Gra „Wsiąść do pociągu: Europa”
www.pexels.com

Gra „Wsiąść do pociągu: Europa” to znana i popularna planszówka, która doczekała się kilku interesujących edycji. Ta propozycja jest podróżą po kontynencie, gdzie uczestnicy mogą zbudować sieć kolejową. Kto wygra wyścig po pasażerów i najlepsze destynacje?

Gra „Wsiąść do pociągu: Europa” – opis i zasady

Uczestnicy walczą o to, aby zdominować kolejową siatkę połączeń Europy. Kto zbuduje najlepszą, najdłuższą i najbardziej oblegną linię kolejową? Stary kontynent ma wiele ciekawych miejsc oraz miast, które trzeba połączyć. Uczestnicy wcielają się w role magnatów kolejowych, którzy chcą prześcigną rywali w walce o pasażerów. Budują swoje trasy na mapie, jednak trzeba pamiętać, że raz zajęte połączenie nie może być wykorzystane przez innych. Do tego należy zadbać o infrastrukturę konieczną do funkcjonowania pociągów. Zaczynając od tuneli czy wiaduktów, przez dworce i połączenia promowe. Karty pokazują cele gracza, do którego należy poprowadzić koleje. Układając wagoniki w swoim kolorze na trasach w takich samych barwach, trzeba pilnować czasu, bo kto zrobi najszybciej swoją pracę, wygra.

Zobacz: Gry planszowe na weekend

Gra „Wsiąść do pociągu: Europa” – dla kogo

Producenta oznaczył grę jako odpowiednią dla osób 8+. Bardzo dobra propozycja na familijne chwile rozrywki. Dostępność zasad zachęci początkujących oraz dzieci, by ruszyć w trasę po Europie. Kultowa planszówka świetnie sprawdzi się na prezent dla nastolatków, ale również dorośli zobaczą w niej szansę na zintegrowanie swoich przyjaciół. Z pewnością można zabrać ją na wakacje, weekendy czy imprezy, wówczas poświęcić rozgrywce nieco więcej czasu. Przygoda i rywalizacja to zachęta dla ludzi stroniących od takich produktów.

Gra „Wsiąść do pociągu: Europa”- zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z gra od producenta zawiera:

 • 240 kolorowych figurek wagonów

 • 5 drewnianych znaczników punktacji

 • instrukcja

 • 46 kart biletów

 • 15 kolorowych figurek dworców

 • numer dostępu Days of Wonder

 • 110 kart pociągów

 • plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900

  Gra „Wsiąść do pociągu: Europa”
  www.pexels.com

Gra „Wsiąść do pociągu: Europa” – opinie i dlaczego warto

Dużą zaletą tej gry są proste i jasne zasady. Nie trzeba poświęcać wiele czasu, aby poznać reguły lub wytłumaczyć je osobom, które dopiero wchodzą w świat tej ikonicznej serii planszówek. Z tego powodu dzieci poradzą sobie świetnie, nawet jeśli pozostawi się je same z grą i bez pomocy dorosłych rozpoczną rozgrywkę.

Warto zwrócić uwagę na wygląd gry. Jest pięknie wykonana, jak wszystkie edycje, prezentuje mapę Europy, wskazując najważniejsze destynacje. Wyglądem przyciągnie każdego, kto jeszcze nie zdecydował się spróbować. Wszystkie elementy są dopracowane w szczegółach, dzięki czemu podczas zabawy z przyjemnością patrzy się na plansze. Jako, że ta seria planszówek jest rozbudowana, można poszerzać swoją kolekcje o nowe wersje. Jeśli zaś ktoś ma już jedną czy kilka, prezent w postaci nowej gry jest idealną opcją. Każde nowe wyzwanie dla fana będzie miłym podarkiem, a jednocześnie pretekstem do kolejnego spotkania nad planszą. Wszystkie wydania prezentują się równie ładnie i mogą stanowić początek pasji do kolekcjonowania wydań „Wsiąść do pociągu”.

Zobacz: Gra „Posiadłość szaleństwa”

Gra jest dynamiczna, strategiczna i wciąga uczestników. W każdym momencie dzieje się coś interesującego, trzeba uważać na ruchy innych osób oraz obmyślać własny plan, jak prześcignąć pozostałych podczas budowania kolei. Mimo, że oznaczona jest jako familijna, rywalizacja na taktykę pochłonie dorosłych, którzy lubią wczuć się w rolę, aby stać się finalnie zwycięzcą. Fascynująca zabawa, ponieważ pozwala podróżować po mapie, co przy grze z młodszymi graczami jest dobrym początkiem do rozmowy i nauki geografii. Jej popularność jest najlepszą rekomendacją. Rzesze ludzi pokochali tę serię, więc to już pokazuje, iż mamy do czynienia po prostu z dobrą, solidną planszówką, która wciąga kolejne osoby. Zaś wersja europejska jest bogatsza o kilka elementów, niż niektóre poprzednie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here