Gra planszowa „Morda!”
www.pexels.com

Gra planszowa „Morda!” proponuje rozrywkę jedynie dla dorosłych, ale dzięki temu, można pozwolić sobie na więcej, niż w wielu popularnych planszówkach. Porzuć hamulce i mów to, na co masz ochotę. Odpuść i wyjdź ze schematów, które zwykle trzymają ludzi, a to dokładnie cel tej rozgrywki. Mówić bez konsekwencji? Idealnie, zagraj!

Gra planszowa „Morda!” – opis gry

Gra planszowa „Morda!” zabiera uczestników w świat gier słownych, które dostarczają zabawy dzięki swojej oryginalności i braku schematycznego myślenia o planszówkach. Szybkie i zabawne skojarzenia powinny być śmieszne, ale jednocześnie mogą wymykać się poza sztywne normy. Kiedy jedna z osób prezentuje zaczepkę, inna musi jej odpowiedzieć korzystając z tego, co ma na karcie. Jednak to nie takie proste, ponieważ, jeśli odpowiedź będzie mało zabawna i jedynie zanudzała, wtedy można dostać ripostę „Morda!”. Bycie uciszonym to żadna frajda, wówczas w grę wchodzą karty ucieszenia.

Zobacz: Gry i edycje „7 cudów świata”

Gra planszowa „Morda!”- zawartość pudełka

W oryginalnym pudełku z grą od producenta znajduje się:

  • broszura z instrukcją

  • kość do gry

  • 20 kart

  • 120 kart uciszenia

Gra planszowa „Morda!” – dla kogo

„Morda!” jest przeznaczona dla odbiorców dorosłych, więc nieszczególnie wpasowuje się w rodzinne chwile zabawy, kiedy jednym z uczestników jest dziecko. Jednak dzięki temu, że ma pewien charakter oraz opuszcza pewne ramy, można pozwolić sobie podczas gry na nieco więcej. Więc wspaniale trafia na imprezy czy spotkania osób 18+, a co więcej, to interesująca propozycja na prezent na osiemnaste urodziny.

Gra planszowa „Morda!”
www.pexels.com

Gra planszowa „Morda!”, dzięki grupie docelowej, nada się podczas wszelkich wyjazdów grup przyjaciół czy rodzinnych, kiedy rodzice wraz ze swoimi dorosłymi dziećmi chcą trochę wyjątkowej i nieszablonowej zabawy. Posiadówki, weekendowe spotkania, wakacyjne wieczory czy sylwester w domu, podczas tych sytuacji można postawić na tę planszówkę i świetnie się bawić. Lecz warto także pamiętać, że charakter tej gry też nie wszystkim dorosłym może odpowiadać, więc wcześniej uprzedź, z czym wiąże się rozgrywka.

Gra planszowa „Morda!” – opinie i czy warto

Planszówka jest warta uwagi z tego powodu, że nie tylko pozwala uczestnikom nieco wyjść z codziennych ról i móc żartować ciętym językiem, ale również z powodu wielu różnych możliwości odpowiedzi na zaczepkę. Jako gra językowa, a do tego wymagająca refleksu i dobrej riposty, natychmiast stymuluje mózg. Do tego rozwija słownictwo i zachęca do poszukiwania dobrych skojarzeń, które zrozumieją jedynie wtajemniczeni.

Świetnie nadaje się na zabawę w plenerze. Pudełko jest małe, zawiera niewiele elementów i można go używać w niemal każdych warunkach. Wakacje, wypad na wieś, spotkanie na plaży czy w parku, to super opcja, aby odpocząć i pokazać się swoim znajomym od innej strony. Gra oferuje wiele dobrej zabawy i to jest mocny argument za tym, aby zastanowić się nad jej zakupem. Nie trzeba wielkiego nakładu przy rozstawianiu pionków, ani też ciągłego pilnowania swoich włości czy pieniędzy. Szczególna strategia też tutaj nie ma zastosowania, nie jest konieczna współpraca, ta planszówka jest czysto rozrywkowa dla wszystkich uczestników.

Zobacz: Gry planszowe rodzinne

Jest szczególna w swojej prostocie, zasady są wręcz banalne, więc nawet dzieci by je zrozumiały, choć jak wiemy, nie jest to gra przeznaczona dla nich. Jednak poza tymi interesującymi aspektami warto zauważyć, że „Morda!” wymaga wprawy i wraz z czasem oraz systematycznym graniem, można udoskonalać swoje umiejętności ripostowania. Do tego inny zestaw graczy przy kolejnych okazjach spowoduje, że z początku może niemrawo rozpoczniesz zabawę, zaś po kilku rozgrywkach niemal każdy może stać się wręcz mistrzem. Gra daje wiele śmiechu, dlatego też można polecić ją dorosłym, którzy niekoniecznie są fanami takich zabawek, a ta rozgrywka stanie się idealnym sposobem na spędzenie czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here