Kieszonkowiec futbolowy Hattrick - LOGO

Piłkarskie emocje, czyli Kieszonkowiec futbolowy Hattrick. Uwaga konkurs!!!

Witajcie po dłuższej przerwie. W zeszłym roku na GraczoManiaku pojawiła się recenzja serii Kieszonkowców – małych gier karcianych i quizów, które dosłownie mieszczą się w kieszeni. Dziś mamy przyjemność przedstawić Wam najnowszy produkt wydawnictwa Edgard, czyli Kieszonkowiec futbolowy Hattrick.  Jako, że  w tym roku odbędą się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, to już teraz powoli możemy poczuć piłkarskie emocje i sprawdzić jak dużo o piłce nożnej wiemy. Zapraszamy na recenzję, a  na końcu mała niespodzianka – KONKURS!!!

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick - pudełko
Kieszonkowiec futbolowy Hattrick – pudełko

Co znajdziemy w opakowaniu?

Cała seria Kieszonkowców charakteryzuje się małym pudełeczkiem oraz ciekawymi, przykuwającymi oko grafikami. Tym razem nie jest inaczej. W Hattricku znajdziemy talię składającą się z 55 kart (w tym jedną informacyjną, z której wyczytamy poszczególnych autorów i projektantów quizu). Wykonanie kart nie budzi żadnych zastrzeżeń, są czytelne i dobrej jakości.

Zawartość pudełeczka
Zawartość pudełeczka

Na każdej z kart znajdują się 3 pytania (do każdego podane są 3 odpowiedzi) – mamy więc 162 pytania z polskiej i światowej piłki nożnej. Z tyłu każdej karty znajdują się rozwiązania quizu. Co ciekawe, nie zawsze jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Zdarza się bowiem, że mamy dwie, a nawet trzy poprawne odpowiedzi, co zdecydowanie podnosi moim zdaniem poprzeczkę.

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick - dwustronne karty
Dwustronne karty – quiz i odpowiedzi
Kieszonkowiec futbolowy Hattrick - karty
Kieszonkowiec futbolowy Hattrick – karty

Pytania są bardzo zróżnicowane – dotyczą zarówno historycznych wydarzeń, jak i tych bardziej aktualnych. Mamy pytania o kluby piłkarskie, o konkretnych piłkarzy, wydarzenia piłkarskie – powiecie pewnie „Ot, typowy quiz”. Nie koniecznie. Miałam w życiu do czynienia z wieloma quizami i zazwyczaj na odwrocie, czy gdzieś na dole małymi literkami była podana odpowiedź a,b lub c. Tym razem nie tylko jest inaczej, bo wszystkie odpowiedzi mogą być poprawne, ale także dlatego, że przeważnie oprócz odpowiedzi jest podany komentarz lub ciekawostka rozwijająca temat. I bardzo mi się to podoba! Nie tylko dowiedziałam się, że początkowo piłki do gry były robione z pęcherzy zwierząt, ale także to, że używano ich do połowy XIX wieku, a z czasem zaczęto je wzmacniać kawałkami skóry, by się tak szybko nie niszczyły, a następnie pęcherze zostały zamienione na dętki i piłki nabrały w końcu odpowiedniego kształtu. No proszę!

Quiz wielokrotnego wyboru
Quiz wielokrotnego wyboru

Hattrick – moje wrażenia.

Powiem szczerze, że do Kieszonkowca futbolowego podeszłam trochę sceptycznie nastawiona. Nigdy bowiem nie byłam specjalną fanką piłki nożnej. Owszem, czasem zdarzy mi się obejrzeć jakiś mecz, ale w dalszym ciągu nie do końca potrafię stwierdzić, czy był spalony czy też nie 😉 Ale z racji tego, że pozostałe Kieszonkowce spodobały mi się w zasadzie od razu, to postanowiłam dać szansę „Hattrickowi”. Quiz w formie wielokrotnego wyboru znacznie podniósł poprzeczkę i przyznam się, że niestety nie na wiele pytań potrafiłam odpowiedzieć poprawnie. Ale co tam, ważne, że sporo zapamiętałam – a wszystko to dzięki odpowiedziom na drugiej stronie karty, które nie ograniczały się tylko do literek a, b czy c, ale do szerszego komentarza na dany temat. Bardzo fajne rozwiązanie, duży plus za to. Mimo, że temat piłki nożnej nie jest mi szczególnie bliski, to z chęcią przejrzałam pytania. Najbardziej mnie chyba rozbawiło pytanie o poziom tkanki tłuszczowej Cristiana Ronaldo 😉 Fanów piłki nożnej czeka naprawdę sporo zabawy – czy to solo, w duecie czy w większej grupie. Kieszonkowce lubię za to, że sprawdzą się w każdych okolicznościach – w komunikacji miejskiej, w kolejce u lekarza, czy podczas przerwy w szkole. Wyciągasz, przeglądasz, bawisz się i uczysz.

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick - ciekawa grafika plakatowa
Ciekawa grafika plakatowa

Podsumowanie.

Kieszonkowiec futbolowy Hattrick wydawnictwa Edgard to kolejny produkt z serii gier karcianych, quizów i zagadek logicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki quizowi miłośnicy piłki nożnej mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat gwiazd futbolu, wielkich klubów czy mistrzostw. A wszystko to w ciekawej oprawie graficznej, która przykuwa uwagę i umila zabawę. Małe, kompaktowe pudełeczko zabierzemy ze sobą dosłownie wszędzie. Zdecydowany „must have” dla fanów piłki nożnej.

Plusy.

+ Małe pudełeczko.

+ Ciekawa oprawa graficzna.

+ Quiz wielokrotnego wyboru, co sprawia, że poprzeczka rośnie.

+ Oprócz odpowiedzi do większości pytań jest jeszcze krótki komentarz.

+ Bardzo dobra cena.

Minusy.

– Na dłuższą metę może się znudzić i przestać być wyzwaniem – jeśli już poznamy odpowiedzi na wszystkie pytania 😉

 Quiz udostępniło wydawnictwo Edgard.

Serdecznie dziękujemy!

 

KONKURS!!!

A na koniec niespodzianka – mamy dla Was mały konkurs, w którym dzięki uprzejmości wydawnictwa Edgard do wygrania są aż 3 Kieszonkowce futbolowe. Jeśli interesujecie się piłką nożną lub chcecie sprezentować Kieszonkowca osobie, która jest fanem futbolu, to się nie wahajcie ani chwili 😉

Konkurs - do wygrania trzy Kieszonkowce futbolowe
Konkurs – do wygrania trzy Kieszonkowce futbolowe

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy, że do 16 lutego do 23:59 wyślecie poprawne odpowiedzi na 3 pytania konkursowe:

 1. Gdzie odbędą się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej?
 2. Ile Kieszonkowców do tej pory wydało wydawnictwo Edgard?
 3. Recenzje których Kieszonkowców pojawiły się na GraczoManiak.pl?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem olga(at)graczomaniak.pl             

Mile widziane (choć nieobowiązkowe 😉 )  polubienie naszej strony oraz strony Kieszonkowców na facebook’u.

Koniecznie zapoznajcie się z regulaminem. Życzymy powodzenia!

Regulamin:

 1. Organizatorem konkursu (dalej „Konkurs”) jest serwis GraczoManiak (www.graczomaniak.pl).
 2. Niniejszy regulamin (dalej „Regulamin”) określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie.
 3. Sponsorem Konkursu (dalej „Sponsor”) jest wydawnictwo Edgard.
 4. Konkurs trwa od momentu opublikowania w dniu 04.02.2018 roku do 16.02.2018 roku, do godziny 23:59.
 5. Konkurs jest prowadzony na stronie www.graczomaniak.pl, na stronie serwisu na facebook’u oraz za pośrednictwem adresu e-mail: olga(at)graczomaniak.pl.
 6. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość Regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 7. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 8. Nagrodami w Konkursie są 3 egzemplarze gier Kieszonkowca futbolowego Hattrick ufundowane przez Sponsora.
 9. Zadaniem konkursowym jest poprawne odpowiedzenie na 3 pytania konkursowe.
 10. Do Konkursu może przystąpić każda pełnoletnia osoba zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w Konkursie.
 11. Odpowiedź na pytanie konkursowe należy kierować na adres e-mail: olga(at)graczomaniak.pl do dnia 16.02.2018 roku, do godziny 23:59.
 12. Nagrodzone zostaną trzy osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania konkursowe. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w sposób losowy przez autorów serwisu GraczoManiak.
 13. Uczestnictwo w Konkursie oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji Konkursu.
 14. Zwycięzca Konkursu zostanie ogłoszony w serwisie GraczoManiak w ciągu 5 dni roboczych od momentu zakończenia Konkursu.
 15. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać w ciągu 5 dni roboczych od ogłoszenia wyników swój adres korespondencyjny na adres: olga(at)graczomaniak.pl.
 16. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od Uczestnika Konkursu.
 17. Nagrodę wysyła Organizator do 5 dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych. Nagrody zostaną rozesłane listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej.
 18. Jakiekolwiek złamanie Regulaminu oznacza dyskwalifikację uczestnika z Konkursu.
 19. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie.

Leave a Reply