Pomysł na prezent dla… imprezowicza.

Wracamy do Was z kolejnym artykułem z cyklu Pomysł na prezent dla… Dziś zajmiemy się tytułami lekkimi, przyjemnymi, wywołującymi salwy śmiechu – tytułami w sam raz na imprezę czy rodzinne spotkanie, na którym zazwyczaj jest więcej osób. Jeśli chcecie podarować prezent w postaci gry planszowej osobie, która zazwyczaj gra w większym gronie, to koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami.

Propozycja nr 1. Tajniacy.

Tajniacy to świetna gra słowna, w której zarówno się współpracuje, jak i rywalizuje. Gracze dzielą się na dwie drużyny: czerwonych i niebieskich. Każda drużyna wybiera spośród siebie 1 osobę, która będzie szefem siatki szpiegowskiej i będzie starała się nawiązać kontakt z pozostałymi członkami swojej drużyny – z tytułowymi tajniakami. Szef wywiadu może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, którym powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów (25 słów ułożonych na stole). Drużyna musi domyślić się, który z prezentowanych kryptonimów należy do agentów ich drużyny, omijać agentów drużyny przeciwnej i uważać na słowo zabójcę. Dzięki temu, że hasła są wieloznaczne, to grze towarzyszy sporo emocji i śmiechu.

Ilość graczy: 2 – 8

Wiek wg informacji na pudełku: 10+

Czas gry: ok.30 min

Cena: ok. 50 – 55 zł.

Po więcej szczegółów odsyłam do naszej recenzji: klik.

Tajniacy
Tajniacy wydawnictwa REBEL

Propozycja nr 2. Przebiegłe Wielbłądy.

Przebiegłe Wielbłądy to emocjonująca gra o wyścigu wielbłądów. Gracze obserwują, analizują i typują zwycięzców i przegranych wyścigu. Gra pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, losowa bo „rzucamy” kośćmi. Ale w tej grze właśnie o tą losowość chodzi. Jak to w hazardzie 😉 W wielu partiach do samego końca nie wiadomo, który wielbłąd wygra, są emocje, jest kupa śmiechu. A wizualny aspekt gry robi naprawdę wielkie wrażenie. Zwłaszcza machina losująca w postaci piramidy.

Ilość graczy: 2 – 8

Wiek wg informacji na pudełku: 8+

Czas gry: ok.30 min

Cena: ok. 85 – 90 zł.

Po więcej szczegółów odsyłam do naszej recenzji: klik.

Przebiegłe Wielbłądy
Przebiegłe Wielbłądy wydawnictwa Lucrum Games

Propozycja nr 3. Colt Express.

Colt Express to kolejna z gier, której samo wykonanie wywołuje efekt WOW. Gracze wcielają się w rabusiów, którzy chcą obrobić pociąg. Prawdziwy pociąg, bowiem akcja gry odbywa się w trójwymiarowym pojeździe! Strzelaniny,ciosy, bieganie po dachach, rabunki, to w Colt Express chleb powszedni. Kto zdobędzie najwięcej łupów – wygrywa.

Ilość graczy: 2 – 6

Wiek wg informacji na pudełku: 10+

Czas gry: ok.30 – 60 min

Cena: ok. 105 – 115 zł.

Po więcej szczegółów odsyłam do naszej recenzji: klik.

Colt Express
Colt Express wydawnictwa REBEL

Propozycja nr 4. Sabotażysta.

Sabotażysta to karciana gra o grupie krasnali, próbujących zbudować sieć tuneli prowadzących do złota. Wszystko pięknie, ładnie, tylko wśród tej grupy mogą znajdować się sabotażyści, którzy zrobią wszystko, by pokrzyżować plany pozostałym krasnalom. Zamykanie lub nawet burzenie tuneli, psucie narzędzi i mylenie tropu – właśnie to czeka na naszych niewielkich poszukiwaczy złota. Dużo śmiechu, podejrzenia i wieczne pytanie – czy jesteś sabotażystą? Jedna z naszych pierwszych gier i wielki hicior na imprezach.

Ilość graczy: 3 – 10

Wiek wg informacji na pudełku: 8+

Czas gry: 30 – 60 min

Cena: ok. 30 – 35 zł.

Po więcej szczegółów odsyłam do naszej recenzji: klik.

Sabotażysta
Sabotażysta wydawnictwa G3

Propozycja nr 5. 6. bierze!

6. bierze to karciana gra logiczna, w której celem graczy jest zdobycie jak najmniejszej ilości byczych głów. Każdy z graczy otrzymuje 10 kart, które musi wyłożyć w takiej kolejności, żeby zagrywane przez niego karty nie stawały się tytułowymi szóstymi kartami w rzędzie – bo każda szósta karta bierze! Sporo śmiechu i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Ilość graczy: 2 – 10

Wiek wg informacji na pudełku: 10+

Czas gry: 30 – 60 min

Cena: ok. 33 – 36 zł.

Po więcej szczegółów odsyłam do naszej recenzji: klik.

6. bierze
6. bierze wydawnictwa G3

Mamy nadzieję, że cykl Pomysł na prezent dla… okaże się pomocny i uratuje niejednego z Was w prezentowo-planszówkowych rozterkach. Wyczekujcie kolejnych wpisów 😉

Leave a Reply