gry dla przedszkolaków
www.pexels.com

Gry dla przedszkolaków dostarczają dzieciom świetnej zabawy, jednocześnie uczy kolorów, części ciała czy pomaga w rozwoju ruchowym. Przedszkolaki chętnie sięgają po to, co pstrokate i ładne, z rysunkami oraz ulubionymi postaciami. Te kilka propozycji planszówek są warte uwagi.

Domino obrazkowe – Dinozaury

Przyjemna zabawa dla dzieci, której zadaniem jest układanie obrazków z dinozaurami. Działa jak klasyczne domino, więc trzeba uważnie patrzeć na to, co widnieje na płytkach. Szukając ciekawej gry dla przedszkolaków warto zwrócić uwagę na tę planszówkę, ponieważ rozwija kilka ważnych rzeczy: spostrzegawczość, chwytanie palcami małych elementów czy wiedzę o dinozaurach. Do tego ładnie i estetycznie wykonana, zaś mali gracze mogą rozpocząć swoją przygodę z tymi wymarłymi stworami. Uczestnikami mogą być już czterolatki.

Zobacz: Gra „Anachrony”

Było sobie życie – Olimpiada

Bardzo ciekawa zabawa, gdzie dzieci mogą poznać różnorodne sporty. Ruszając się na planszy trzeba być jak prawdziwy sportowiec, czyli trenować, dbać o dietę, budować siłę fizyczną. W tym czasie za te różne czynności otrzymuje się żetony, pokazujące wykonane rzeczy. Planszówka ukazuje 8 dyscyplin, w których trzeba się sprawdzić i starać się zdobyć złoty medal. Ten, kto zbierze 5 wgrywa. Bardzo ciekawa opcja, aby pokazać młodym różne sporty, a gry dla przedszkolaków to idealna zachęta, aby zacząć fascynować się aktywnością fizyczną, a jednocześnie dać wiele zabawy np. w deszczowe dni.

gry dla przedszkolaków
www.pexels.com

Kalambury dla Dzieci

Bardzo ładnie wykonana zabawka, bazująca na tradycyjnych kalamburach. Planszówka składa się z kart, które ukazują różne obrazki do pokazania pozostałym uczestnikom. Brać udział mogą już dzieci powyżej czterech lat, a dzięki temu, że na kartach nie ma napisów, lecz wizerunki, więc takie maluchy dadzą radę. Proste zabawa, która skupia uwagę graczy i pobudza wyobraźnię, aby dobrze pokazać czy zgadywać. Z powodzeniem można bawić się pojedynczo, ale również tworzyć drużyny z rodzicami lub przyjaciółmi.

Memory na 3 sposoby – Co robimy?

Szukasz czegoś dla malucha 2+? To jest ta opcja, która może zainteresować tak małe dziecko. Działa jak klasyczne memory, czyli należy odpowiednio dopasować obrazki. Pokazują pewne czynności i trzeba tak odkrywać kafelki, by dopasować wszystkie pracy. Planszówka oferuje 3 poziomy trudności, ale zawsze jest będzie ciekawa. Do tego świetnie rozwija pamięć czy spostrzegawczość. Gry dla przedszkolaków zachęcają do poszukiwania rozrywki z innymi dziećmi i z dala od nowoczesnych ekranów. Z tego produktu można dowiedzieć się wiele o różnych czynnościach.

Inspektor Pytanko

Planszówka detektywistyczna dla dzieci 5+? Tak, jest taka i prezentuje się bardzo ciekawie. Zaginął pewien piesek i zadaniem znanego inspektora jest odnalezienie zguby. Gracz jest detektywem, który musi przepytywać ludzi z domu, czy wiedzą cokolwiek na temat zwierzaka. Inny uczestnik jest przesłuchiwany. Kto wygra? Czy dojdzie do prawdy? Wygrają najlepsze pytania i czas, bo trzeba jak najszybciej przesłuchać podejrzanych. Gry dla przedszkolaków w takiej wersji z pewnością dadzą dzieciakom wiele frajdy, a do tego stanie się wspaniałą okazją do poznania lepiej naszych współgraczy.

Zobacz: Gry dla nastolatków

Kurnik

Jedna z bardziej zabawnych planszówek w zestawieniu. Zadaniem uczestników jest przeszukanie kurnika i znalezienie jajek, ale są one wysiadywane przez kury. Jednak nie jest to taka prosta sprawa, ponieważ jajka mają różne kolory, a gracze muszą znaleźć odpowiednie. Ptaki wyglądają tak samo, a nawet zmieniają miejsca siedzenia. Produkt kierowany do dzieci 4+, dzięki czemu maluchy mogą trenować pamięć i spostrzegawczość. Świetna opcja dla rodzinnej zabawy, podczas której w przyjemny sposób dzieci i rodzice spędza miło czas. Proste zasady oraz rywalizacja z pewnością spodobają się małym graczom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here