gra
www.pexels.com

Gra „Elekt” jest przygodą na odległej planecie, która będzie świetną zabawa nie tylko dla fanów kosmosu czy odkrywania nieznanych lądów. Podróże po innych obiektach astronomicznych często stanowią marzenie z dzieciństwa. Tutaj zaś wreszcie można być na Marsie i stworzyć nowe miejsce do życia. Jak zrobić z jałowej ziemi idealną oazę zieleni?

Gra „Elekt” – opis i zasady

Główną osią gry jest rywalizacja o władzę i tron w fantastycznym świecie. Każdy z graczy to inna postać, która jest elektem i dąży do bycia władcą. Tym samym rozpoczyna się walka, gdzie dozwolone są spiski, knucia, posiłkowanie się dziwnych stworzeniami i wiele innych ruchów, mających pomóc w uzyskaniu celu. Aby wygrać trzeba przez całą zabawę być lepszym od innych w blefowaniu czy osłabianiu przeciwników, zebrać więcej Tytułów, które to potem po podliczeniu pokazują, kto z elekta staje się władcą. Uczestnicy mają do przydzielenia do różnych stref Jednostki, które zaś są oznaczone symbolami o odpowiedniej ilości czy kombinacji. Symbole pozwalają na aktywowanie mocy mające wpływ na rozgrywkę. Dzięki przewadze można uzyskać Tytuł, liczący się na samym końcu. Walka o zostanie władcą toczy się w mrocznej, postapokaliptycznej rzeczywistości, z tego powodu muszą zapomnieć o tym, jak wygląda świat i wejść totalne w mrok pełen dziwnych, potwornych stworzeń.

Zobacz: Gry planszowe na rodzinną nudę

Gra „Elekt”- dla kogo

Producent zaznacza, że planszówka przeznaczona jest dla osób 16+. Warto pamiętać o tym progu wiekowym, ponieważ z racji charakteru produktu, może nie być odpowiednia dla młodszych graczy. Także grafiki, ukazujące różne stworzenia z uniwersum gry, są dość mroczne, przez co niektórzy uznają je za nieodpowiednie dla młodszych dzieci. Jednak mimo tego, warto zwrócić na nią uwagę, jeśli towarzystwem do rozgrywki są właśnie osoby po szesnastce. Specyficzny klimat oraz tematyka spowodują, że fani fantastyki zachwycą się planszówką. W kategorii produktów fantastycznych, to koniecznie trzeba spróbować tej zabawy. Do tego świetna opcja dla graczy lubiących mocne wrażenia oraz klimatyczne rozgrywki. Partyjka w nocy czy pod wieczór z pewnością będzie o wiele bardziej zajmująca niż w dzień. Posiadówka z przyjaciółmi zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom.

gra "Elekt"
www.pexels.com

Gra „Elekt” – zawartość pudełka

W oryginalnym pudełku z grą od producenta można znaleźć:

  • znacznik pierwszego gracza

  • instrukcja

  • 38 żetonów

  • 3 planszetki stref

  • 100 kart (65 x 100 mm)

Gra „Elekt”- opinie i czy warto

Ta gra posiada dwa wielkie plusy, które decydują często o tym, czy staje się popularna oraz wysoko oceniana. Pierwszy to wykonanie, wygląd i grafiki. Tematyka pozwoliła twórcom na totalnie otwarcie wyobraźni i stworzenie takich obrazków, które klimatem nawiązują do świata fantasy. Każdy element planszówki jest bardzo ładny, klimatyczny i podczas gry można zachwycać się tym, jak wszystko wygląda. Atrakcyjna wizualnie zaprasza mniej doświadczonych graczy lub takich kompletnych laików, aby zainteresować się tym produktem. Całość jest spójna z motywem przewodnim, dzięki czemu ta mroczna i złowroga aura jest odczuwalna.

Zobacz: Gra „Wiek złodziei” 

Drugą kwestią są proste zasady połączone z koniecznością strategicznego myślenia podczas całej rozgrywki. Jeśli reguły można szybko przyswoić, to już bardzo duża część sukcesu. Pomimo ich łatwości, to gra wymaga myślenia i ciągłego kontrolowania taktyki własnej oraz przeciwników. Szybkie reakcje i dostosowywanie swojej gry do tego, co dzieje się na planszy, jest ważnym elementem wygranej. Trzeba wciąż obmyślać ruchy. Powoduje to, że zabawa jest niebywale wciągająca. Nie jest możliwe przestać być czujnym lub osiąść na laurach po pierwszych sukcesach. Jak się raz wejdzie do walki o władze, to trzeba pozostać do końca.

Poza tymi dwoma kwestia, ważną rzeczą jest szansa na granie w planszówkę wiele razy i to bez poczucia nudy czy znużenia. Jest tak wiele różnych elementów, że zawsze zabawa jest świeża i należy od nowa obmyślać strategię. Gra „Elekt” jest idealna dla wszystkich, poszukujących fascynującej przygody, nie tylko fani fantastyki, wejdą w ten świat i będą chcieli zostać władcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here