Gra „Brass Lancashire”
www.pexels.com

Gra „Brass Lancashire” czyli industrialny świat. Planszówka zaprasza, aby stać się przemysłowcem, wprowadzać rewolucyjne rozwiązania do swoich fabryk, budować oraz rozwijać. Klimatyczna zabawa proponująca kompletne oderwanie się od współczesności. Rosnące przedsiębiorstwa i ludzie, którzy chcą w tym wszystkim zgarnąć jak najwięcej dla siebie. Zainteresowani?

Gra „Brass Lancashire” – opis

Fani klimatycznych gier, gdzie można przenieść się do innej epoki koniecznie powinni zainteresować się tym wydaniem. Strategiczna rozgrywka, gdzie w rozgrywkę wchodzą wielkie pieniądze oraz ogromne, przemysłowe imperia, pochłonie wiele osób. Jak inwestować i co robić, aby rozwijać swoje wpływy., jak mieć więcej, jak zarabiać? Gra „Brass Lancashire” pozwoli, aby ekonomiczne pralny i strategie mogły wreszcie nabrać wymiernego kształtu. Ta planszówka wydaje się, że jest czymś więcej niż zabawą.

Zobacz: Gry wojenne

Gracze starają się być lepszym od innych i zbudować większe imperium przemysłowe. Każda tura to trudna decyzja, którą trzeba podjąć, aby stanąć na szczycie. Strategia jest wręcz konieczna, bo w tej grze lepiej nie liczyć na los. Przemysł to kalkulacja, więc uczestnicy muszą wejść w to totalnie. W trakcie rozgrywki trzeba zbierać punkty, które dostaje się za inwestycje, nowe przedsiębiorstwa i rozwój. Z tego powodu jest to bardzo angażująca gra, która wymaga skupienia i taktyki. Trzeba uważać na punkty, żetony, ale przede wszystkim na innych przeciwników. Więc, może warto czekać na okazje, ryzykować, ale nie być otwartą kartą do czytania.

„Brass Lancashire” posiada w pudełku wiele elementów, co już ciekawi i zapowiada interesującą zabawę. Do wygrania nie wystarczy tylko być i patrzeć na ruchy innych. Wymagająca i z tego powodu może być uznawana za trudną. To pozory, bo zmyślnej strategii towarzyszy wspaniała zabawa i satysfakcja ze swoich poczynań. Jak w każdej grze chodzi o zabawę, a tutaj jest jej wiele, właśnie dzięki tym drobnym elementom, tworzącym całość. Totalny pochłaniacz czasu.

Gra „Brass Lancashire”
www.pexels.com

Gra „Brass Lancashire” – dla kogo

Producent kieruje to wydanie do osób powyżej 14-ego roku życia, zaznaczając, że sprawdza się podczas rozgrywki 2, 3 lub 4 uczestników. Tym samym otwiera możliwość grania w nią na tak wielu polach, że z pewnością każdy znajdzie odpowiednią okazję. Klimat tej planszówki świetnie odpowiada wieczornemu, sobotniemu zabijaniu nudy czy spotkaniu w małym gronie przyjaciół. Być może wakacje z rodziną, jeśli dzieci są już nastolatkami. Z pewnością ciekawie wyjdzie gra dorosłych dzieci z rodzicami. „Brass Lancashire” jest uniwersalna, bo przyciąga niemal każdego wykonaniem, estetyką i aurą, którą roztacza dookoła snujtej opowieści.

Gra „Brass Lancashire” – zawartość pudełka

Gra „Brass Lancashire” w oryginalnym pudełku od producenta zawiera:

 • 24 kostki węgla

 • 16 kostek żelaza

 • 4 karty pomocy

 • 1 dwustronna plansza

 • 4 żetony postaci

 • 1 żeton podziału talii kart

 • 148 żetonów przedsiębiorstw

 • 77 żetonów pieniędzy

 • 12 żetonów zamorskich rynków bawełny

 • 4 znaczyczniki PZ

 • 4 planszetki gra

 • instrukcja

 • 4 znaczniki dochodu

 • 66 kart miast i przedsiębiorstw

 • 56 żetonów połączeń (po 14 w każdym z kolorów graczy)

 • 1 znacznik zamorskiego rynku bawełny

Gra „Brass Lancashire” – opinie i czy warto

„Brass Lancashire” wydawać się może skomplikowana, trudna czy wymagająca. Owszem, najciekawiej robi się, kiedy uczestnicy chcą grać, czują się świetnie w strategii, taktyce, ekonomicznych ruchach oraz planowaniu nowych inwestycji. Temu wszystkiemu towarzyszy wykonanie gry, które jest wręcz wspaniałe, nadaje rozgrywce swoisty klimat. Ale gra jest dla wszystkich, którzy choć trochę czują ducha rewolucji przemysłowej. Wiek 14+ zdaje się tutaj adekwatny, bo dzieciaki mogą uczyć się myślenia taktycznego, a do tego inwestowania czy szacowania wartości.

Zobacz: Gra „Spartakus: Krew i zdrada”

Małe imprezy czy posiadówki przy tej zabawie z pewnością będą niezapomnianym wieczorem. Przyjaciele mogą rywalizować, kto stanie się najlepszy. Weekendowe wieczory czy świąteczny czas po obiedzie to idealna pora na to wydanie. Gra jest warta uwagi, ponieważ czaruje na wielu polach. Uczestnicy są zaangażowani i dzięki temu rozgrywka ma dynamikę. Polecać ją można niemal każdemu, kto szuka wciągającej, pasjonującej planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here