gra „Century: Cuda wschodu”
www.pexels.com

Gra planszowa dla dwóch osób to ciekawa opcja dla miłośników wieczorów w małym gronie. Przyjaciele, rodzeństwo, małżonkowie czy randkowicze, w ten sposób mogą nie tylko trochę się rozerwać, ale także lepiej poznać swojego przeciwnika. Kiedy w grze jest mniej graczy wówczas rywalizacja jest ciekawsza, bo nasz przeciwnik to jedna osoba, przez co chęć pokonania innych skupia się właśnie na nim. Gra dla dwóch osób to tylko szachy?

Zobacz także: Gra „Great Western Trail”

Jeśli zastanawiasz się, czy są gry, gdzie nie trzeba kilku graczy, a jedynie dwie osoby, to odpowiedź jest pozytywna. Granie w parze, obojętnie jakie relacje łączą uczestników, jest równie pasjonujące, co zabawa w większym gronie. Jest mniej chaosu, niekiedy zabawnego, można się skupić i pokazać się od innej strony. Gra planszowa dla dwóch osób świetnie sprawdzi się w przypadku par lub współlokatorów, to zapewne super opcja dla introwertyków lub osób zmęczonych zbyt wieloma postaciami dookoła. Zatem, w co warto grać?

gra planszowa dla dwóch osób
www.pexels.com

Wiem lepiej. Taktyczna gra quizowa

Wszelkie quizy wyśmienicie sprawdzają się, jeśli graczy jest dwóch. Jeden zadaje pytanie drugi odpowiada. Cisza i skupienie, ponieważ dookoła mniej rozpraszaczy. „Wiem lepiej” jest opcją dla nieco starszych osób, choć niekoniecznie pełnoletnich, późni nastolatkowie powinni sobie z nią poradzić. Polega na tym, że obie strony odpowiadają na pytania z kart, bo sądzą, że… wiedzą lepiej. Losowane są 4 kategorie i wówczas można zdecydować, która nam najlepiej odpowiada. Na planszy układa się je zgodnie z tym, w których czujemy się najlepiej i chcemy mieć za te odpowiedzi więcej punktów. Do tego są zagrywki taktyczne, karaty WIEM LEPIEJ oraz ZAMIANA. Gra planszowe dla dwóch osób? Koniecznie zainteresuj się tą. Super opcja dla tych, którzy czują, że wiedzą niemal wszystko.

FoxGames Londyn

Propozycja dla osób, które nie tylko chcą wyrwać się z naszego świata, ale też lubią przenosić się w czasie. Ta gra, w wielu kręgach legendarna, zabiera uczestników w podróż po dawnym Londynie. Gra planszowa dla dwóch osób zachęca do rywalizacji we dwoje, a ta zaprasza do dobudowania miasta. Jest kierowana dla osób 14+, co warto wykorzystać, ponieważ wspomaga rozwój wyobraźni przestrzennej. Gra polega na odbudowie spalonego Londynu. Należy stawiać nowe budowle, projektować budynki, a jednocześnie dbać o inne elementy stolicy, np. ubogich. Konkurenci starają się zniweczyć plan kwitnącego miasta, zaś sam gracz decyduje, czy stawia na okazałe pomniki, a może skupi się na zrównoważonych planach. Wybrana strategia stworzy kwitnące miasto lub podupadająca osadę.

Zobacz także: Gry na prezent na osiemnastkę

SHIT HAPPENS

Wymowna nazwa gry, ale świetnie oddaje jej zamysł. Kto w życiu nie doświadczył żałosnych czy wstydliwych przeżyć? Czas się z tego pośmiać, co świetnie odnajduje się podczas gry we dwie osoby. Jak wymierzyć, które sytuacje są bardzie żałosne od innych? Gra polega na układaniu kart z wypisanymi wstydliwymi wydarzeniami zgodnie ze specjalną skalą zawartą w produkcie. Zanim jednak będziesz mógł je rozlokować, trzeba zgadnąć, jaką wartość dostała na owej skali. Pokręcone sytuacje są w odczuciach dość indywidualne, stąd niełatwo zdobyć 10 kart i wygrać. Szukasz propozycji, aby mieć masę śmiechu? To właśnie jest ta planszówka, przełamuje bariery i pozwoli nabrać dystansu do świata.

Pracownia snów

Gra planszowe dla dwóch osób nie może obyć się bez nieco spokojniejszej propozycji. Ta zaś pozwala zaangażowanym osobom przenieść się w świat snów i wizji. Komu lepiej opowiedzieć sen, jak nie komuś bliskiemu podczas gry. Zabawa polega na odkrywaniu krainy snów, gdzie do zebrania są różne fragmenty opowieści. Z tego, co uzbierasz należy ułożyć jedną, spójną wizję. Jednak poza pięknymi i czarującymi obrazami może przytrafić się Koszmar, który potrafi namieszać w snach. Celem jest zebranie części snu, a dalej ułożenie tego w wizję. Jednocześnie, podczas podróży, zyskujesz różne zdolności i moce wspomagające poszukiwania, odkrywanie krainy i unikanie Koszmaru. Pasjonująca gra, która podczas wieczornej zabawy w parze wprowadzi w senny nastrój i odpręży po całym dniu stresów. W planszówkę można grać już od 10-ego lat, dlatego w podróż po snach możesz zabrać nieco młodsze towarzystwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here