lubi namieszać i dodać losowość całej rozgrywce.

Zobacz: Gra „Robinson Crusoe – przygoda na przeklętej wyspie”

Aquatica

Dzięki tej planszówce wraz z przyjaciółmi przeniesiecie się do fantastycznego, morskiego świata, gdzie toczy się życie nieznanego królestwa. Akcja ma miejsce pod wodą, zaś gracze muszą wcielić się we władców i poprowadzić eksploatację głębin, aby lud przetrwał. Dotychczasowe zasoby już się skończyły, dlatego trzeba szukać jeszcze głębiej w oceanie. Aby wygrać nalezy być lepszym od rywali i zebrać więcej miejsc, kupując je, podbijając i wydobywać z nich to, czego potrzebujecie oraz zbierać kolejne postaci. Uczestnicy dostają zadania do zrealizowania, a przy tym wszystkim zdobywają punkty, które finalnie dadzą wygraną. Dzięki temu królestwo staje się silniejsze, może się rozwijać, a także kolejne głębiny nie są już nieznaną otchłanią. Wielką zaletą są grafiki i wykonanie, które naprawdę jest piękne i zachęca do podjęcia się tego wyzwania. Strategiczne gry na wieczór ze znajomymi są idealna okazją, aby zobaczyć, kto w otoczeniu jest taktykiem, a komu nie wychodzi to najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here