gra „cywilizacja: poprzez wieki”
www.pexels.com

Gra „Cywilizacja: poprzez wieki” czyli podróż przez wiele wieków historii ludzkości w jednej planszówce. Tutaj twórcy gry stworzyli coś, co zachęci, a co więcej wciągnie, każdego gracza na wiele, fascynujących, historycznych chwil. Co można w niej robić? Wszystko, co przez ery robili ludzie, zaczynając od zabaw politycznych, a kończąc na przełomowych wynalazkach.

Gra „Cywilizacja: poprzez wieki” – opis gry i zasady

Ta planszówka zawiera wiele elementów, jednak nie powoduje to, że gra jest skomplikowana i trudna. Mechanika została tak opracowana, aby każdy powyżej progu wiekowego mógł swobodnie ją opanować i grać z innymi, już bardziej doświadczonymi uczestnikami. Gracze kreują swoją cywilizacje, tak, aby była wyjątkowa i lepsza od innych. Duża losowość pozwala na granie w nią wielokrotnie bez poczucia, że już to kiedyś przeżyliśmy. Dalej zaś wszystko zależy od graczy, bo można robić niemal wszystko, na co przyjdzie ochota. Budowanie wspaniałych budynków, które zachwycają ludzkość, przywódcą może być historyczna postać, ale niekoniecznie polityk, do tego niebywałe wynalazki szukające swojego miejsca w historii.

Zobacz: Gra „Elekt”

Decyzję, w co warto iść, trzeba dobrze przemyśleć, a najlepiej zaplanować całą strategię. Możliwości w tej planszówce jest naprawdę wiele i nie ma opcji, aby się nudzić, na graczy czeka mnóstwo opcji. Inwestowanie w budynki użyteczności publicznej, rozwój  technologii, która pozwoli na ulepszanie wszystkiego, co zostało zbudowane, kreowanie takiego miejsca, gdzie obywatele będą szczęśliwi. Do tego wojenne smaczki, czyli silna armia oraz starcia z innymi graczami.

Gra „Cywilizacja: poprzez wieki” – dla kogo

Planszówka przeznaczona jest dla uczestników 14+. Bardzo dobrze powinni odnaleźć się w niej pasjonaci historii. W tym wypadku warto pamiętać o tym wieku, ponieważ gra jest intuicyjna i proste, ale dla osób, które już są nieco starsze. Dla nastolatków ok, zaś młodsi mogą tworzyć drużyny choćby z rodzicami. Świetnie rozwija myślenie strategiczne, a jednocześnie pokazuje, jak ciekawa jest historia, więc na prezent dla młodszych graczy wręcz idealna. Poza tym jest masa okazji, przy których można pograć, bo zdecydowanie jest wciągająca i pasjonująca. Nawet jeśli zasiada się do tego z laikami planszowymi, to i tak zabawa będzie wspaniała.

gra „cywilizacja: poprzez wieki”
www.pexels.com

Gra „Cywilizacja: poprzez wieki”- zawartość pudełka

W oryginalnym pudełku od producenta znajdziemy:

 • 28 drewnianych znaczników w 4 kolorach

 • tor kart

 • 179 kart cywilnych

 • 150 kart militarnych

 • plansza aktualnej ery

 • 4 karty pomocy

 • 1 instrukcja

 • 4 plansze cywilizacji

 • plansza militarna

 • 250 plastikowych znaczników w 4 kolorach

 • plansza nauki

 • plansza kultury

 • 1 arkusz z naklejkami

Gra „Cywilizacja: poprzez wieki”- opinie i dlaczego warto

Zachęcając do sięgnięcia po tę planszówkę można powiedzieć, że jest po prostu dobrą grą. Jej koncept jest tak stworzony, że przyciąga graczy i nie pozwala odejść. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy chcemy poczuć na plecach ciężar rozrywki, ale jednocześnie dobrze się bawić i być wielkim strategiem.

Wielość elementów wskazuje, że do wygranej trzeba się przyłożyć, lecz to sama przyjemność. Wykonanie gry jest imponujące. Same wykładanie wszystkich elementów robi wrażenie i pokazuje, że to jest coś. Mimo tego, zasady i mechanika są proste, intuicyjne i do opanowania przez każdego. Z tego powodu można ją polecać zawsze i wszystkim. Warto zauważyć, że gra „Cywilizacja: poprzez wieki” nie nudzi się, jest losowa i nawet przy częstym graniu nie będzie powtarzalna. Wszystkie rozgrywki będą czymś nowym.

Zobacz: Najciekawsze gry „Monopoly”

Osoby, które lubią tworzyć i kreować nie tylko budynki, ale sytuacje czy całe cywilizacje, będą bardzo zadowolone z tego produktu. Jest w niej tak wiele dobrych elementów, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Gra z rozmachem, którą dobrze jest zabrać na wakacyjny wyjazd, zabawę w ogrodzie czy wieczór, kiedy jest zimno i nikomu nie chce się nigdzie wychodzić. Dorośli z pewnością wciągną się i z pasją odnajdą jako wielcy budowniczowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here