Gra „Narcos”
www.pexels.com

Gra „Narcos” opiera się na znanym serialu o tym samym tytule. Działalność w narkotykowym biznesie nie jest bezpieczna ani prosta. Na każdym kroku czyha wiele zagrożeń, a jak poradzą sobie w tym gracze? Brutalne zagrywki to chleb codzienny, trzeb działać, mieć strategię i zawsze być o krok przed innymi. Teraz to wszystko w formie planszówki.

Gra „Narcos” – opis i zasady

Uczestnicy przyjmują różne role, które odkrywają na przestrzeni czterech sezonów. Jeden z nich jest głównym bossem organizacji, reszta zaczynają przewodzić rządnym władzy frakcjom. Ich zaś celem jest obalenie tego, który trzyma władzę. Cztery grupy łączą siły, by go porwać, ale przecież to narkotykowy boss, tak łatwo nie wpadnie w żadne pułapki, a co więcej sam zastawia swoje. Jest gotowy na wiele, by utrzymać się na górze i pokonać sprzymierzone frakcje. W brutalnym świecie narkotyków jest wiele ruchów, zaczynając od łagodnych blefów, szantaży, żonglowania informacjami, zastraszanie, porywanie, aż finalnie na morderstwach. Gra „Narcos” to opcja dla lubiących emocje.

Zobacz: Gra „Tzolkin: Kalendarz Majów”

Oprócz walki z nimi ma plan, by zostać prezydentem kraju. Tutaj musi wykonywać inne zadania i realizować cele, ponieważ rządzenie państwem jest kuszące, ale wymaga zaangażowania. Po piętach depczą mu jeszcze przeciwnicy z innych organizacji przestępczych czy służby zwalczające takie grupy. Czy utrzyma się, umocni rządy, zbuduje silną organizację, a finalnie będzie mógł napawać się sukcesem? A może jednak pozostali gracze dopną swego i to oni będą na szycie?

Gra „Narcos” – dla kogo

Planszówka przeznaczona jest dla osób, które mają już osiemnaście lat. Więc warto spojrzeć na nią, jako prezent na te wyjątkowe urodziny, które oznaczają wejście w dorosłość. Ponieważ rozgrywka zahacza o tematy narkotykowe, warto trzymać się owej granicy wiekowej. Zapewne wpasuje się w gusta osób, które nie są zaawansowanymi graczami, a jedynie okazjonalnymi lub dopiero zaczynają swoja przygodę z takimi produktami. Ciekawie wykonana i z interesującym pomysłem stanowi idealny początek imprezy, aby z chęcią wzięło udział więcej osób. Bardzo dobrze wpasowuje się w klimat wakacyjny, urlopowy czy weekendowy, kiedy poszukujemy ciekawego zajęcia, a jednocześnie odrobiny rozrywki z dreszczykiem emocji czy pełnej wyzwań.

Gra „Narcos”
www.pexels.com

Gra „Narcos” – zawartość pudełka

Oryginalne pudełko z grą od producenta zawiera:

 • 1 Mapa

 • 71 kart

 • 1 Plansza Akcji

 • Instrukcja

 • 1 Plansza El Patron

 • 15 znaczników Kryjówki

 • 7 podstawek pod figurki

 • 15 kostek Kokainy

 • 75 żetonów

 • 1 bloczek z arkuszami Kryjówki

 • 19 figurek

Gra „Narcos” – opinie i dlaczego warto

Planszówka jest propozycją, która odpowiada osobom poszukującym bardzo ciekawej, wciągającej i tajemniczej zabawy. Ciężko się od niej oderwać, ponieważ każda strona ma chęć na wygraną i w powietrzu unosi się ostra rywalizacja. Pod tym względem nie produkt jest świetny. Zwyczajnie bardzo dobrze się w to gra. Wszystkie elementy współdziałają idealnie, więc uczestnicy bardzo wczuwają się w swoje role.

Dynamiczna zabawa, której zasady są na tyle proste, że początkujący gracze dadzą radę. Oczywiście z początku reguły mogą się mylić lub trzeba sięgać po instrukcje, lecz wraz z rozwojem te niedogodności mijają. Bardzo dobrym punktem planszówki jest jej wykonanie i wygląd. Utrzymana w klimacie meksykańskich karteli narkotykowych produkt jest estetyczny, spójny wizualnie i również tym nadaje klimat podczas zabawy. Nie posiada bardzo wielu elementów, więc z rozłożeniem nie będzie problemu i nie jest to czasochłonne.

Zobacz: Gra planszowa „Kolejka”

Ten produkt odpowie ludziom dorosłym. Nie tylko z racji tematyki, ale też dlatego, że nie odczuwa się banalności czy infantylnych akcji, który czasami występuje w grach, gdzie ta granica wiekowa jest niższa. Tutaj wszyscy wiedzą, że grupą docelową są osoby po osiemnastce. Zabójstwa, szantaże, dragi i wiele innych części to tematyka przyciągająca w książkach, filmach lub serialach, podobnie jest z tą planszówką. Z pewnością gratka dla fanów tej produkcji czy kryminalnych historii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here