Gra Wystawa światowa 1893
www.pexels.com

Gra „Wystawa światowa 1893” to planszówka, która zaprasza bardzo ciekawym i nietypowym pomysłem. To nie walka z potworami czy kupowanie kolejnych nieruchomości. Tutaj jesteśmy w samym sercu wielkiego oraz niezapomnianego wydarzenia. Zabawna, relaksacyjna i inspirująca gra, gdzie można przenieść się w czasie do USA.

Gra „Wystawa światowa 1893” – opis i zasady

Zabawa polega na organizowaniu tego legendarnego wydarzenia. Jesteśmy zależni od tych, którzy przyjadą jako wystawcy i co ciekawego pokażą. Jak nie będzie innowacyjnych odkryć, to może okazać się kapą. Zadaniem graczy jest dysponowanie swoimi podwładnymi, by Ci zapraszali oraz przekonywali wpływowe osoby, by zaszczycili swoją obecnością to wydarzenie. Uczestnicy walczą o gości, wiedząc, że inni też tego pragną. Dbaj o reputację, ponieważ czeka klęska oraz upokorzenie, jeśli przed pokazami nie będziesz miał najwięcej takich osób, wówczas wygrywasz. Podczas 3 tur zdobywania wybitnych osobistości trzeba wysłać pracownika, uzyskać karty, punkty, a potem można dominować nad pewnymi obszarami. Gra „Wystawa światowa 1893” to wielka sprawa, z tego powodu trzeba opanować wiele obszarów, aby na zawsze wspominali ją jako świetną czy niezapomnianą.

Zobacz: Gry planszowe dla par

Gra „Wystawa światowa 1893” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko od producenta zawiera:

 • 1 górny wycinek

 • 88 pracowników

 • 1 kabina diabelskiego młyna

 • 60 żetonów zatwierdzonych eksponatów

 • 37 medali

 • 1 znacznik rundy

 • 36 monet

 • 40 kart eksponatów

 • 28 kart biletów

 • 4 karty punktacji

 • 23 karty wpływowych osób

 • 1 plansza centralna

 • 4 karty bonusu startowego

 • 5 kafli obszarów

  Gra Wystawa światowa 1893
  www.pexels.com

Gra „Wystawa światowa 1893”- dla kogo

Planszówka przeznaczona jest dla osób 10+. Jest idealną okazją, aby zabawić się całą rodziną, a jednocześnie poznać bardzo ciekawe zdarzenia z historii świata. Ciekawa propozycja na prezent dla dziecka na wiele okazji, z pewnością wciągnie je nie tylko do rozgrywki, lecz również do zainteresowania się samym wydarzeniem. Poszukujący kreatywnej oraz rozwijającej gry dla młodszych graczy, powinni zwrócić uwagę na tę propozycję. Z pewnością obdarowany będzie mógł korzystać z niej i z przyjaciółmi, i z rodzicami. Bardzo dobrze nadaje się na lekki weekend czy wyjazd, nawet jeśli uczestnikami są dorośli. Mało stresująca, za to w miły sposób płynie przy niej czas.

Gra „Wystawa światowa 1893” – opinie i dlaczego warto

Planszówka jest godna uwagi z powodu tematyki. Wystawa Światowa była dużym wydarzeniem, zaś obecnie niewiele osób o niej pamięta. Ta propozycja podtrzymuje pamięć i uczy historii. Zachętą do zabawy są bardzo proste zasady, z tego powodu dość niski jest próg wiekowy. Uczestnicy zaawansowani i początkujący poradzą sobie wyśmienicie, podobnie jak dzieci.

Klimatyczny produkt, który zabiera graczy do USA w zupełnie innej epoce. Estetyka nieco retro przyciąga uwagę, przez co rozgrywka jest jeszcze bardziej przyjemna. Co zaprezentowano podczas tego wydarzenia? Wiele wynalazków, które do dzisiaj są bardzo znane i lubiane. Inne były prototypami tych, które potem zmieniały życie ludzkości. A jeszcze inne stanowiły niezwykłe maszyny, zadziwiające odwiedzających gości.

Zobacz: Gry dla nastolatków

Mimo wszystko z czasem może stać się nużąca, szczególnie dla starszych graczy. Kolejne rozgrywki nie będą tak bardzo ciekawe i po chwili warto jednak postawić na coś bardziej fascynującego. Jednak dla dzieci to wciąż bardzo dobra propozycja, ponieważ zasady, dynamika czy estetyka wpasowują się w ten zakres wiekowy. Produkt ten może stać się jednym z elementów kolekcji planszówek posiadanych w domu, który odświeżamy, jednak niezbyt często, bo wtedy traci na zainteresowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here