Planet Surprise - logo

Rewolucja w grach planszowych.

Rynek gier planszowych nieustannie się rozwija – co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Twórcy gier, wydawcy wymyślają coraz to nowsze sposoby, by zaciekawić swoim produktem jak największą rzeszę osób. Niesamowite grafiki, ciekawe mechaniki, stylizowane figurki – to już standard. Coraz częściej mamy do czynienia z łączeniem aplikacji z planszówką. Pewnie zastanawiacie się, co można jeszcze wymyślić? Ano moi drodzy, tego jeszcze chyba nie było – zdrapka, gra w formie zdrapki. Zaintrygowani?

Kilka dni temu napisało do nas czeskie wydawnictwo Notre Game. Młode wydawnictwo pragnie skupić swoją uwagę na bardzo innowacyjnych grach,  łączących ze sobą różne aplikacje, technologie i materiały.

Na targach w Essen wydawnictwo będzie prezentowało swoje dwie gry: Planet Surprise i Scratch Wars. I właśnie o nich słów dziś kilka.

Planet Surprise.

Planet Surprise to gra o eksploracji wszechświata. Do gry potrzeba wyłącznie karty w formie zdrapki – dla każdej osoby po jednej karcie z tej samej serii (a będą łącznie dostępne 4). Zapewne przynajmniej raz w życiu mieliście okazję zagrać w jakiejś loterii w zdrapkę – wystarczy użyć paznokcia lub monety, by przekonać się co kryje się pod powłoką. Tak samo będzie w Planet Surprise. Poprzez zagrywanie akcji będziemy odkrywać około 10 planet z 16 dostępnych. Zdrapując dane planety przekonamy się jakie sekrety – a właściwie wartości liczbowe – kryją. Po zagraniu 10. akcji sumujemy ich łączną wartość i wyłaniamy zwycięzcę. Największym smaczkiem są oczywiście dostępne akcje, które co ciekawe – również zdrapujemy z karty z puli dostępnych pozycji. A są to np.: publiczna eksploracja, w której gracz zdradza, którą dokładnie planetę będzie zdrapywał (ale nie wyjawia co kryje się pod nią), prywatna eksploracja, w której gracz nie wyjawia nic na temat obiektu swoich badań, ale też możliwość podglądnięcia karty przeciwnika a nawet narzucenie mu eksploracji konkretnej planety – najlepiej tej z negatywną wartością liczbową 😉

Planet Surprise - karty zdrapki
Planet Surprise – karty zdrapki

Mnie ta pozycja na tyle zaintrygowała, że postanowiłam się nią z Wami podzielić. Mimo, że jest to gra jednorazowa, to z wielką chęcią bym jej spróbowała. Jest to na pewno coś nowego!

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na stronie Board Game Geek.

Planet Surprise
Planet Surprise

Scratch Wars.

Druga z proponowanych przez wydawnictwo pozycji, to nietypowa kolekcjonerska gra karciana w klimacie fantasy. Gracze będą potrzebowali dwóch kart – bohatera oraz jego broni. Oczywiście będą to karty w formie zdrapki. Czeska edycja gry ma zawierać ponad 2 mln unikalnych kart. Jak mówi wydawca – nikt na świecie nie będzie miał takiej samej karty jak Ty! Graczy czeka więc wielka niewiadoma i jeszcze większa niespodzianka – do ostatniego zdrapania nie będzie wiadomo jakie statystyki ma nasz bohater. Gra ma być dobrze zbalansowana i nawet mając słabszego bohatera, ale dysponując dobrą bronią  – gracz jest w stanie wygrać. Więcej o grze możecie przeczytać na stronie Board Game Geek.

Scratch Wars
Scratch Wars
Scratch Wars
Scratch Wars

Jeśli wybieracie się do Essen, to zajrzyjcie na stoisku 4-A116. Planet Surprise będzie możliwa do kupienia, Scratch Wars będzie mieć swoją zapowiedź.

 

Leave a Reply