gry wojenne
www.pexels.com

Gry wojenne jest poszerzającym się segmentem, ponieważ coraz więcej graczy ma ochotę rozegrać bitwę, wejść w skórę dowódcy, przenieść się do historycznych wydarzeń. Takie produkt często nie są tylko rozrywką czy nauką strategii, ale także mogą być edukacyjną przygodą oraz pokazują, ten inny świat. Na które gry nawiązujące do wojny warto zwrócić uwagę i spróbować swoich sił?

7 dni Westerplatte

Już tytuł pokazuje, do czego ten produkt nawiązuje. Przenosimy się do samego początku wojny, kiedy to miejsce staje się areną walki wrogich armii. W tej rozgrywce uczestnicy stają się obrońcami i wspólnie muszą stawić czoła agresorowi. Ich zadaniem jest obrona, lecz nie jest to proste z powodu przeważającej siły wroga. Kooperacja, strategia i współdziałanie są kluczowe, aby nie ulec ostrzałowi i nalotom. Historia mówi, że żołnierze wytrwali 7 dni obrony, a jak będzie podczas tej rozgrywki? Gry wojenne, takie jak ta, zabierają uczestników do dawnego świata oraz pozwalają być częścią historycznych wydarzeń. Bardzo pasjonująca planszówka, w której stajemy się obrońcami symbolu drugiej wojny światowej.

Zobacz: Gra „Narcos”

Wikingowie 878: Inwazja na Anglię

Tym razem będziemy walczyć, ale w zupełnie innej epoce oraz na obcej ziemi. Stronami są Wikingowie, którzy chcą podbić i złupić Anglię. Czy uda im się wygrać starcia i wzbogacić się na tym kraju? Co więcej, ta gra to nie tylko łupieżcy kontra ofiary, ale także starcie wierzeń. Do walki z legendarnym, skandynawskim ludem stają angielscy szlachcice oraz zwyczajni ludzie. Gracze kierują jedną ze stron, mogą być Anglikami, którzy szykują się na najazd. Muszą przygotować taktykę, zawrzeć sojusze, zapomnieć o dawnych kłótniach i przygotować swoje armie. Za to Wikingowie też zbierają wojowników. Różnią się walecznością, uzbrojeniem, siłami i taktyką wojenną. Obie strony potrzebują wsparcia, a jednocześnie trzeba pamiętać, aby rozsądnie rozstawiać siły. Fascynująca zabawa, w której można poczuć się jak w średniowieczu, a gry wojenne dodatkowo pozwalają za każdym razem być po innej stronie.

gry wojenne
www.pexels.com

Na polach Flandrii

Pasjonująca gra, gdzie ponownie wracamy do bardziej współczesnych czasów, zaś gracze stają się dowódcami brytyjskiego wojska. Zadaniem uczestników jest dotrzeć do linii, jednak nie jest to takie proste, ponieważ droga z okopów do finalnego punktu jest bardzo trudna i niebezpieczna. Do tego pod swoimi rozkazami mają ludzi, których nie można stracić przedzierając się przez wszystkie pułapki. Dookoła czyhają wrogowie gotowi zaatakować oraz zabić poruszających się żołnierzy. W tej rozgrywce można poczuć się jak dowódca, który często miał niezwykle ciężkie misje do wykonania. Nie tylko samo zadanie jest karkołomne, ale także utrzymanie stanu liczebnego, aby każdy z podwładnych przeżył atak. Jak inne gry wojenne, oddaje klimat tamtego okresu i przenosi graczy na chwilę do czasu bezwzględnej wojny.

Zobacz: Gry planszowe na randkę

Nieustraszeni: Normandia

Propozycja, która także przenosi graczy do świata drugiej wojny światowej. Zaczyna się największa operacja wojenna, dzięki czemu alianci mają pokonać wroga. Po lądowaniu w Normandii trzeba przeć do przodu, aby agresor nie wypchnął nas do morza. Dowodzimy oddziałem, który nie może dopuścić, by wrogie wojska mogły skutecznie zareagować. Gracze muszą przygotować strategię na wypadek walki, zaplanować działania, odpowiedzi na to, co robi przeciwnik. Pasjonująca rozgrywka, w której uczestnicy muszą zmierzyć się z realiami tamtej sytuacji, pamiętając o celu i swoich podwładnych. Karty pozwalają na różne ruchy, które mają wzmocnić działanie, ale niekiedy osłabiają aliantów. Nie można dopuścić do strat w ludziach, bo to kolejne osłabienie, a wróg wciąż naciera. Dowodząc decydujesz, jakie ruchy wykonuje twój oddział. Dostępne scenariusze pozwalają na różnorodne konfiguracje. Gry wojenne z II wojny światowej bazują na realnych wydarzenia, podobnie jest w tą planszówką, która także budowana była na prawdziwych zdarzeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here