gra planszowa
www.pexels.com

Gra planszowa „Ego” czyli szansa na dobrą zabawę i świetny początek dyskusji. Znasz odpowiedź na wszystkie pytania? A może jest ktoś obok, kto czuje się specjalistą w każdym temacie. Dzięki tej zabawie wszystko można zweryfikować. Oto szansa, aby zabłysnąć wiadomościami, poznać lepiej bliskie osoby, świetnie się zabawić, a może znawcy wcale nimi nie są.

Tutaj wszyscy mogą znaleźć się w ogniu pytań. Gra planszowa „Ego” to towarzyska zabawa. Znajduje się w kategorii towarzyskich, stąd idealnie nadaje się na wieczorne posiadówki, randki czy małe spotkania z przyjaciółmi. Świetna rozrywka dla tych, którzy nie boją się, że ich ego może ucierpieć przez brak niewiedzy.

Zobacz: Gra planszowa „Dylematy króla”

Gra planszowa „Ego” – zasady rozgrywki

Zabawa polega na losowaniu kart spośród 400 różnorodnych, czasami szczegółowych i dziwnych pytań. Wylosowaną kwestię należy przeczytać, a następnie odpowiedzieć na pytanie wybierając odpowiedni żeton. W tym samym czasie reszta uczestników obstawia, czy znasz właściwą odpowiedź. Ich zadaniem jest zastanowić się, na ile to przekonanie jest pewne i wówczas wybrać odpowiedni żeton. Wygranym staje się te, kto będzie miał najwięcej trafnych wskazań, a tym samym rozpracuje swoich przeciwników. Trzeba dobrze znać innych graczy, aby gra „Ego” stała się chwilą taktycznej rozgrywki, a nie tylko pojedynkiem na wiedzę.

Sensem gry jest nie tylko odpowiadanie na pytania, ale też refleksja nad tym, co inni obstawiają. Być może znasz odpowiedź, ale czy opłacalne jest odpowiedzieć dobrze? Może reszta wie, że ty wiesz, więc jest okazja aby ich ograć. A może ty wiesz, że on wie, że ty wiesz, i co wtedy? Zabawa może być fascynująca jeśli uczestnicy nie tylko będą chcieli zadowolić swoje ego i pokazać wiedzę. O wiele bardziej interesująco robi się, gdy wkracza blef lub obstawianie niezgodne z pierwszym wrażeniem. Pytania nie dotyczą jedynie wiedzy, ale również opinii. Dzięki temu gra staje się bardziej emocjonująca, zaś wszyscy zaangażowani dwa razy pomyślą, zanim odpowiedzą lub obstawią.

gra planszowa "Ego"
www.pexels.com

Gra planszowa „Ego” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z grą zawiera następujące elementy:

  • broszurka z instrukcją do gry

  • 220 kart z pytaniami

  • 18 żetonów odpowiedzi

  • plansza do gry

  • 120 małych żetonów

Gra planszowa „Ego” – dla kogo

Zgodnie z zaleceniami producenta, produkt kierowany jest do osób 14+, z tego powodu świetnie nadaje się na wieczory familijne, jeśli twoja rodzina jest już w odpowiednim wieku. Być może przyjęcia urodzinowe nastolatków również nie mogą obyć się bez tej zabawy.

Jest to gra towarzyska, więc im więcej graczy tym lepiej, wówczas robi się bardziej pasjonująco, wszyscy dookoła mogą kombinować, a dzięki temu jest więcej zabawy. Spotkania z przyjaciółmi, zjazdy rodzinne, czy wypady na weekend za miasto. To okazje na które dobrze jest zabrać te grę. Planszówka z pozoru wymaga wiedzy, jednak jeśli gracze są zainteresowani bardziej taktyką i strategią, wówczas robi się ciekawie, dlatego warto zgromadzić osoby, które lubią poudawać lub szukają wciągającej rozrywki na wieczór.

Jeśli jednak dookoła jest grupa osób, która jeszcze się nie zna lub chce się zintegrować, ta planszówka świetnie się do tego nada. Można zobaczyć inną twarz swoich towarzyszy, a także wiele dowiedzieć się o sobie nawzajem oraz poznać ciekawe informacje. Połączenie tej rozgrywki i otwartych ludzi może dać mieszankę wybuchową.

Zobacz: Gry wojenne

Gra planszowa „Ego” – opinie i dlaczego warto

Ta planszówka w niektórych kręgach uchodzi już za kultową. I nie bez przyczyny. Jej konstrukcja pozwala podejść do niej na dwa sposoby. Albo staramy się wiedzieć wszystko, dopieszczać swoje ego i kreować się na chodzącą encyklopedię, albo wręcz starać się mylić tropy, blefować i wcale nie podążać ścieżką prawdy. Kto co wybierze jest tajemnicą, a tym samym dodaje smaczku rozgrywce. Jest to świetna propozycja na wiele wieczorów, które spędzamy w większym gronie. Zabawa zachęca do poznania lepiej konkurentów, lecz pozostaje jedynie miłą formą spędzenia wolnego czasu, a nie śmiertelną batalią. Z tego powodu warto zwrócić na nią uwagę. Gra „Ego” w towarzystwie może nieźle namieszać, wystarczy tylko zaryzykować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here